Międzyzdroje Atrakcje 🗺️ Co ciekawego można tutaj zobaczyć ?

fotografia – Pixabay

Międzyzdroje to urokliwa i jedna z popularniejszych miejscowości urlopowych nad polskim morzem. Na turystów czeka tutaj bardzo wiele rozmaitych atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego wczasowicza. Z racji tego, że nie sposób wymienić wszystkich, poniżej przedstawiamy kilka wybranych.

1. Plaża w Międzyzdrojach

Nad morze turyści przede wszystkim wybierają się skuszeni wizją wypoczynku na plaży i morskich kąpieli w piękne, słoneczne, letnie dni. Plaża w Międzyzdrojach jest bardzo dobrze zagospodarowana, znajduje się na niej wiele atrakcji dla dzieci, m.in. zjeżdżalnie wodne oraz dmuchane trampoliny. Dorośli mogą skorzystać z oferty mieszczących się przy plaży barów. W okresie letnim plaża jest licznie odwiedzana przez turystów, przez co czasami bywa tłoczno. We wschodniej części plaży znajduje się przystań rybacka, w jej okolicach mieści się wiele smażalni i barów.

 


→ Czytaj także: Najlepsze restauracje w Międzyzdrojach – gdzie warto zjeść będąc w Międzyzdrojach ?


2. Molo w Międzyzdrojach

Będąc na plaży w Międzyzdrojach koniecznie warto wybrać się na molo, które ma około 400 metrów długości. Molo jest idealnym miejscem na spacery dla zakochanych, można zawiesić tu kłódkę ze swoimi inicjałami. Molo pełni również funkcję przystani dla statków wycieczkowych. To właśnie stąd można się udać w rejs po Morzy Bałtyckim, a nawet popłynąć na wycieczkę do niemieckich miasteczek. Nieopodal plaży znajduje się również Kawcza Góra, która jest świetnym punktem widokowym, z którego możemy podziwiać rozległe Morze Bałtyckie.

3. Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Jest ona jedną z największych atrakcji Międzyzdrojów. Znajdują się na niej odciski dłoni sławnych osób związanych z filmem lub teatrem. Na ten moment na Alei jest już ponad 100 odcisków, wśród których możemy znaleźć m.in. odciski takich osób jak: Hanna Banaszak, Piotr Adamczyk czy Katarzyna Figura.

4. Park Zdrojowy w Międzyzdrojach

Z racji tego, że Międzyzdroje są miejscowością uzdrowiskową znajduję się tu również piękny Park Zdrojowy. Dużo zieleni, fontanny i ławeczki sprawiają, że jest to idealne miejsce do spacerów nie tylko dla kuracjuszy, ale również dla rodzin z dziećmi.

5. Planetarium w Międzyzdrojach

Planetarium znajduje się przy promenadzie. Jest to ciekawa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W planetarium do wyboru mamy kilka seansów. Każdy z nich posiada walory edukacyjne oraz zapewnia niezapomniane wrażenia.

6. Oceanarium w Międzydrojach

jest to duży obiekt, w którym możemy podziwiać wiele pięknych ryb w wielu kolorach i rozmiarach. Można tu zobaczyć ryby z różnych części świata m.in. takie jak rekiny, błazenki , jesiotry czy rogatnice. W oceanarium mieści się 16 metrowy tunel, który stanowi sporą atrakcję. Dodatkowo znajdziemy tu paludarium z japońskimi karpiami koi, a także touch poolu będziemy mogli dotknąć żywe ryby.

7. Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Jest to doskonałe miejsce o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. W parku możemy odbyć podróż dookoła Bałtyku i poznać leżące nad nim państwa. Zobaczymy także starannie przygotowane miniatury zabytków i latarni morskich, a wszystkiemu będą towarzyszyć interesujące opowieści przewodnika.

8. Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Muzeum figur woskowych to miejsce z pewnością warte odwiedzenia. Znajduje się tu już setki figur woskowych (a zaczynano od 13) przedstawiających gwiazdy filmu, polityki czy sportu. Figury są naturalnej wielkości. Ciekawostką jest, że niektóre z przedstawionych postaci brały udział w tworzeniu swoich figur woskowych.

9. Muzeum Muszli i Minerałów w Międzyzdrojach

W muzeum można podziwiać największą muszle świata, a także kopię największego bursztynu na świecie. Dodatkowo znajduje się tu cała mniejszych, ale bardzo interesujących eksponatów.

10. Klify w Międzyzdrojach

Do terenu Wolińskiego Parku Narodowego należy położone w Międzyzdrojach strome wybrzeże klifowe. Znajdują się tu dwa najwyższe piaszczyste urwiska. Wzgórze Gosań mierzy rekordowe 93 m n.p.m, natomiast drugie miejsce zajmuje Kawcza Góra o wysokości 61 m n.p.m., na którą można wejść po słynnych schodach liczących 267 stopni. Niesamowite wrażenie potęguje fakt, iż działanie fal morskich, zwane abrazją, nieprzerwanie niszczy klif w Międzyzdrojach. Wyrobione w ten sposób ubytki mogą mierzyć nawet 1 metr w głąb lądu w skali roku.

11. Kawcza Góra

Punkt z panoramicznym widokiem na Bałtyk i drewniane schody, którymi można się tu dostać z piaszczystej plaży.

Kawcza Góra to świetne miejsce na spacer, które leży 2 km od Międzyzdrojów. Stanowi ona świetny punkt podróży we dwoje albo z całą rodziną lub samotnej refleksyjnej podróży.

12. Wzgórze Gosań

Jest to punkt widokowy, z którego możemy zobaczyć Świnoujście, a przy dobrej pogodzie nawet niemieckie miasteczka Ahlbeck i Heringsdorf.

13. Woliński Park Narodowy

Utworzony w 1960 roku Woliński Park Narodowy objął swoją ochroną część wyspy Wolin, która jest największą polską wyspą. Do parku należy imponujący i jednocześnie najpiękniejszy fragment wybrzeża klifowego, będącego pod ciągłym oddziaływaniem Bałtyku. Wyspa stanowi siedlisko rzadkich i unikatowych gatunków roślin oraz zwierząt, w szczególności ptactwa. Po 36 latach funkcjonowania parku włączono do niego 1 milę morską wód przybrzeżnych Bałtyku, dzięki czemu Woliński Park Narodowy stał się pierwszym polskim parkiem morskim.

14. Zagroda Pokazowa Żubrów w Międzyzdrojach

Odwiedzając Międzyzdroje warto wybrać się trochę poza centrum i odwiedzić Żubry. Te wielkie i przepiękne stworzenia zajmują wybieg o powierzchni 20ha i można je podziwiać z wyznaczonej trasy widokowej znajdującej się za ogrodzeniem. Z ciekawostek warto nadmienić, że większość żubrów żyjących w tym miejscu, tam właśnie się urodziła. Teren jest również przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

15. Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Zadaniem tutejszego Muzeum Przyrodniczego jest eksponowanie różnorodności przyrody Wolińskiego Parku Narodowego. Zróżnicowane ekspozycje ukazują ekosystemy charakterystyczne dla obszaru parku, z podziałem na środowisko leśne, nieleśne i wodne. Zwiedzający mają między innymi możliwość obejrzenia z bliska gatunków zwierząt specyficznych dla całej wyspy Wolin, takich jak sarny, jelenie, dziki i lisy. W muzeum można spotkać też wystawy z rozleniwionymi fokami, polującym bielikiem, czy batalionami w ferworze ataku. Niezwykłe wrażenie na gościach muzeum robi również wystawa geologiczna oraz etnograficzna.

16. Muzeum V-3

Muzeum oferujące ekspozycję tajnej broni niemieckiej V-3. Jest to jedyne miejsce w Polsce gdzie można podziwiać broń tego typu. To właśnie tutaj powstało działo V-3 okrzyknięte „ostatnią nadzieją Hitlera”. Ekspozycja jest o tyle ciekawa i zarazem niezwykła, ponieważ znajduje się w bunkrze a w okolicy można podziwiać pozostałości stanowisk ogniowych dział wielokomorowych.

17. Jezioro Turkusowe Wapnica

Jezioro Turkusowe w Wapnicy swoją zgodną z nazwą i wyjątkową barwę zawdzięcza związkom wapnia znajdującym się w wodzie oraz śnieżnobiałemu wapiennemu dnu, które jest pozostałością po dawnej kopalni kredy. Promienie świetlne odbijające się od cząsteczek zawieszonych w wodzie i od dna dają w efekcie tę unikatową barwę. Otoczone wzniesieniami i lasami jezioro wygląda bajecznie, w szczególności oglądane z punktu widokowego znajdującego się na pobliskiej Piaskowej Górze. Jezioro Turkusowe ma powierzchnię wynoszącą 6,5 ha i stanowi największy akwen Wolińskiego Parku Narodowego.

18. Miejscowości w okolicy

Poza tym blisko stąd do innych miejscowości które warto odwiedzić. Świnoujście, Wolin oraz stolica województwa – Szczecin

———————————————————————————————————-

Międzyzdroje są nadmorskim miastem obfitującym w atrakcje, miejscowość ta w sezonie tętni życiem. Warto przyjechać tutaj chociaż raz w życiu, aby się zrelaksować i nacieszyć oko pięknymi widokami i szumem morskich fal.

Po więcej informacji odnośnie atrakcji w Międzyzdrojach warto zajrzeć tutaj

4.2/5 - (50 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić