Najlepsze Atrakcje Sarbinowo 2023 🗺️ Co Warto Zobaczyć ?

fotografia by Marcin.pw / Wikipedia

Czy wiesz dlaczego warto odwiedzić Sarbinowo? Wśród nadmorskich miejscowości turyści częściej wybierają Kołobrzeg, Mielno, Ustronie Morskie lub Łebę. Okazuje się jednak, że Sarbinowo niczym nie ustępuje większym kurortom i posiada mocne argumenty na to, aby je odwiedzić i spędzić miło czas nad Bałtykiem. Dowiedz się dlaczego akurat ta miejscowość jest warta polecenia. Przedstawiamy najważniejsze atrakcje w Sarbinowie i jego najbliższej okolicy.

Z czego słynie Sarbinowo?

1. Plaża w Sarbinowie

Jeśli chodzi o wypoczynek, plaża przy Sarbinowie przyciąga uwagę wielu fanów odpoczynku na świeżym powietrzu, nad wodą. Plaże są tu czyste, strzeżone, a kamienny deptak oddziela je od pozostałej części miasta.

2. Promenada w Sarbinowie

Promenada zachęca do spędzania nad wodą wschodów i zachodów słońca. Podczas zwiedzania miejscowości, warto zobaczyć mur oporowy z 1910 roku. Powstał on z troski o miejscowość i do dziś ma za zadanie chronić ją przed falami Bałtyku. Mur oporowy jest także częścią pięknej promenady.

3. Ogrody Hortulus

Dysponując wolnym czasem warto udać się do położonej niedaleko Dobrzycy i odwiedzić „Ogrody Hortulus”. Jest to niezwykłe miejsce w którym można nie tylko podziwiać urządzone w różnych stylach ogrody, ale także zmierzyć się z największym w Polsce labiryntem.

Posiada między innymi neogotycki kościół z XIX wieku, na którego fasadzie można podziwiać niezwykłe witraże. To punkt rozpoznawczy miasta i świetny zabytek. Równie ciekawa jest wąsko frontowa chałupa rybacka, której budowa datowana jest na 1804 rok. Fani wędkarstwa znajdą tu coś dla siebie. Poza rybacką chałupą, 2 km od Sarbinowa znajduje się wieś rybacka Chłopy, którą jest godna odwiedzenia za sprawą zachowanej z dawnych lat architektury. Chłopy są wpisane w rejestr zabytków. A jeśli o okolicy mowa, warto wybrać się do Gąsek aby obejrzeć tamtejszą latarnie.

Infrastruktura turystyczna – co warto wiedzieć o Sarbinowie?

Miasto słynie ze stosunkowo taniej bazy noclegowej. Letnisko w swojej ofercie posiada 63 obiekty noclegowe. Zdecydowanie warto polecić domki letniskowe, które w Sarbinowie są najbardziej powszechne. Obiekty są dobrze wyposażone i nowe, a przestrzeń na zewnątrz pozwala na poczucie prywatności i pełnego odprężenia. Jeśli chodzi o jedzenie, znajdziemy tu liczne bary, kawiarnie, restauracje i smażalnie ryb. Szeroka oferta pozwala na podjęcie odpowiedniego wyboru, bez względu na to, czy preferujesz fast food, czy bardziej wyrafinowane dania. Turyści znajdą tu także słodkie przekąski i stragany rozbite przy obleganych w sezonie ulicach. Poza tym amatorzy jazdy konnej znajdą tutaj szkołę, w której będą mogli rozwijać swoją pasję. Można także wybrać się do Mielna gdzie istnieje excape room „Czacha”, park linowy „Tukan”, czy pomnik morsa i wiele innych.

3.9/5 - (42 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić