Czorsztyn – Atrakcje Turystyczne i Ciekawe Miejsca 2022

fotografia – Pixabay

Niedaleko Nowego Targu, leży mała wieś letniskowa Czorsztyn. Miejscowość ta leży nad jeziorem Czorsztyńskim, jedną z największych atrakcji tego rejonu. Lokalizacja jest bardzo dogodna, można tu bardzo łatwo trafić. Mimo, że miejscowość jest stosunkowo mała, to ma wiele atrakcji dla turystów. Jest tu wiele atrakcyjnych noclegów na wynajem, można zamieszkać w pensjonacie, hotelu, w kwaterze prywatnej albo w domku letniskowym.

Najbardziej znane atrakcje w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie – najbardziej znaną atrakcją tej miejscowości letniskowej, jest Zamek w Czorsztynie. Ruiny tego zamku znajdują się na Górze Zamkowej, pochodzą one z XIV wieku z czasów króla Kazimierza Wielkiego. Można te ruiny zwiedzać przez cały rok, są one udostępnione dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 – 15.00. Ruiny zamku są zabezpieczone przed osunięciem, są więc całkowicie bezpieczne dla zwiedzających. Do zamku można dojść z parkingu specjalną ścieżką wiodącą przez las. Różne fragmenty ruin zamku są opisane na tabliczkach, można się więc czegoś dowiedzieć na temat tego miejsca. Z zamku rozpościera się niesamowity widok na okolicę, można stąd podziwiać Zalew Czorsztyński, Zamek w Niedzicy, piękne Tatry, Spisz i Zaporę, zwłaszcza przy sprzyjającej pogodzie.

Skansen w Czorsztynie; nad samym brzegiem jeziora Czorsztyńskiego leży Skansen. Tworzą go wybrane budynki historyczne z starodawnym wyposażeniem. W miejscu tym działa również Muzeum Etnograficzne.

Jezioro Czorsztyńskie; jezioro w Czorsztynie jest niezwykłym miejscem w tej okolicy. Po jeziorze kursują statki wycieczkowe, pływają gondole i prywatne łodzie. Na jeziorze znajduje się zapora ziemno- betonowa, jest zadaniem jest spiętrzenie wód Dunajca. Jeśli już mowa o Dunajcu, to niedaleko znajduje się miejsce, gdzie można wziąć udział w niezwykłej atrakcji jaką jest Spływ Dunajcem. Podczas spływu można się napawać niesamowitymi górskimi krajobrazami.

Zimowe sporty

Miłośnicy sportów zimowych, mogą w Czorsztynie poszusować na stokach przy sprzyjającej pogodzie. Zimową porą są tutaj uruchomione wyciągi orczykowe oraz wyciągi krzesełkowe na górze Wdżar. Każdy więc może wybrać taką opcję, jaka mu najbardziej odpowiada. Na górze znajduje się kilka ciekawych tras dla narciarzy i snowboardzistów, poza tym zorganizowano tu także alpejską zjeżdżalnię dla dzieci i mini zoo. Dlatego też zarówno dorośli jak i dzieci, miło spędzą tu czas bawiąc się na śniegu i oddychając świeżym, czystym powietrzem.

Baza gastronomiczna

W Czorsztynie działają liczne restauracje i kafejki. Wiele z nich ma charakter regionalny i nawiązuje do gór. Często lokale te są wykończone drewnem, przez co panuje w nich bardzo kameralna i ciepła atmosfera. W lokalach tych można posmakować lokalnych przysmaków, napić się miodu na ciepło, warzonego wina czy piwa. Nie brakuje tu też specjałów kuchni góralskiej, w tym pysznych oscypków. Z kolei kawiarnie serwują domowej roboty wypieki, w których każdy się rozsmakuje.

Baza noclegowa

Baza noclegowa jest tu porządnie rozwinięta. Opcji noclegów jest tu bardzo dużo, o każdej porze roku. Jeśli komuś zależy na luksusowym wypoczynku, może się zdecydować na pobyt w hotelu. Jeśli ktoś woli bardziej kameralny nocleg, może się zdecydować na kwaterę prywatną albo na agroturystykę. Z kolei w pensjonatach panuje domowa atmosfera, którą doceni każdy domator. W wielu tych obiektach można uzyskać pomoc przy organizacji zwiedzania tej miejscowości, można też zamówić sobie noclegi z wyżywieniem.

Po więcej informacji turystycznych warto zajrzeć tutaj

4.1/5 - (24 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić