Atrakcje Pustkowo 2024 🗺️ – Co Warto Zobaczyć ?

fotografia by Aw58 / Wikipedia

Pustkowo jest jednym z tych miejsc, do którego z chęcią się wraca. Piaszczysta, szeroka plaża, zielone wydmy i strzeżone kąpielisko, to główne atrakcje tej niewielkiej wsi turystycznej, położonej w województwie zachodniopomorskim.

Choć odpoczynek nad morzem jest przyjemnością, z której chętnie korzystamy, na turystów pragnących zobaczyć wyjątkowe miejsca, czeka tu masa atrakcji, zlokalizowanych w samym Pustkowie oraz jego najbliższej okolicy.

Atrakcje Pustkowo

1. Plaża w Pustkowie

Do największej atrakcji można zaliczyć, wspomnianą już plażę. Pustko ze względu na swój kameralny charakter nie jest tak tłumnie odwiedzana jak inne nadmorskie, bardziej popularne miejscowości. Jeśli chcesz odetchnąć od tłumów i mieć dla siebie kawałek piaszczystej plaży, to właśnie tutaj.

2. Park Przyjaciół Pustkowa

Park Przyjaciół Pustkowa położony jest niedaleko plaży. Ciekawostką jest miejsce gdzie kostka  brukowa ułożona jest na wzór układu słonecznego. Warto wybrać się tu również po zmroku kiedy odpalone są specjalne oświetlenia.

3. Bałtycki Krzyż Nadziei

W Parku Przyjaciół Pustkowa znajduje się Bałtycki Krzyż Nadziei, który jest repliką chyba najpopularniejszego krzyża w Polsce – Krzyża na Giewoncie.

Co warto zobaczyć w pobliżu Pustkowa?

W okolicy Pustkowa jest wiele turystycznych miejscowości, w których możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Oto lista najpopularniejszych miejsc, które warto odwiedzić wypoczywając w Pustkowie, a które znajdują się maksymalnie w odległości 15 kilometrów.

Rewal to miasto, które o każdej porze roku tętni życiem. Na spragnionych wrażeń turystów czeka tu przepiękny deptak, łączący Rewal z Niechorzem. Wśród egzotycznych gatunków kwiatów i krzewów, znajduje się pomnik, przedstawiający siedzących na ławce głównych bohaterów powieści Romeo i Julia. Aleja róż i Zakochanych, to urokliwe miejsce, z którego podziwiać można również zachody słońca. Miejsce chętnie odwiedzane przez turystów.

Drugą, równie ciekawą atrakcją Rewala jest Park Wieloryba.

Park Wieloryba to wyjątkowe miejsca, skupia wiele gatunków morskich zwierzą, oraz piratów w jednym miejscu. Dzięki kolorowym replikom, dzieci mogą podziwiać z bliska żyjące w wodach wieloryby, rekiny czy ryby, a nawet zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Warto również porozmawiać z piratem i jego mądrą papugą, którzy z chęcią zdradzą ciekawostki dotyczące życia na wodzie.

Trzecią, zarazem ostatnią już propozycją atrakcji turystycznej jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa. To wyjątkowo urokliwa trasa, która łączy ze sobą 14 stacji, a całkowita trasa wynosi prawie 40 km. Kolej, dostosowana jest do potrzeb każdego turysty., Niewielkie wagoniki, wyposażone są w wygodne siedziska i toalety, aby podróż polskim wybrzeżem była przyjemna i ciekawa. Podróżując kolejką można podziwiać nie tylko popularne plaże, ale również zobaczyć najciekawsze zabytki wielu nadmorskich miast. To raj dla osób, które kochają koleje oraz tych, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu, a chcą zwiedzić jak najwięcej.

Niechorze to popularna, nadmorska miejscowość, która ma tyle ciekawych atrakcji, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do najbardziej popularnego miejsca, chętnie odwiedzanego przez turystów zalicza się Motylarnię. To urokliwe miejsce, zamieszkują gównie gatunki ciepłolubne, naturalnie zamieszkujące Afrykę. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, można z bliska przyjrzeć się tym fascynującym zwierzętom, poznać ich zwyczaje, zachowania a nawet dowiedzieć się ciekawych rzeczy , na przykład po co na skrzydełkach motyli, znajdują się barwne, różnorodne wzory.

Kolejną atrakcją Niechorza jest Latarnia Morska. Będąc nad morzem, koniecznie trzeba zwiedzić to miejsce Całkowita wysokość wieży wynosi 45 m, zaś taras widokowy, z którego rozpościera się widok na okolicę, znajduje się na wysokości 37 m. Tuż obok, znajduje się piękny ogród, z zejściem na betonowy wał.

Trzecią atrakcją Niechorza jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W muzeum znajdują się liczne rekwizyty, związane z zawodem rybaka. Podziwiać można tu narzędzia, wyposażenie łodzi, stroje a nawet dawne fotografie. Miejsce to, z pewnością przybliży wiedzę na temat rybołówstwa.

Trzęsacz i jego wyjątkowa platforma widokowa. To jedyna tego typu konstrukcja, znajdująca się 20 m.n.p.m, z którego podziwiać można Bałtyckie morze, oraz znajdujące się w pobliżu ruiny zabytkowego kościoła na klifie. Wieczorem, uroku nadają iluminacje świetlne, co sprawia, że miejsce staje się jeszcze bardziej urokliwe.

W Pobliżu warto również odwiedzić – Pobierowo, Łukęcin, Niechorze czy Darłówek.

Odwiedzając Pustkowo, można zwiedzić wiele wspaniałych miejsc, które nie tylko bawią, ale również uczą, dlatego tak chętnie odwiedzane są przez turystów. To doskonałe miejsce dla wszystkich osób, które pragną aktywnie oraz miło spędzić swój wymarzony urlop.

3.8/5 - (53 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić