Atrakcje Dębki 2023 🏖️ Jak Spędzić Tutaj Wolny Czas ?

fotografia by Henryk Bielamowicz / Wikipedia

Dębki to niewielka nadmorska osada znajdująca się w województwie pomorskim. Należy do gminy Krokowa, a liczba ludności wynosi raptem około 160 osób.

Ta letniskowa wieś zyskuje coraz większą popularność wśród turystów, którym nie w smak spędzanie urlopu w zatłoczonych kurortach.

Jest usytuowana na Wybrzeżu Słowińskim, uznawanym przez wielu za jedną z piękniejszych partii polskiego wybrzeża. Co ciekawe, pierwsza wzmianka na temat osady pochodzi jeszcze z XIII wieku.

Kolejną ciekawostką jest, że to właśnie tutaj powstawały ujęcia do jednego z najbardziej kultowych polskich filmów “Dzień świra” w reżyserii Marka Koterskiego.

Co warto zobaczyć w Dębkach i okolicach? Jak można spędzić tutaj czas? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Plaża w Dębkach

Bez wątpienia jedną z największych atrakcji Dębek jest szeroka plaża. Jej szerokość wynosi nieco ponad sto metrów, a piasek w tym rejonie jest wyjątkowo drobny i jasny. Istnieje dziewięć wejść na plażę, w tym jedno przyjazne osobom niepełnosprawnym oraz jedno prowadzące na plażę naturystów. Nie bez powodu uważa się, że to jedna z piękniejszych plaż.

2. Szlaki turystyczne

Przez Dębki przebiega kilka szlaków turystycznych. Sporym zainteresowaniem cieszy się pieszy szlak rozpoczynający się w Żarnowcu, a kończący w Łebie. W Białogórze z kolei zaczyna się atrakcyjny szlak rowerowy, przebiega przez Dębki i kończy się w Karwi. Miłośnicy jazdy konnej również będą mogli spróbować swoich sił na szlaku rozpoczynającym się i kończącym w Wejherowie.

3. Rezerwat przyrody Widowo

Na wschód od Dębek znajduje się rezerwat przyrody Widowo. Leży na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. To idealne miejsce na spacer w najgorętsze dni lata oraz miejsce, w którym z pewnością będzie można odpocząć. Na terenie rezerwatu znajduje się sporo zbiorowisk leśnych oraz sporo form wydmowych.

4. Rezerwat Piaśnickie Łąki

Piaśnickie Łąki to kolejny rezerwat, który warto wziąć pod uwagę, jeżeli tylko należymy do grona osób, które poszukują bliskości natury podczas wyjazdów w nowe regiony. Krajobraz składa się tutaj przede wszystkim z malowniczych łąk i lasów.

5. Park linowy

Warto wybrać się do  parku linowego LINOWO. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które pragną pociechom zapewnić masę wrażeń, a sobie chwilę wytchnienia na świeżym powietrzu. Obiekt wyposażony jest w kilka zróżnicowanych pod względem trudności tras. Jedno jest pewne – w tym miejscu każde dziecko będzie się świetnie bawić!

6. Karwia

W pobliskiej miejscowości Karwia znajduje się z kolei świetnie wyposażone wesołe miasteczko. To przestrzeń stworzona z myślą o najmłodszych. Na terenie obiektu znajdziemy całe mnóstwo atrakcji, które staną się źródłem ogromnej radości.

7. Spływy kajakowe Piaśnicą

Dosyć dużym zainteresowaniem cieszą się również ekscytujące spływy kajakowe rzeką Piaśnicą. Trzeba przyznać, że to atrakcja, która potrafi podnieść poziom adrenaliny, ale jednocześnie jest to wyjątkowo dobry sposób na podziwianie pięknych okolic z nieco innej perspektywy.

8. Motylarnia Karwia

Karwia to miejscowość, w której znajdziemy również pięknie urządzoną Motylarnię. Prawdziwa gratka dla miłośników tych pięknych owadów oraz dla osób, które pragną dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich życia. Normalny bilet kosztuje 19 zł.

9. Rowerowe Dębki

Przy ulicy Morskiej znajduje się wypożyczalnia rowerów. To dobra wiadomość dla osób, które wybierają się w te rejony, chętnie jeżdżą na rowerach, aczkolwiek nie mają możliwości przetransportowania swojego sprzętu. Godzina to koszt 5 PLN. Za dobę zapłacimy natomiast raptem 25 PLN.

10. Lepimy z gliny

Pracownia ceramiczne “Lepimy z gliny” znajduje się przy ulicy Sasankowej. To miejsce wyjątkowe, ponieważ wyzwala twórczość u każdego, kto postanowi przekroczyć jego progi. Regularnie odbywają się tutaj warsztaty dla najmłodszych.

11. Gokarty

Entuzjaści szybkiej jazdy z pewnością ucieszą się, że przy ulicy Spacerowej w Dębkach znajduje się wypożyczalnia gokartów. To bardzo dobrze wyposażona wypożyczalnia, a zatem możemy mieć pewność, że każdy znajdzie tutaj idealny pojazd dla siebie.

12. Restauracje w Dębkach

Restauracja Przystanek Dębki to jedno z kilku miejsc, do których warto wybrać się na obiad lub kolację po intensywnym dniu zwiedzania. Lokal znajduje się przy ulicy Liliowej i serwuje doskonałej jakości potrawy kuchni polskiej i europejskiej. Kucharze dbają o każdy detal, a potrawy najczęściej przypominają małe arcydzieła.

4.3/5 - (27 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić