Najlepsze Atrakcje Sarbinowo 2024 🗺️ Co Warto Zobaczyć ?

fotografia by Marcin.pw / Wikipedia

Czy wiesz dlaczego warto odwiedzić Sarbinowo? Wśród nadmorskich miejscowości turyści częściej wybierają Kołobrzeg, Mielno, Ustronie Morskie lub Łebę. Okazuje się jednak, że Sarbinowo niczym nie ustępuje większym kurortom i posiada mocne argumenty na to, aby je odwiedzić i spędzić miło czas nad Bałtykiem. Dowiedz się dlaczego akurat ta miejscowość jest warta polecenia. Przedstawiamy najważniejsze atrakcje w Sarbinowie i jego najbliższej okolicy.

Z czego słynie Sarbinowo?

1. Plaża w Sarbinowie

Jeśli chodzi o wypoczynek, plaża przy Sarbinowie przyciąga uwagę wielu fanów odpoczynku na świeżym powietrzu, nad wodą. Plaże są tu czyste, strzeżone, a kamienny deptak oddziela je od pozostałej części miasta.

2. Promenada w Sarbinowie

Promenada zachęca do spędzania nad wodą wschodów i zachodów słońca. Podczas zwiedzania miejscowości, warto zobaczyć mur oporowy z 1910 roku. Powstał on z troski o miejscowość i do dziś ma za zadanie chronić ją przed falami Bałtyku. Mur oporowy jest także częścią pięknej promenady.

3. Papugarnia i Motylarnia Koszalin

papugarnia koszalin

Papugarnia  w Koszalinie to wyjątkowa atrakcja, którą będziecie bardzo długo wspominać. W specjalnie przygotowanym pawilonie swój dom ma blisko 70 papug z całego świata, m. in. kilka gatunków papug Kakadu, Konura Słoneczna, Lora Wielka czy dobrze Wam znana z filmu o przygodach piratów Ara Ararauna.

papugarnia koszalin

papugarnia koszalin

Największą atrakcją tego miejsca, poza oczywiście samymi kolorowymi papugami jest to, że możemy wejść do pomieszczenia gdzie te wszystkie zjawiskowe ptaki swobodnie latają! Gwarantuje Wam, że na pewno chociaż jedna usiądzie na Was a inne, jeżeli tylko będziecie mieli karmę, będą jadły Wam z ręki.

Położona w południowej części Koszalina papugarnia, to nie tylko miejsce gdzie macie okazje w bezpośredni sposób doświadczyć świata kolorowych papug ale również dowiedzieć się bardzo wiele ciekawego o tych kolorowych ptakach, które na co dzień mieszkają w odległej Afryce, Ameryce Południowej, Indiach czy Australii. Opiekunowie tego miejsca, pod opieką których wchodzi się do pomieszczenia z papugami bardzo chętnie opowiadają o swoich skrzydlatych podopiecznych, odpowiadają na pytania a nawet pomagają okiełznać papugi, kiedy zbytnio się im spodobaliście:) Motylarnia w Koszalinie jest miejscem niezwykłym, w którym można obserwować motyle, które latają swobodnie wśród odwiedzających.

motylarnia koszalin

Motylarnia jest miejscem czynnym tylko  w sezonie letnim. Motylarnia jest idealnym miejscem zarówno dla rodzin z dziećmi jak dorosłych. Na miejscu można podziwiać kilkadziesiąt gatunków egzotycznych motyli, które zaskakują zarówno swoimi barwami jak i niespotykanym rozmiarem. Motylarnia to miejsce gdzie wielbiciele subtelnego piękna będą mogli podziwiać motyle z przeróżnych zakątków świata. Atrakcją jest również wylęgarnia, w której można zaobserwować etapy rozwoju motyla.

4. Ogrody Hortulus

Dysponując wolnym czasem warto udać się do położonej niedaleko Dobrzycy i odwiedzić „Ogrody Hortulus”. Jest to niezwykłe miejsce w którym można nie tylko podziwiać urządzone w różnych stylach ogrody, ale także zmierzyć się z największym w Polsce labiryntem.

Posiada między innymi neogotycki kościół z XIX wieku, na którego fasadzie można podziwiać niezwykłe witraże. To punkt rozpoznawczy miasta i świetny zabytek. Równie ciekawa jest wąsko frontowa chałupa rybacka, której budowa datowana jest na 1804 rok. Fani wędkarstwa znajdą tu coś dla siebie. Poza rybacką chałupą, 2 km od Sarbinowa znajduje się wieś rybacka Chłopy, którą jest godna odwiedzenia za sprawą zachowanej z dawnych lat architektury. Chłopy są wpisane w rejestr zabytków. A jeśli o okolicy mowa, warto wybrać się do Gąsek aby obejrzeć tamtejszą latarnie.

Infrastruktura turystyczna – co warto wiedzieć o Sarbinowie?

Miasto słynie ze stosunkowo taniej bazy noclegowej. Letnisko w swojej ofercie posiada 63 obiekty noclegowe. Zdecydowanie warto polecić domki letniskowe, które w Sarbinowie są najbardziej powszechne. Obiekty są dobrze wyposażone i nowe, a przestrzeń na zewnątrz pozwala na poczucie prywatności i pełnego odprężenia. Jeśli chodzi o jedzenie, znajdziemy tu liczne bary, kawiarnie, restauracje i smażalnie ryb. Szeroka oferta pozwala na podjęcie odpowiedniego wyboru, bez względu na to, czy preferujesz fast food, czy bardziej wyrafinowane dania. Turyści znajdą tu także słodkie przekąski i stragany rozbite przy obleganych w sezonie ulicach. Poza tym amatorzy jazdy konnej znajdą tutaj szkołę, w której będą mogli rozwijać swoją pasję. Można także wybrać się do Mielna gdzie istnieje excape room „Czacha”, park linowy „Tukan”, czy pomnik morsa i wiele innych.

3.9/5 - (42 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić