Park Wieloryba Rewal

fotografia – Park Wieloryba

Spędzanie wakacji nad polskim morzem to znana i lubiana forma spędzania wakacji. Nad polskie morze zjeżdżają się ludzie z całego kraju, ale nie tylko, bywają tam również goście zza granicy. Nic dziwnego, polskie morze to wspaniałe miejsce nie tylko do biernego odpoczynku na plaży, ale również do tego, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie lub innym towarzyszom w podróży. Jest to ciekawe miejsce, w którym świetnie można spędzić czas z całą rodziną, a zwłaszcza wraz z najmłodszymi i nieco starszymi dziećmi, choć równie dobrze możemy wybrać się tam też w gronie najlepszych przyjaciół. Przebywając nad morzem, mamy do wyboru naprawdę sporo tego typu atrakcji. Do jednej z najciekawszych tego typu atrakcji, która może przynieść wielu grupom osób niezapomniane wrażenia i dawkę świetnej rozrywki, należy Park Wieloryba w Rewalu. Miejsce to pozwala również m. in. na poznanie zwierząt i roślinności, która znajduje się w morzu.

Zobacz więcej atrakcji w Rewalu

fotografia – Park Wieloryba

Miejsce to zostało podzielone na 4 główne części, w których znaleźć można różne krainy tematyczne. Każda z nich jednak jest ściśle związana z morzem, więc są one ze sobą również mocno powiązane. Pierwsza z takich krain nosi nazwę „Bałtyk” i odwołuje się do fauny, przede wszystkim do ssaków, która znajduje się w tym morzu. Poza tym można dowiedzieć się również innych ciekawostek o morzu. Inną częścią jest część o nazwie „Giganci z oceanów”, a w niej możemy zobaczyć m. in. bardzo duże modele różnych wielkich zwierząt morskich, takich jak np. rekiny czy kałamarnice. Kolejną, ciekawą częścią w tym miejscu jest część nazwana „Potwory z głębin”. Zobaczyć tam można takie stworzenia żyjące w morzu, których wygląd jest bardzo dziwny i odbiegający od normy. Ciekawą częścią tego miejsca są również „Piraci i papugi”. Znajdziemy tam korsarzy wraz z ich towarzyszami, czyli papugami. W tej części kompleksu zobaczymy statek piracki, a także mamy możliwość poszukiwania cennego skarbu. Znajduje się tam również duży plac zabaw, który jest dobrze i nowocześnie wyposażony. Ceny biletów mogą się od siebie dosyć mocno różnić, jednak przewidziane są tam zniżki, jeśli wchodzimy w kilka osób.

Połączenie zabawy z nauką to z pewnością sposób, który może spodobać się dużej grupie osób w różnym wieku. Tego typu rozrywka z pewnością dostarcza niezapomnianych wrażeń i pomaga poszerzać naszą edukację.

GODZINY OTWARCIA

maj – czerwiec: 10:00 – 17:00
lipiec – sierpień: 10:00 – 18:00
wrzesień: – 10:00 – 17:00

Park Wieloryba w Rewalu

ul. Kamieńska 1c

Więcej informacji tutaj

4.7/5 - (13 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić