Atrakcje Nowogard – Ciekawe miejsca w Nowogardzie 2024

fotografia by Kapitel / Wikipedia

Nowogard jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim, przy drodze krajowej nr 6, między Szczecinem a Kołobrzegiem.

Do najbardziej popularnych atrakcji zalicza się Jezioro Nowogardzkie. To właśnie tu, zbudowano nowoczesną plażę, wyposażoną w plac zabaw oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. W słoneczne dni, można zażyć tu orzeźwiających kąpieli oraz spędzi czas grillując. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które pragną odpocząć po wyczerpującym dniu.

Przy północnym brzegu jeziora Nowogardzkiego znajduje się Sarni Las czyli zespół Krajobrazowo-Przyrodniczy. Najłatwiej dostać się do niego od ul.Wojska Polskiego lub Promenadą czyli szlakiem pieszo-rowerowym wzdłuż jeziora.

Równie popularne atrakcje to ratusz, kościół Wniebowzięcia NMP oraz ruiny murów obronnych. Można więc powiedzieć, że miejsce jest przygotowane na przyjazd turystów o różnych zainteresowaniach.

Po więcej informacji turystycznych o Nowogardzie warto zajrzeć tutaj

Nowogard i okolice

Gdzie warto się wybrać, planując urlop w Nowogardzie?

Nowogard i jego okolice są wyjątkowo urokliwe i pełne niezwykłych atrakcji turystycznych. Podpowiadamy, gdzie warto pojechać, aby spędzić wspaniale czas.

  • Szczecin

Szczecin to miasto wojewódzkie, które chętnie odwiedzają turyści. Zabytkowe kamienice, masa atrakcji turystycznych oraz plaża miejska, która przyniesie ukojenie w gorące dni. Co warto tu zobaczyć?

Zamek Książąt Pomorskich, wzniesiony na wzgórzu zamkowym jest instytucją kulturalną, która stale organizuje koncerty oraz wystawy edukacyjne. Oryginalne komnaty i szlachecki wystrój sprawia, że każdy zwiedzający może zaznać trochę szlacheckiego życia. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi.

Park Kasprowicza to miejsce, które skupia wiele miłosnych historii. Znajduje się tu zabytkowy most, na którym zakochani zakładają swoje kłódki, jako znak niekończącej się miłości. W parku znajdują się liczne alejki spacerowe, fontanny oraz piękne kompozycje kwiatowe. Wieczorne oświetlenie sprawia, że miejsce staje się jeszcze bardziej urokliwe.

Ogród Różany to wyjątkowo urokliwe miejsce, wypełnione różnymi gatunkami róż, które już od początku lata, aż po jesień, upiększają miejsce barwnymi kwiatami. Na terenie ogrodu, znajduje się również Ptasia fontanna, alejki spacerowe i ławeczki, na których można odpocząć w otoczeniu wyjątkowych kwiatów.

  • Wolin

Wyspa historyczna, składająca się z urokliwych miejsc. Na turystów czeka tu jezioro, wprost idealne na spacery, wycieczki rowerowe oraz miejsce wędkarskie, umożliwiające podziwianie ptaków wodnobagiennych. Ponadto, w mieście Wolin znajduje się Centrum Słowian i Wikingów, które poprzez zabawę i rekonstrukcję, przybliża wiedzę na temat mieszkających tu niegdyś Słowian, ich kultury, zwyczajów oraz charakteru wykonywanej pracy. Na miejscu znajdują się stanowiska, na których można spróbować własnych sił, podczas wykonywania ówczesnej pracy, zorganizować ognisko lub popłynąć w wyjątkowy rejs.

  • Pobierowo

Pobierowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, z licznymi atrakcjami turystycznymi, które sprawią, że urlop będzie jeszcze bardziej ciekawy i pełen wrażeń.

To właśnie tu, znajduje się słynna Motylarnia, w której zamieszkują egzotyczne gatunki motyli, pochodzących z Afryki. Spacerując w specjalnie przygotowanych pomieszczenia, można podziwiać zwyczaje, zachowania a nawet różnorodne ubarwienie tych wyjątkowych motyli. Miejsce doskonale sprawdzi się w deszczowy dzień.

Papugarnia, to kolejna, chętnie odwiedzana atrakcja turystyczna. Zamieszkują ją ciekawskie papugi, które z chęcią pozują do zdjęć, siadają na rękach i uwielbiają podjadać przysmaki z ręki turysty. To wyjątkowe miejsce, pozwala z bliska przyjrzeć się tym wyjątkowym ptakom i sprawia, że w przyjemny sposób nabędziemy wiedzy na tematy tych wyjątkowych zwierząt.

Strzeżona plaża w Pobierowie, to kolejna atrakcja, która umożliwia odpoczynek na świeżym powietrzu. Szeroka i piaszczysta plaża, umożliwi wypoczynek na słońcu oraz sprawi, że orzeźwiające kąpiele dostarczą wspaniałych chwil.

Województwo zachodniopomorskie, to wspaniała lokalizacja dla wszystkich osób, które chcą spędzić przyjemnie czas. Liczne atrakcje turystyczne, doskonale sprawdzą się w pogodne, jak i deszczowe dni.

4.6/5 - (9 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić