Rewa 🗺️ Atrakcje 2023 • Gdzie zejść

rewa
Cypel Rewski / foto – Wikipedia

Rewa to wieś w województwie pomorskim, znajdująca się pomiędzy Gdynią a Puckiem. Jej nazwa pochodzi od piaszczystej mielizny, która ciągnie się aż do brzegu Mierzei Helskiej, a cała miejscowość leży na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Ze względu na atrakcyjne położenie wieś ta w sezonie letnim stanowi cel wakacyjnej podróży dla wielu Polaków i nie tylko.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Rewie i okolicach? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

1. Cypel Rewski, znany również jako Szpyrk albo Szperk, to piaszczysty półwysep w kształcie kosy, który wcina się w Zatokę Pucką. Cypel ma jeden kilometr długości i zapewnia turystom przepiękne widoki na morze. To właśnie tutaj raz w roku odbywa się tak zwany Marsz Śledzia, czyli piesza wędrówka przez mieliznę z Kuźnicy do Rewy.

cypl rewski
Cypl Rewski / foto Podróż Trwa

2. Zatoka Pucka, będąca częścią Morza Bałtyckiego, to raj dla miłośników wodnych sportów. Co roku przyjeżdżają tutaj fani kitesurfingu oraz windsurfingu. Znajdują się tutaj również wypożyczalnie sprzętu i ośrodki szkoleniowe, z których mogą korzystać początkujący w tych dziedzinach sportowych.

3. Aleja Zasłużonych Ludzi Morza powstała w 2004 roku. Każdego roku przybywa tutaj tablic, które mają na celu upamiętnienie ważnych osób związanych z morzem. Cała promenada cechuje się również atrakcyjną infrastrukturą dla tych, którzy uwielbiają piesze wycieczki w pięknych okolicznościach przyrody, a także wycieczki rowerowe.

4. Beka, nazywana kaszubską Atlantydą, jest dawną osadą rybacką. Jej nazwa nawiązuje do harpuna, którego kiedyś używano do zabijania fok. Miejsce to opustoszało po drugiej wojnie światowej, jednak do dziś zachowały się tutaj ślady dawnej działalności. Z pewnością będzie to spora atrakcja dla fanów historii.

5. Muzeum Ziemi Puckiej zostało założone w 1980 roku i nosi imię Floriana Ceynowy, który był lokalnym badaczem tutejszego folkloru. Na jego terenie znajdują się liczne eksponaty, które nawiązują do historii i kultury regionu. Do największych skarbów należą tutaj brązowy skarb z Władysławowa oraz skarb bursztynowy z II wieku.

6. Nurkowanie w Zatoce Puckiej daje możliwość zobaczenia spektakularnego Cmentarzyska Wraków w Rewie. Znajdują się tutaj między innymi trzy jednostki zarejestrowane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, a wśród nich “Helena” zbudowana w XIX wieku.

7. Rezerwat przyrody Michelińskie Łąki znajduje się około trzech kilometrów od Rewy. Bujna roślinność stanowi dom dla wielu gatunków ptaków wodnych i błotnych. Można tutaj spacerować i podziwiać unikatową faunę i florę.

8. Torpedownia w Babich Dołach to pozostałości po niemieckim ośrodku badawczym, które znajdują się około trzystu metrów od brzegu. To nie tylko pamiątka po burzliwych latach wieku dwudziestego, ale również była scenografia z takich produkcji, jak “Czterej pancerni i pies” czy “Kryminalni”.

9. Zamek Jan II Sobieski w Rzucewie należał na przestrzeni lat nie tylko do polskiego króla, ale również do rodów Wejherów i Radziwiłłów. Budowla reprezentuje neogotycki styl i jest malowniczo położona nad Zatoką Pucką. Obecnie znajduje się tutaj stylowy hotel i restauracja, z której chętnie korzystają turyści ceniący piękne wnętrza z historią.

10. Park Kulturowy Osada Łowców Fok w Rzucewie to miejsce, w którym można poznać wyniki badań archeologicznych, jakie od lat są prowadzone w tej okolicy. Według badaczy w epoce neolitu miejsce to zamieszkiwali łowcy fok, a na turystów czekają tutaj dwie stałe wystawy dotyczące tych odległych czasów.

11. Ścieżka Przyrodnicza Torfowe Kłyle pozwala na wycieczki piesze i rowerowe. To idealne miejsce, żeby odpocząć od zgiełku miasta i głośnych w sezonie plaż. Znajdują się tutaj las dębowy, wieża widokowa oraz brzeg Zatoki Puckiej.

12. Tor kartingowy Kart Center w niedalekim Kosakowie to miejsce będące pozycją obowiązkową dla fanów prędkości i wyścigów na torze. Zaawansowane technologie na tutejszych torach pozwalają na ekstremalnie szybką jazdę. Znajdują się tutaj zarówno gokarty dla dzieci, jak i pojazdy wyścigowe dla dorosłych.

13. Jedną z najwyżej ocenianych restauracji w Rewie jest Checz Kole Szperka, która łączy największe atuty kuchni polskiej i europejskiej. W karcie dań znajdują się zarówno świeże ryby z Morza Bałtyckiego, jak i duży wybór dań mięsnych.


→ Zobacz więcej najlepszych restauracji w Rewie


4.5/5 - (15 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić