Miejscowości Nad Morzem 🗺️ Gdzie Wyjechać Nad Morze ?

gdzie nad morze

Wypoczynek nad Bałtykiem to idealna propozycja dla tych, którym marzą się rodzinne wakacje w pięknej scenerii. Gdzie warto się wybrać, by nacieszyć się pięknymi plażami, ciekawymi zabytkami i innymi atrakcjami? W jakich letniskach nad polskim morzem turyści mogą korzystać z dobrze rozwiniętego zaplecza? Oto 30 nadmorskich miejscowości, do których warto się wybrać na rodzinne wczasy.

1. Świnoujście

Świnoujście to leżące na 44 wyspach (m.in. Uznam i Wolin) miasto zachwyca nie tylko ciekawym układem urbanistycznym, ale i historią. W miejscu, gdzie Świna łączy się z Morzem Bałtyckim, już w XII wieku istniała ważna osada. Dziś jest to popularne uzdrowisko i letnisko, na terenie którego bardzo chętnie wypoczywają turyści z Niemiec i Polski.

Co warto zobaczyć w tym mieście? Plażę, która ciągnie się na długości 10 km, oraz liczne promenady, po których można spacerować do woli. Latarnię morską, która jest najwyższym obiektem tego typu na polskim Wybrzeżu, oraz muzeum, w którym przedstawiono dzieje rybołówstwa. A na miłośników przyrody czeka wyspa Karsibór, chętnie odwiedzana przez ornitologów.

2. Międzyzdroje

Międzyzdroje są jednym z najpopularniejszych letnisk nad Bałtykiem. Dla kogo wczasy w tym miejscu będą dobrym rozwiązaniem? Dla tych, którzy lubią wędrować śladami gwiazd i celebrytów, oraz dla tych, którym marzą się wycieczki na teren Wolińskiego Parku Narodowego.

Międzyzdroje to jednocześnie świetne miejsce na rodzinny wypad. Czeka tu m.in. nowoczesne Oceanarium, Bałtycki Park Miniatur oraz Planetarium, przyciągające ciekawymi seansami. Warto też zajrzeć do Gabinetu Figur Woskowych oraz Zagrody Pokazowej Żubrów, w której można stanąć oko w oko z najsłynniejszymi mieszkańcami Wolińskiego PN.

3. Ustka

Ustka to nie tylko piękne plaże i komfortowe ośrodki wypoczynkowe. To liczne atrakcje, dzięki którym nuda nikomu tu nie zagrozi. W miejscowości tej wciąż można podziwiać szachulcowe domy i malownicze zaułki, ważnym obiektem jest tu również latarnia morska. Kusi spacerowe molo oraz Syrenka, która jest główną bohaterką pamiątkowych zdjęć z wakacji w Ustce. Kurort ten jest jednocześnie ciekawym miejscem dla miłośników historii, na których czekają tu bunkry Bluchera, zbudowane tuż  przed wybuchem II wojny światowej.

4. Łeba

Łeba kusi dobrym zagospodarowaniem, piaszczystymi plażami i portem morskim. Ważne miejsce w  krajobrazie tej miejscowości zajmuje też latarnia morska Stilo, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę. Dumą Łeby pozostają jednak ruchome wydmy, wśród których wyróżnia się Wydma Łącka – jedna z ważniejszych atrakcji Słowińskiego Parku Narodowego.

Łeba jest też świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Adventure Golf Park, Muzeum Motyli oraz wystawa z klocków LEGO „Łebskie Klocki” to kolejne miejsca, dzięki którym to nadmorskie letnisko jest chętnie odwiedzane przez gości.

5. Gdańsk

Gdańsk to miasto chętnie odwiedzane przez miłośników historii i architektury, a lista jego zabytków jest długa. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Muzeum Bursztynu, zwanego bałtyckim złotem, zabytkowe bramy oraz bazylikę, która swymi rozmiarami i wystrojem wnętrza robi wrażenie. Gdańsk to również Droga Królewska, Fontanna Neptuna oraz spacerowe tereny nad Motławą, nad którą dumnie wznosi się Żuraw – jeden z najcenniejszych zabytków techniki w Polsce.

Wizyta w Gdańsku jest też dobrą okazją do odwiedzenia miejsc związanych z najnowszą historią Polski. Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności to kolejne punkty na mapie miasta, które przyciągają turystów z całego kraju i Europy.

6. Kołobrzeg

Kołobrzeg zachwyca pięknymi plażami i trzema kąpieliskami morskimi. Jest to również miejscowość kusząca korzystnym klimatem i złożami borowiny, dzięki czemu zyskała status uzdrowiska. Kołobrzeg jest jednocześnie ciekawym celem krajoznawczej wycieczki, a jego zabytki robią wrażenie. Co warto zobaczyć na terenie jednego z najstarszych miast na terenie Pomorza Zachodniego?

W Kołobrzegu czeka na turystów m.in. potężna bazylika WNMP oraz latarnia morska. Warto tu również zwrócić uwagę na Pomnik Zaślubin Polski z Morzem oraz Muzeum Oręża Polskiego. Warto też zwiedzić Muzeum Bursztynu oraz wybrać się na spacer śladem umocnień twierdzy kołobrzeskiej. A kto zechce nacieszyć się nadmorskim klimatem, ten może odpocząć na molo. Jest to najdłuższa żelbetonowa konstrukcja w Polsce, a jednocześnie bardzo dobry punkt widokowy.

7. Mielno

Mielno to piękne plaże nad Bałtykiem i kąpieliska, na których można bezpiecznie cieszyć się relaksem. To również malownicze tereny nad jeziorem Jamno, które przyciąga miłośników wycieczkowych rejsów oraz amatorów sportów wodnych. Ciekawym doświadczeniem będzie również spacer po Promenadzie Przyjaźni oraz wizyta w dzielnicy Unieście (czyli w miejscu, w którym wciąż można poczuć atmosferę tradycyjnej osady rybackiej). Park linowy Tukan, Piernikowy Dom Do Góry Nogami oraz ścieżka przyrodnicza „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic” – oto kolejne atrakcje, na które warto zwrócić uwagę w tym miejscu.

8. Gdynia

Choć Gdynia jest miastem stosunkowo młodym, odwiedzającym ją turystom nuda nie zagrozi. To portowe miasto zachwyca pięknymi widokami na Bałtyk oraz pływającymi muzeami – ORP „Błyskawicą” i „Darem Pomorza”. Wycieczki po Gdyni są też świetną okazją do poszerzenia swej wiedzy na temat bałtyckiej przyrody, o której w ciekawy sposób opowiada Akwarium Gdyńskie.

Spacery po Gdyni są też świetną okazją do zapoznania się z losami polskich emigrantów (wystarczy zajrzeć do Muzeum Emigracji) oraz spędzenia czasu wśród modernistycznych budowli (które łączy Szlak Modernizmu). A na fanów pięknych widoków czeka Kamienna Góra, z której można podziwiać bałtyckie wybrzeże oraz port – miejsce, w którym sto lat temu zaczęła się historia miasta.

9. Krynica Morska

Krynica Morska to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych na Mierzei Wiślanej, który przyciąga piękną okolicą i licznymi atrakcjami. Można się tu nacieszyć relaksem nad Zatoką Gdańską, można też spacerować wzdłuż brzegów Zalewu Wiślanego. Krynica Morska jest jednocześnie znana z molo, portu rybackiego oraz latarni morskiej, która zajmuje ważne miejsce w lokalnym krajobrazie.

W Krynicy Morskiej warto odwiedzić również miejscowe muzeum oraz Wielbłądzi Garb – najwyższą stałą wydmę w Europie i najwyższy punkt na terenie Mierzei Wiślanej. Warto też wybrać się w rejs po Zalewie Wiślanym i opłynąć do Tolkmicka lub Fromborka. Wrażenia gwarantowane!

10. Sopot

Sopot jest tętniącym życiem miastem i uzdrowiskiem, na którego terenie nie można się nudzić. Ta część Trójmiasta to świetny punkt wypadowy na teren Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz dobre miejsce dla pacjentów walczących z chorobami dolnych dróg oddechowych, reumatyzmem i nadciśnieniem.

Sopot to nie tylko korzystny klimat, ale i szereg atrakcji. Wielką popularnością cieszy się miejscowe molo oraz plaże, na których można wypoczywać do woli. Sopot znany jest też z Zakładu Balneologicznego, którego komin wykorzystywany jest jako latarnia morska, oraz Łazienek Południowych, chętnie odwiedzanych przez kuracjuszy. Opera Leśna, Muzeum Sopotu i rozrywkowy bulwar im. Bohaterów Monte Cassino to kolejne atrakcje, na które warto tu zwrócić uwagę. Jednym z symboli miasta jest potężny Grand Hotel, który powstał w latach 20. XX wieku z myślą o najbogatszych i najbardziej wymagających gościach odwiedzających Sopot.

11. Hel

Hel to najsłynniejsze letnisko na Półwyspie Helskim oraz miejsce, w którym na turystów czeka moc atrakcji. Miejscowość przyciąga licznymi ośrodkami wypoczynkowymi i plażami, nie brak tu również miejsc idealnych dla dzieci i krajoznawców.

Dla miłośników historii nie lada gratką są tu pamiątki związane z Rejonem Umocnionym Hel oraz takie atrakcje, jak „Batory” – jeden z najstarszych zachowanych polskich okrętów. Na gości czeka też Muzeum Rybołówstwa oraz latarnia morska, z której roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę. Hel to również słynne Fokarium, którego głównym zadaniem jest odtworzenie kolonii foki szarej w wodach Bałtyku.

12. Władysławowo

Władysławowo, dzięki bliskości Helu i Trójmiasta, nie może narzekać na brak popularności. To nadmorskie letnisko znane jest z dobrze rozwiniętej bazy turystycznej oraz licznych atrakcji. Jak można spędzić tu urlop?

Pobyt we Władysławowie to dobra propozycja dla wszystkich miłośników plażowania oraz dla tych, którzy na wakacje wybierają się ze swymi pociechami. Na uwagę zasługuje tu m.in. Dom Rybaka z tarasem widokowym, tętniący życiem port rybacki oraz Aleja Gwiazd Sportu. Władysławowo może się też pochwalić Muzeum Figur Woskowych oraz Muzeum Iluzji, do którego chętnie zaglądają najmłodsi turyści. Na miłośników historii czeka z kolei Muzeum Generała Hallera, urządzone w domu, w którym generał spędzał wakacje ze swoją rodziną. Park Rozrywki Ocean Park, Lunapark Słowiński – oto kolejne atrakcje, których w tym kurorcie nie można pominąć.

13. Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to dobre miejsce dla tych, którzy chcą spędzić urlop blisko Władysławowa, a jednocześnie chcą cieszyć się spokojem. Z tego letniska można urządzać ciekawe wycieczki po Nadmorskim Parku Krajobrazowym, który urzeka malowniczymi zakątkami, można też spędzać czas na relaksie wśród miejscowych klifów.

Jastrzębia Góra może się pochwalić licznymi atrakcjami. Na gości czeka tu plaża i Promenada Światowida, z której roztaczają się piękne widoki. Czeka tu również obelisk „Gwiazda Północy”, ustawiony w najbardziej na północ wysuniętym miejscu w Polsce. Turystów zachwyca tu również Lisi Jar i jego wiekowy drzewostan, ważnym celem spacerów jest też Rozewie i tamtejsza latarnia morska.

13. Dębki

Dębki są jednym z najpopularniejszych letnisk na terenie województwa pomorskiego, a bliskość Żarnowca i ciekawa historia (sięgająca XIII wieku) stają się dodatkowym walorem kurortu. Liczne atrakcje sprawiają, że wczasy w tej osadzie rybackiej stają się świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych, malownicza sceneria Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz rezerwatów przyrody sprawiają natomiast, że na pobyt w tym miejscu chętnie decydują się osoby prowadzące aktywny styl życia oraz turyści-przyrodnicy.

Dębki to dobre miejsce dla fanów spływów kajakowych, na których czeka rzeka Piaśnica (łącząca się na terenie letniska nad Morzem Bałtyckim). Miejscowość docenią też fani przyrody, na których czeka pobliski rezerwat przyrody Widowo (znany przede wszystkim z ciekawych zbiorowisk leśnych oraz wydm).

14. Rowy

Rowy przyciągają portem morskim, pięknymi plażami oraz dobrym zagospodarowaniem. Chętnie zaglądają tu miłośnicy sportów wodnych, na których czeka pobliskie Jezioro Garno, oraz turyści-przyrodnicy, którym marzą się piesze wędrówki po Słowińskim Parku Narodowym. Kuszą też takie atrakcje, jak neoromański kościół o pięknej sylwetce, parki wodne oraz punkty widokowe, z których można podziwiać okoliczne wydmy. Rowy są też świetnym punktem wypadowym dla osób planujących pogodzić relaks na plaży ze zwiedzaniem Słupska oraz dla tych, którym marzy się wizyta w pobliskich Klukach (znanych przede wszystkim z Muzeum Wsi Słowińskiej).

15. Dąbki

Uzdrowiskowa wieś Dąbki jest świetnym punktem wypadowym na teren Wybrzeża Słowińskiego, a na jej popularność wpływa wiele czynników. Bliskość pięknych plaż nad Bałtykiem, dostęp do jeziora Bukowo oraz bliskość pełnego zabytków Darłowo sprawiają, że chętnych na pobyt w Dąbkach nie brakuje. A czym zachwyca sama miejscowość?

Dąbki przyciągają dobrym zagospodarowaniem oraz piękną plażą, na której z bezpiecznego wypoczynku mogą korzystać całe rodziny. Miejscowość znana jest też z przystani żeglarskiej oraz rybackiej, do których chętnie zaglądają turyści. Dodatkowym walorem letniska są dobrze prosperujące zakłady lecznictwa uzdrowiskowego, w których można walczyć m.in. z chorobami dróg oddechowych, nadciśnieniem i reumatyzmem.

16. Rewal

Rewal to dobre miejsce dla tych, którzy chcą spędzić urlop na plaży, a w wolnym czasie odkrywać piękno Pobrzeża Szczecińskiego. Miejscowość ta przyciąga pięknymi klifami oraz trasami widokowymi, znana jest też z piaszczystej plaży i popularnego kąpieliska. Na dorosłych czeka tu wiele tras turystycznych (pieszych i rowerowych), dzięki którym można zwiedzać okoliczne atrakcje. A co z dziećmi?

Mali goście docenią Rewal za dobrze zagospodarowany park linowy oraz Bajkową Chatę, w której mieszczą się m.in.: Warsztat Świętego Mikołaja, komnata Królowej Śniegu oraz Chatka z Piernika. Wspaniałą przygodą może być też wizyta w Parku Wieloryba, w którym można okryć tajemnice potworów żyjących w morskich głębinach.

17. Pobierowo

Pobierowo to dobry punkt wypadowy na teren Pobrzeża Szczecińskiego oraz doskonałe miejsce dla tych, którym marzy się beztroski relaks na plaży. Miejscowość ta znana jest z czystej plaży pokrytej jasnym piaskiem oraz idealnych warunków do morskich kąpieli. Dla tych, którzy spędzają tu wczasy z dziećmi, przygotowano szereg atrakcji. Jedną z nich jest domek do góry nogami, kuszą też ruchowe zajęcia dla najmłodszych, organizowane w ramach letniej Akademii Słońca. Dla tych, którzy chcą spędzić czas wśród morskich zwierząt, nie lada gratką stanie się wizyta w miejscowym oceanarium, z kolei dla miłośników sportu czekają trasy rowerowe, baseny oraz korty tenisowe.

18. Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to malownicza wieś na Mierzei Wiślanej, mogąca się pochwalić licznymi atrakcjami. Kto chce, może spędzać czas na wypoczynku nad Zalewem Wiślanym lub spacerować po pobliskim parku krajobrazowym. Można tu również spędzać czas na prowadzeniu ornitologicznych obserwacji oraz na poszerzaniu swej wiedzy o tej części kraju w takich miejscach, jak Muzeum Zalewu Wiślanego.

Wypoczynek w Kątach Rybackich można połączyć z wizytą w Jantarze, znanym m.in. z Indiańskiej Wioski oraz parku rozrywki, w którym najważniejsze są owady. Kusi też Krynica Morska ze swym lunaparkiem oraz Sztutowo, z którego można wybrać się w wycieczkowy rejs po Zalewie Wiślanym.

19. Rewa

Rewa leży między Gdynią a Puckiem, nad Zatoką Pucką będącą rajem dla miłośników sportów wodnych. Kto postanowi spędzić tu wczasy, ten na nudę nie będzie narzekać. Rewa zachwyca ciekawą placówką muzealną, w której można poznać dzieje miejscowości, oraz osadą rybacką, którą często określa się mianem kaszubskiej Atlantydy. Od 2004 roku można tu spacerować po Alei Zasłużonych Ludzi Morza, można też zwiedzać pobliską torpedownię w Babich Dołach. Rewa będzie też ciekawym miejscem dla przyrodników, którzy mogą urządzać wycieczki po pobliskim rezerwacie przyrody „Michelińskie Łąki”. Są one atrakcyjnym miejscem dla botaników i ornitologów, na których czeka tu ptactwo wodne i błotne (reprezentowane przez wiele rzadkich gatunków).

20. Stegna

Stegna to letnisko znane z pięknych widoków na Zatokę Gdańską, a jednocześnie bardzo dobry punkt wypadowy na teren Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej. Wiadomo, że już w XV wieku istniała tu osada o dużym znaczeniu handlowym, a której dawnym znaczeniu przypominają miejscowe zabytki (m.in. kościół parafialny z XVII wieku). Współczesna Stegna to przede wszystkim komfortowe ośrodki wypoczynkowe i piaszczyste plaże. To również „Bursztynowa Komnata” – muzeum, w którym najważniejszą rolę odgrywa bałtyckie złoto. Stegna jest też miejscem idealnym dla fanów muzyki organowej, których przyciągają tu międzynarodowe festiwale organizowane przez Filharmonię Bałtycką w Gdańsku.

21. Jarosławiec

Jarosławiec leży na Wybrzeżu Słowińskim, a malownicza okolica i dobre zagospodarowanie skutecznie przyciągają tu letników z całej Polski. Wieś ta może się pochwalić licznymi ośrodkami wypoczynkowymi oraz atrakcjami, dzięki którym wczasy na jej terenie każdemu dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Jarosławiec to sosnowe lasy i plaże, które zaczęto doceniać już w okresie międzywojennym. Dziś turyści zachwycają się również latarnią morską oraz klifowym wybrzeżem, które swymi rozmiarami oczaruje każdego. Czeka tu również przystań rybacka oraz park rozrywki, w którym najmłodsi letnicy spędzą czas na beztroskiej zabawie. Kolejną ważną atrakcją tej miejscowości jest prywatne Muzeum Bursztynu, którego ekspozycja składa się z około 1500 bursztynów.

22. Białogóra

Białogóra to malownicze letnisko na Wybrzeżu Słowińskim, znane jako popularne kąpielisko oraz rewelacyjny punkt wypadowy na Kaszuby. Bliskość Łeby i Władysławowa jest wielkim walorem tego miejsca, podobnie jak dobre zagospodarowanie i liczne atrakcje. Jak można spędzić tu wolny czas?

Białogóra to piękne krajobrazy i bliskość rezerwatów przyrody, które chronią nadmorskie lasy bagienne. To również piękna plaża oraz trasy spacerowe, których długość przekracza 30 km. Kuszą też szlaki rowerowe oraz wypożyczalnie rowerów, dzięki którym miłośnicy tej formy turystyki mogą urządzać ciekawe wycieczki po okolicy.

23. Karwia

Karwia to kaszubska wieś, która nie bez powodu stała się jednym z popularniejszych letnisk nad polskim morzem. Na jej terenie czeka wiele atrakcji, m.in. przystań rybacka, dwa kąpieliska oraz plaża, uznawana za jedną z najpiękniejszych nad Bałtykiem. Dodatkowym walorem miejscowości jest dobre zagospodarowanie, dzięki czemu turyści mogą korzystać z licznych lokali gastronomicznych oraz bogatej bazy noclegowej.

Karwia to również liczne atrakcje dla dużych i małych. W okolicy miejscowości czeka wiele tras pieszych, nie brak tu również terenów przystosowanych do potrzeb amatorów jazdy konnej. Dzieci mogą miło spędzić czas w miejscowej Motylarni oraz na Farmie Alexa, miłośnicy spacerów na łonie natury mogą z kolei wędrować po Nadmorskim Parku Krajobrazowym i rezerwacie przyrody Bielawskie Błota.

24. Trzęsacz

Trzęsacz to popularne nadmorskie letnisko, kuszące piękną plażą, potężnymi klifami i idealnymi warunkami do uprawiania paralotniarstwa. Miejscowość ta jest też dobrym miejscem na wczasy dla rodzin z dziećmi oraz dla tych, których fascynuje historia. Dumą miejscowości są ruiny kościoła, który powoli pochłaniany jest przez morze, oraz taras widokowy, z którego roztaczają się niezapomniane widoki na wybrzeże.

Trzęsacz może się też pochwalić innymi atrakcjami. Miejscowość ta jest jednym z kilku punktów, przez które przejeżdża Nadmorska Kolejka Wąskotorowa (łącząca Gryfice z Pogorzelicą). Na gości czeka również Multimedialne Muzeum Na Klifie, w którym można poznać dzieje miejscowego kościoła, oraz gęsta sieć szlaków rowerowych, dzięki którym można odkrywać piękno okolicy.

25. Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to miejscowość mogąca się pochwalić korzystnym klimatem, dobrym zagospodarowaniem oraz bliskością Kołobrzegu. Spacery po molo, relaks na plaży oraz rowerowe wycieczki po okolicy to najważniejsze atrakcje, z jakich korzystają tu letnicy. Ustronie Morskie jest jednocześnie idealnym miejscem dla tych, którzy urlop nad Bałtykiem spędzają w towarzystwie dzieci. Dla nich ważnym punktem jest miejscowy Western Park, w którym każdy może się poczuć jak na Dzikim Zachodzie. Kusi też Pomerania Fun Park – miejsce znane z takich atrakcji, jak Wioska Wikingów, Wodny Świat czy dmuchany plac zabaw. Warto też zajrzeć do parku wodnego z kręgielnią i saunami, warto też wybrać się do Skansenu Chleba. A co z przyrodnikami? Dla nich Ustronie Morskie to przede wszystkim wiekowe dęby Bolesław i Warcisław, liczące sobie po 800 i 640 lat.

26. Dziwnów

Dziwnów to malownicze nadmorskie letnisko, na którego terenie rzeka Dziwna wpada do Bałtyku. Bliskość Zalewu Kamieńskiego sprawia, że na wczasy w tej miejscowości chętnie decydują się miłośnicy sportów wodnych, z kolei liczne atrakcje przyciągają tu rodziny z dziećmi. Dziwnów może się pochwalić piękną plażą i nadmorską promenadą, wielkim jego walorem jest też port rybacki i zwodzony most – jeden z ciekawszych obiektów tego typu w Europie. Dla dzieci nie lada gratką stają się z kolei wizyty w parku miniatur oraz w Morskim Centrum Nauki, pozwalającym zdobyć wiele ciekawych informacji na temat bałtyckiej przyrody.

Dziwnów przyciąga też przystanią pasażerską i bogatą ofertą wycieczkowych rejsów po Bałtyku i Zalewie Szczecińskim. Wycieczkowe statki pozwalają też turystom dotrzeć do Kamienia Pomorskiego – pięknego miasta, którego zabytkom nie można się oprzeć.

27. Wisełka

Wisełka jest niewielką miejscowością letniskową, którą docenią miłośnicy ciszy i spokoju. Letnisko to może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem i malowniczą okolicą, na której terenie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Można stąd urządzać wycieczki po Wolińskim Parku Narodowym, można spacerować po sosnowych lasach. Kusi też niewielkie jezioro Wisełka oraz piaszczysta plaża, na którą z Wisełki można dotrzeć w ciągu kilkunastu minut. Wisełka jest też dobrym miejscem dla tych, którzy chcą zwiedzić słynne Międzyzdroje, a jednocześnie chcą uniknąć panującego tam gwaru. Spokojna Wisełka może się zatem okazać wymarzonym miejscem dla tych, dla których spokój to podstawa.

28. Sarbinowo

Niewielkie Sarbinowo jest rewelacyjnym letniskiem dla tych, którzy chcą odpocząć w rejonie Mielna i Koszalina, a jednocześnie uniknąć tłumów. W malowniczej okolicy czekają liczne atrakcje, m.in. chętnie odwiedzane przez przyrodników Jezioro Jamno, tematyczne ogrody w Dobrzycy oraz latarnie morskie (m.in. w pobliskich Gąskach). Okolice Sarbinowa sprzyjają też aktywnym turystom, dla których przygotowano wiele tras pieszych i rowerowych. Kurort ten znany jest jednocześnie z pięknej plaży i strzeżonego kąpieliska, na którym można bezpiecznie korzystać z morskich kąpieli. Piękno Sarbinowa można też odkrywać podczas spacerów po nadmorskiej promenadzie, którą oddano do użytku w 2013 roku.

29. Niechorze

Niechorze leży na terenie tzw. Wybrzeża Rewelskiego, w połowie drogi między Kołobrzegiem i Międzyzdrojami. Bliskość morza oraz jeziora Liwia  Łuża (będącego ważnym rezerwatem ornitologicznym) to wielkie walory tego letniska. Co można zobaczyć na jego terenie?

Niechorze to piękne plaże i idealne warunki do spędzania czasu w aktywny sposób. Kusi plaża oraz ścieżki spacerowe, czeka też gęsta sieć szlaków rowerowych. Dla tych, którzy spędzają tu wczasy z dziećmi, nie lada gratką będzie miejscowa Motylarnia lub spacer po parku miniatur, w którym skupiono się na latarniach morskich. Czeka tu również molo i przystań rybacka, XIX-wieczna latarnia morska oraz Muzeum Rybołówstwa, w którym można zdobyć sporo ciekawych informacji na temat przeszłości Niechorza i rybackiej tradycji.

30. Międzywodzie

Międzywodzie leży 20 km od centrum popularnych Międzyzdrojów, na terenie Mierzei Międzywodzkiej. Blisko stąd do nadbałtyckich plaż, kusi też pobliski Zalew Kamieński oraz pełen skarbów Wolin.

Samo Międzywodzie to miejscowość zaliczana do grona najpopularniejszych kąpielisk nad Bałtykiem. Już na przełomie XIX i XX wieku potencjał wypoczynkowy tej miejscowości został zauważony przez letników, co zaowocowało rozbudową odpowiedniej infrastruktury. Dziś miejscowość może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem, malowniczymi wydmami (które można podziwiać z promenady spacerowej) oraz letnim kąpieliskiem, które zajmuje aż 600 metrów linii brzegowej. Urlop w tym miejscu docenią rodziny z dziećmi, na które czeka Bałtycki Park Edukacyjny, oraz amatorzy sportów wodnych (ze szczególnym uwzględnieniem miłośników windsurfingu).

4.3/5 - (36 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić