Jak spędzić urlop w Wisełce? Co warto zobaczyć w 2024 🗺️?

fotografia – Pixabay

Atrakcje Wisełka czyli jak warto spędzić tutaj czas

Województwo zachodniopomorskie, kryje wiele wspaniałych miejsc, które chętnie odwiedzają turyści. Choć nie są to duże miejscowości, po brzegi wypełnione straganami i atrakcjami turystycznymi, zapewniają odpoczynek na pięknych, zadbanych, piaszczystych oraz szerokich plażach, z których rozpościera się niebanalny widok na polskie morze oraz zazielenione wydmy.

Doskonałym przykładem, takiego miejsca jest Wisełka.

Ta niewielka wieś, położona jest na wyspie Wolin i może pochwalić się pięknymi widokami oraz tak jak inne nadmorskie miejscowości – piękną strzeżoną plażą.

Ponadto, znajdują się tu atrakcje turystyczne, takie jak Latarnia Morska Kikut, która znajduje się na wzniesieniu, nieopodal linii brzegu. Niestety, nie jest ona udostępniona dla zwiedzających, jednak, przepiękna okolica wabi turystów.

latarnia morska kikut
Miniatura Latarni Morskiej Kikut w Kaszubskim Parku Miniatur w Stryszej Budzie / foto – Podróż Trwa

Dla osób szukających idealnego miejsca do odpoczynku i wędkowania, polecane jest Jezioro Wisełka, zlokalizowanie niemal w centrum wsi. To doskonałe miejsce na piesze oraz rowerowe wycieczki.

Atrakcje turystyczne w okolicznych miejscowościach

Z racji doskonałego położenia, wypoczywając w Wisełce nie da się nudzić. Pobliskie miejscowości turystyczne, zapewniają wspaniała zabawę dla całej rodziny.

Aby wspaniale spędzić czas, warto wybrać się między innymi do Międzyzdrojów.

Międzyzdroje to miejscowość, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Na turystów, czekają tu liczne atrakcje turystyczne, o różnej charakterystyce.

Do najpopularniejszych atrakcji zalicza się Muzeum Figur Woskowych. Znajdują się tutaj podobizny słynnych osób oraz postaci z bajek, wykonane w całości z wosku. Dzięki realistycznemu wyglądowi, można zrobić tu wyjątkowe zdjęcia, z ulubiona gwiazdą lub przyjrzeć się im z bliska. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Drugą, równie ciekawą atrakcją jest Motylarnia. Podziwiać można w niej wyjątkowe okazy, egzotycznych motyli. Dzięki spacerze w tym wyjątkowym miejscu, można z bliska przyjrzeć się motylą, poznać ich zwyczaje oraz zachowania. Ponadto, miejsce doskonale przybliża wiedzę na temat budowy motyli oraz wyjaśnia, dlaczego motyle mają tyle barwnych, różnorodnych kształtów na swoich skrzydełkach.

Trzecią atrakcją Międzyzdrojów, którą koniecznie trzeba zobaczyć jest słynne, drewniane Molo. Spacerując nim, można podziwiać cumujące statki oraz napić się pysznej kawy czy herbaty. W wietrzna pogodę, zaleca się zabranie dodatkowej odzieży, gdyż rozbijające się o pale fale, mogą zmoczyć ubranie, spacerujących po Molo turystów.

Podróżując w przeciwnym kierunku, dotrzemy do kolejnej, znanej i lubianej miejscowości Międzywodzie.

Na Zalewie Kamieńskim, znajduje się przystań jachtowa, w której cumują niewielkie statki. Prócz podziwiania ich z bliska, można wypożyczyć tu sprzęt wodny oraz udać się w wyjątkowy rejs, specjalnymi, wycieczkowymi łódkami. To wspaniałe miejsce dla osób, które marzą o przeżyciu wspaniałej przygody.

Kolejną atrakcją Międzywodzia jest Bałtycki Park Edukacyjny. Na ciekawych świata turystów, czekają tu liczne atrakcje. Tor przeszkód, plenerowa siłownia, a nawet wystawy, poświęcone faunie i florze Morza Bałtyckiego. Miejsce to jest ogólnodostępne, co zapewnia wspaniałą zabawę prze długie godziny.

Nieopodal Wisełki znajduje się też  miejscowość Wolin w której koniecznie trzeba wybrać się do Centrum Słowian i Wikingów. To wyjątkowe miejsce, zapewnia wspaniałą zabawę dla osób w każdym wieku. Można tu zaczerpnąć wiedzy dotyczącej wykonywanych niegdyś zawodów, stroi oraz zwyczajów. Na dzieci czeka ogromny plac zabaw, miejsce na ognisko oraz rejs statkiem. Czas spędzony w Centrum Słowian i Wikingów będzie wspaniałą przygodą.

Wypoczywając w Wisełce, można spędzić tu wspaniale czas. Pobliskie miejscowości zapewniają tyle atrakcji, ze każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

4/5 - (52 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić