Atrakcje Goczałkowice-Zdrój 2022 – Co Warto Tutaj Zobaczyć ?

fotografia – Wikipedia

Atrakcje Goczałkowice-Zdrój – Co warto tutaj zobaczyć ?

Goczałkowice-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa w województwie śląskim, która otoczona jest pasmami Beskidu i Lasami Pszczyńskimi. Leży nad Jeziorem Goczałkowickim – głównym zbiornikiem wody pitnej Górnego Śląska.

Uzdrowisko goczałkowickie

Goczałkowice-Zdrój słyną ze swojego mikroklimatu oraz źródeł mineralnych, które mają zbawienny wpływ na wiele dolegliwości. Leczy się tu m.in. choroby reumatologiczne, ortopedyczne i schorzenia układu nerwowego. W miejscowości znajdują się szpitale, przychodnie i sanatoria, a centralną część miejscowości zajmuje piękny, zadbany Park Zdrojowy z licznymi alejami, altankami i ławkami do odpoczynku. Na jego terenie korzystać można z siłowni na świeżym powietrzu. Znajduje się tu również wyjątkowy zegar astronomiczny z dokładną instrukcją, dzięki której możemy odczytać godzinę oraz wyznaczyć kierunki świata. Ważną częścią Parku Zdrojowego jest nieduża kawiarnia (wcześniej będąca pijalnią wód mineralnych), która zajmuje uroczy, drewniany budynek w stylu pruskim.

Atrakcje i zabytki Goczałkowic

W mieście znajduje się wiele zabytkowych obiektów, które dziś służą jako budynki użytkowe. Dziewiętnastowieczny dworzec czy piękny budynek dawnego hotelu Prezydent to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić.
Odpoczynek zapewnią wyjątkowe Ogrody Kapias, które zajmują obszar 4 hektarów. Zobaczyć tu możemy mnóstwo roślin położonych w prawie 50 tematycznych zakątkach. Znajdują się tu m.in. ogrody japońskie, skandynawskie i angielskie oraz wiele oczek z kaskadami wodnymi i stawów.
Będąc w Goczałkowicach warto przejść się w pobliże Jeziora Goczałkowickiego, które słynie ze wspaniałych widoków zachodzącego słońca widocznych z wysokiej tamy. Dookoła zalewu rozciągają się ścieżki i alejki, które umożliwiają piesze i rowerowe wycieczki.

Goczałkowice – Zdrój leżą zaledwie kilka kilometrów od Pszczyny: historycznego, malowniczego miasta, w którym znajduje się duży zespół parkowo- pałacowy oraz duży rynek otoczony licznymi kamienicami i pomnikami. W Muzeum Zamkowym możemy podziwiać piękne wnętrza z XIX i XX wieku, zbrojownię, salę miniatur oraz wyjątkową Galerię Portretów. Przy pałacu rozciągają się wspaniałe ogrody, a nieco dalej lasy, w których znajduje się Pokazowa Zagroda Żubrów oraz Zagroda Wsi Pszczyńskiej.

Po więcej informacji turystycznych warto zajrzeć tutaj

4.6/5 - (13 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić