Gdzie znajdę najtańsze last minute w 2024?

Last minute samo w sobie jest tanie, mimo to wciąż padają pytania o to, gdzie jest najtańsze. Postanowiliśmy sprawdzić, które kierunki w tym roku oferują najkorzystniejsze ceny za last minute. Wiemy też, gdzie szukać lukratywnych ofert.

Dlaczego last minute jest tanie i czy to dobry pomysł korzystać z tej opcji?

Zwolennicy lastów twierdzą, że nie ma lepszej opcji na zorganizowanie wakacji. Przeciwnicy – że tanie na pewno oznacza gorsze i lepiej kupić wycieczkę w regularnej cenie. Kto ma rację?

Zacznijmy od rozprawienia się z przekonaniem, że tanie oznacza gorsze. Może tak jest w wielu przypadkach, ale nie tym razem. Last minute nie oznacza, że dostajemy ofertę wyjazdu okrojonego z atrakcji dostępnych tym, którzy wcześniej zapłacili więcej. Standard wyjazdu jest dokładnie ten sam.

Dlaczego więc last minute jest tanie? Tylko z jednego powodu: do rozpoczęcia wycieczki zostało niewiele czasu, a w biurze podróży nadal jest dużo wolnych miejsc. Last minute to wyprzedaż, ale bez ukrytych wad. Touroperatorzy wolą sprzedać taniej, niż nie sprzedać wcale.

Natomiast faktem jest, że w last minute wybór jest ograniczony do tego, co zostało. Tu trzeba wykazywać się nie tylko refleksem przy kupowaniu, ale i elastycznością przy wyborze terminu oraz kierunku.

Gdzie w 2024 wybrać się na najtańsze last minute?

Moda zmienia się co roku, także, jeśli chodzi o wakacyjne kierunki. Jeszcze nie tak dawno hitem były Wyspy Kanaryjskie i Madera, dekadę temu masowo lataliśmy do Egiptu i Tunezji. W tym roku nieco wracamy do korzeni.

Już pobieżna analiza ofert Biura Podróży Tui pokazuje, że najwięcej ofert na wakacje last minute w 2024 roku jest do krajów położonych na południu Europy.

Bułgaria – perła Morza Czarnego z czasów PRL zachwyca po dziś dzień

Na prowadzeniu jest – i to może zaskoczyć – Bułgaria. Tak, ta sama Bułgaria, do której tak chętnie jeździli Polacy w czasach PRL-u i od której tak szybko się odwrócili, gdy tylko mogli wybrać jakikolwiek inny nadmorski kraj spoza bloku wschodniego.

Dzisiejsza Bułgaria różni się od tej sprzed kilku dekad. To kraj przesiąknięty tradycją i pamiątkami po minionej epoce, ale widać, że odrobił lekcje z nowoczesnej turystyki. Nadmorskie miejscowości to dziś kurorty, których nie powstydziłyby się kraje parające się przyjmowanie turystów znacznie dłużej.

Dwie najważniejsze i najczęściej wybierane miejscowości to Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Obie zawdzięczają swoje nazwy idealnym warunkom pogodowym na letni urlop. Szerokie plaże wysypane drobnym piaskiem i dużo słonecznych dni w ciągu roku przyciągają rzesze turystów nie tylko z Europy.

Dodajmy do tego, że Bułgaria jest krajem znanym z niskich cen, nie powinno więc dziwić, że oferty tygodniowych pobytów last minute zaczynają się już od niespełna półtora tysiąca złotych. To aktualnie najtańsza oferta na rynku.

Turcja – kraj, który nikogo nie pozostawi obojętnym

W ofercie last minute Tui bardzo mocno wyróżnia się też sąsiadka Bułgarii – Turcja. Tu ceny są tylko nieznacznie wyższe. W zamian można liczyć na luksusowy tygodniowy pobyt na Riwierze Tureckiej, znanej z luksusowych hoteli i plaż odznaczonych Błękitną Flagą za czystość i dobre zagospodarowanie. Nie brak tu leżaków, parasoli i sprzętu do uprawiania sportów wodnych. Są też szkółki surfingowe, bo w Turcji są dobre warunki do pływania na desce.

Na atrakcje można liczyć też poza plażą, bo Turcja słynie z licznych zabytków, parków rozrywki i parków narodowych. Są tu też bajeczne mariny, w których można podziwiać zacumowane jachty.

Przede wszystkim jednak Turcja to unikatowa kultura, mieszanka Wschodu i Zachodu. To też kraj, który przez lata przechodził z rąk do rąk i przez który prowadziły szlaki handlowe. Liczne wpływy międzynarodowe uczyniły Turcję jedynym takim krajem na świecie, z własnymi tradycjami, kulturą i kuchnią. Urlop tutaj na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.

Grecja – tropikalne wakacje za niewygórowaną cenę

Na listę najtańszych ofert na wakacje last minute 2024 w Tui trafiła też Grecja. Ten kraj polscy turyści cenią od lat za bliskość, dużą dostępność i bardzo rozbudowaną ofertę.

Nie da się powiedzieć jednoznacznie, jaka jest Grecja, bo ona jest bardzo różnorodna. Część lądowa jest pełna starożytnych zabytków, po samych Atenach można by chodzić tydzień, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego.

Z kolei greckie wyspy najlepiej odwiedzać po kolei, wybierając za każdym razem inną Kreta to wyspa Ikara i zabytków jest tu całkiem sporo. To także wyspa rajskich plaż i raj dla surferów. Tropikalny klimat jest tu na porządku dziennym.

Rodos jest zdecydowanie spokojniejsza od swojej siostry, ale nie tak kameralna, jak Kos, na którą przylatuje się na leniwy odpoczynek.

Grecja to gościnni tubylcy, mrożona kwa, cytrusy, oliwki i wyborne wina. W tawernach przy plaży serwowane są owoce morza i grillowane warzywa.

Gdzie są najtańsze oferty last minute?

Jeśli zależy nam na niskich cenach, najlepiej szukać ofert last minute na wakacje 2024 bezpośrednio na stronach internetowych biur podróży. Tu ceny są najniższe.

Natomiast informacje o nowych lastach można dostać za pomocą newslettera, aplikacji mobilnych lub mediów społecznościowych.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić