Wapnica – Atrakcje i Ciekawe Miejsca w Okolicy

fotografia Wikipedia

Wapnica, to niewielka wieś, znajdująca się w województwie zachodniopomorskim, nieopodal słynnej miejscowości turystycznej Międzyzdroje. Jej główną atrakcją, jest Turkusowe Jeziorko, które powstało na skutek zalania byłego wyrobiska kredy.

Jeziorko, zajmuje niemal 7 ha a maksymalna głębokość zbiornika wodnego, wynosi prawie 22 m.
Ze względu na duże zainteresowanie Jeziorkiem, teren został ogrodzony specjalnymi barierkami, które chronią turystów przed upadkiem.

Stworzono również punkt widokowy, który znajduje się Piaskowej, Można z niej podziwiać nie tylko Turkusowe Jeziorko, ale również pobliską okolicę.

Choć Wapnica słynie głównie z tej atrakcji, w okolicy znajdują się równie ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Koniecznie sprawdź listę nadmorskich miejscowości, znajdujących się w pobliżu Wapnicy oraz listę najciekawszych atrakcji turystycznych.

Wapnica – jakie atrackje odwiedzić w okolicy

Międzyzdroje

W pobliskich Międzyzdrojach, znajduje się wiele wspaniałych miejsc, które warto zobaczyć.

łówną atrakcją jest słynna Aleja Gwiazd, na której są odbite dłonie sławnych osób.

Papugarnia oraz Motylarnia, to kolejne miejsce godne uwagi, idealne dla miłośników przyrody oraz dzieci, które są głodne wiedzy. Można tu przyjrzeć się z bliska egzotycznym okazom zwierząt, poznać ich zwyczaje, nakarmić je oraz potrzymać na rękach. Papugi, z racji tego, iż są zwierzętami ciekawskimi, chętnie przysiądą na ramieniu, do pamiątkowego zdjęcia. Z pewnością każdy wyjdzie z tego miejsca zadowolony.

Muzeum Figur Woskowych, gromadzi popularne postacie z bajek oraz sławne osoby w jednym miejscu. Dzięki precyzyjnej pracy twórców, wykonane figury są realistyczne, dlatego można poczuć się jak podczas prawdziwego spotkania z gwiazdą. Możliwe jest również wykonanie pamiątkowego zdjęcia,

Świnoujście

Nieopodal Wapnicy znajduje się kolejna, turystyczna miejscowość Świnoujście. Nazwa tej turystycznej miejscowości pochodzi od Rzeki Świny.

Będąc w Świnoujściu, warto zobaczyć latarnie morską, zbudowaną na wzór ogromnego wiatraka. Stawa Młyny, to punkt nawigacyjny, cumujących do portu statków. Jest również popularną atrakcją turystyczną, dlatego wędrując kamienistą drogą stronę latarni, nie trudno o spotkanie turystów niemal z całego świata.

Park Zdrojowy, położony na 44 wyspach, gromadzi liczne gatunki roślin Basenu Bałtyckiego. Znaleźć tu można piękne kwiaty, kwitnące od wiosny, aż do jesieni, liczne alejki spacerowe wśród drzew oraz ławeczki, idealne do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Choć nie jest to atrakcja turystyczna, a bardziej przymus dla mieszkańców Świnoujścia, popularna jest przeprawa miejskimi promami. Uruchomiono ją, na potrzeby połączenia ze sobą, dzielonym kanałem wodnym, dwie części miasta. Przeprawa promowa jest bezpłatna, a promy odpływają co chwilę, dzięki czemu chętnie korzystają z nich turyści, którzy nigdy nie mieli styczności z takim środkiem transportu.

Pobierowo

Choć jest nieco dalej niż wyżej wymienione miejscowości, Pobierowo również warto odwiedzić.

Do najchętniej odwiedzanych miejsc zaliczyć można motylarnię , papugarnię oraz oceanarium. Nie są to jednak jedyne atrakcje, którymi zachwyci ta nadmorska miejscowość.

Pobierowie znajduje się magiczny domek, który postawiony jest do góry nogami. Ta słynna atrakcja, przedstawia kilka pomieszczeń, które również wykonane są do góry nogami. Lekko nachylona powierzchnia sprawia, że można odczuć zawroty głowy, jakby faktycznie ktoś odwrócił dom w raz z nami.

Na koniec warto zajrzeć na plaże, gdzie można wypocząć na szerokim paśmie piaszczystego nabrzeża.

Wolin

To jedno z miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów. Znajdujące się tu atrakcje turystyczne oraz piękne widoki sprawiają, że Wolin dostarcza niezapomnianych przeżyć.

To właśnie tutaj, znajduje się jedyny w okolicy Wiatrak Holenderski, który obecnie pełni funkcje młynu przemysłowego. Ta zabytkowa budowla, jest chętnie oglądana i fotografowana przez turystów.

Kolejną atrakcją Wolina jest Muzeum Regionalne, które jest bogato wyposażone. Znajdujące się w nim eksponaty, nawiązujące dożycia oraz zwyczajów mieszkających niegdyś Słowian. Zobaczyć tu można między innymi narzędzie, którymi się posługiwano, stare fotografie oraz elementy wystroju domów.

Trzecią atrakcją jest Centrum Słowian i Wikingów, na terenie którego, zorganizowano liczne stanowiska, przedstawiające poszczególne etapy życia Słowian. Można na nich zobaczyć stare, używane niegdyś narzędzia, naczynia oraz stroje, a nawet spróbować własnych sił w wielu rekonstrukcjach, Dodatkową atrakcją jest malowanie twarzy, miejsce na ognisko i rejs wyjątkowym statkiem.

Wolin posiada również niewielki, jednak urokliwy rynek, na środku którego znajduje się zabytkowy ratusz.

Wapnica i okolice, są urokliwymi miejscami, w których nie brakuje wyjątkowych miejsc, godnych uwagi. Można odpocząć tu na wiele sposobów, dlatego każde z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

3.5/5 - (52 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić