10 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci we Wrocławiu 🗺️

rynek wrocław
fotografia – pixabay.com

Wrocław to jedno z największych, a także najpiękniejszych miast w Polsce. Słynie z odbywających się w nim festiwali, a ze względu na zawrotną liczbę mostów bywa nazywany Wenecją Północy. Wielu turystów decyduje się na spędzenie w nim urlopu. Rodziny dziećmi z pewnością zastanawiają się, czy znajdą się we Wrocławiu również atrakcje dla najmłodszych. Sprawdźmy.

1. ZOO Wrocław

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 📸 👉 #zoowroclaw (@zoowroclaw)

ZOO we Wrocławiu otwarto w 1886 r. Początkowo zamieszkiwało je 189 zwierząt, a dziś jest największym w Polsce – można w nim zobaczyć ponad 1000 gatunków zwierząt, z czego wiele jest zagrożonych wyginięciem jak szpak balijki czy gibon białopoliczkowy. W ZOO mieszka również milu chiński niewystępujący już w naturze.

Częścią ogrodu zoologicznego jest oceanarium, które jako pierwsze na świecie skupia się na jednym kontynencie – Afryce, stąd jego nazwa: Afrykarium.

Nie lada gratką dla dzieci będą: pokazy karmienia zwierząt, możliwość przejechania się na kucu czy park linowy znajdujący się w europejskiej części ogrodu.

Ciekawą opcją na zwiedzanie wrocławskiego ZOO jest spacer z przewodnikiem. Dla dzieci ciekawych świata zwierząt organizowane są również zajęcia edukacyjne dostosowane do ich wieku oraz półkolonie. Wejście do ZOO jest darmowe dla maluchów do 3 roku życia oraz seniorów od 75 roku życia.

2. Aquapark

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aquapark Wrocław (@aquaparkwroclaw)

Aquapark we Wrocławiu to doskonałe miejsce dla całej rodziny. Można w nim skorzystać zarówno z basenów sportowych, jak i rekreacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych. W obu strefach znajdują się również brodziki dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją jest leniwa rzeka, fale na basenie wewnętrznym oraz 6 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności. Dzieci, które polubią zabawę w wodzie, mogą skorzystać z organizowanych przez Aquapark półkolonii lub lekcji pływania – grupy są organizowane według wieku i umiejętności uczestników.


⇒ Zwiedzasz okolicę ? Zobacz najlepsze atrakcje we Wrocławiu


3. Hydropolis

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Hydropolis (@hydropoliswroc)

Hydropolis to instytucja powstała z inicjatywy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, która ma propagować wiedzę na temat wodyZnajduje się w starym, XIX-wiecznym zbiorniku czystej wody

Wystawa dzieli się na kilka stref tematycznych. Zwiedzający dowiedzą się między innymi, skąd w ogóle na Ziemi wzięła się wodapoznają stworzenia żyjące w głębinachrolę wody w organizmie człowieka czy przyjrzą się bliżej działaniu wodnych wynalazków z przeszłości

W specjalnej strefie dla dzieci najmłodsi mogą wziąć udział w związanych z wodą grach multimedialnychHydropolis łączy w sobie tradycyjne eksponaty, jak replika batyskafu, z nowoczesną, interaktywną formą przekazu wiedzy. Zwiedzanie może trwać około 2 godzin. Dzieciom do lat 3 przysługuje bezpłatny wstęp.

4. Kolejkowo

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kolejkowo (@kolejkowo.pl)

Kolejkowo to niezwykłe miejsce, w którym można podziwiać wystawę makiet kolejowych. Toczy się na nich normalne, codzienne życie, a co 9 minut zapada noc i zapalają się miniaturowe latarnie. Wszystkie elementy makiet zostały wykonane z niezwykłą starannością, tak że na twarzach mieszkańców można dostrzec uśmiechy i różne grymasy.

Na makietach rozpoznać można również znane miejsca Dolnego Śląska. Wizyta w tym miejscu zachwyci nie tylko dzieci, ale również ich dorosłych opiekunów. W Kolejkowie organizowane są także warsztaty dla dzieci, w czasie których poznają bliżej modelarstwo. Wizyta w kolejkowe zajmuje zwykle do 2 godzin, a wstęp dla dzieci do 3 roku życia jest bezpłatny.

5. Sky Tower

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sky Tower Wroclaw (@sky_tower_wroclaw)

Sky Tower to 51-piętrowy budynek, który wchodzi w skład kompleksu znajdującego się na osiedlu Południe we Wrocławiu. Należy do najwyższych w mieście, a na jego 49. piętrze znajduje się oszklony punkt widokowynajwyżej położony w kraju co czyni go również jednym z najwspanialszych w Polsce. Turyści mogą podziwiać z niego panoramę miasta od 2014 r. Wjazdy na górę odbywają się co 30 minut, a sam pobyt na tarasie widokowym trwa 20 minut. Dzieci do 13 roku życia powinny znajdować się pod opieką osoby dorosłej, maluchom do 3 lat przysługuje darmowy wstęp.


⇒ Zgłodnieliście ? Zobacz najlepsze restauracje we Wrocławiu 🍽️


6. Wrocławskie krasnale

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Wrocław, Poland 🇵🇱 (@visitwro)

W całym Wrocławiu znajduje się około 350 krasnali. Mieszkańcy mają swoje ulubione, a turyści, zwłaszcza z dziećmi, chętnie ich szukają i robią sobie z nimi zdjęcia. Wokół pojawienia się krasnali w mieście narosło wiele legend. Za oficjalną uznaje się tę związaną z krasnalami malowanymi przez Ruch Pomarańczowej Alternatywy na plamach farby, którą milicja zakrywała hasła antysocjalistyczne.

Pierwsze figurki pojawiły się dopiero w 2005 r., a wśród nich był między innymi Papa Krasnal. Od tamtej pory stały się jedną z wizytówek Wrocławia i popularną atrakcją. Krasnale są również tematem organizowanej we Wrocławiu gry miejskiej, a nawet stworzono specjalną mapę krasnali, którą można kupić w punktach informacji turystycznej czy kioskach. Poszukiwanie kolejnych figurek może być doskonałym sposobem na zachęcenie dzieci do zwiedzania miasta.

7. Wrocławski Teatr Lalek

Teatr Lalek we Wrocławiu to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Spektakle kierowane są do konkretnych grup wiekowych, a znajdują się wśród nich sztuki współczesnych twórców, ale także na nowo interpretowane są klasyczne teksty jak „Czarodziejski flet” Mozarta czy „Burza” Szekspira. Podobną rozmaitość znajdziemy w samej formie spektakli. Część z nich korzysta z tradycyjnych technik lalkarskich, inne wykorzystują elementy multimedialne czy taniec współczesny.

Wrocławski Teatr Lalek może być dlatego dobrą propozycją dla dzieci i młodzieży lubiących teatr, ale też świetną okazją na pokazanie młodemu widzowi, że teatr może być bardziej nowoczesny, ciekawszy.

We Wrocławskim Teatrze Lalek działa również inicjatywa Teatr wrażliwy, w ramach której wystawiane są spektakle z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na PJM, a także organizowane są warsztaty dla dzieci z dysfunkcjami wzroku, słuchu oraz neuroróżnorodnych.

8. Rejs statkiem wycieczkowym po Odrze

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Wrocław, Poland 🇵🇱 (@visitwro)

Atrakcje wodne kojarzą nam się przede wszystkim z wybrzeżem i mazurami, tymczasem można z nich skorzystać również we Wrocławiu. W mieście kursuje kilka statków na nieco różniących się od siebie trasach, dzięki temu możemy wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada, i zobaczyć Wrocław z poziomu Odry. Jedna z przystani znajduje się przy drugim wejściu do Ogrodu Zoologicznego, więc można połączyć ze sobą obie atrakcje. Dla dzieci, które wcześniej nie pływały statkiem czy łódką, może być to duże przeżycie.

9. Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim

Park Szczytnicki zajmuje 115 ha i jest największym parkiem we Wrocławiu. Istnieje od końca XVIII w., a zaprojektowany został w stylu angielskim. Obecnie znajduje się w nim około 350 gatunków drzew i krzewów. Jest również siedliskiem kilkudziesięciu gatunków zwierząt. Nie raz można w nim spotkać wiewiórki czy jeże, a niekiedy nawet sarny lub kuny.

Park Szczytnicki to doskonałe miejsce na rodzinny spacer i odpoczynek od miejskiego gwaru. Na polanach można urządzić piknik, a place zabaw niedaleko ul. Różyckiego zachwycą najmłodszych.

W południowej części Parku Szczytnickiego znajduje się Ogród Japoński cieszący się ogromną popularnością. Nad jego projektem pracowali architekci krajobrazu i ogrodnicy z Japonii, dzięki czemu idealnie oddaje reguły rządzące tradycyjnymi orientalnymi ogrodami. Wybierając się do niego na rodzinny spacer, warto pamiętać, że niektóre ze ścieżek zbudowane z belek czy kamieni mogą stanowić przeszkodę dla dziecięcych wózków. Wstęp do ogrodu jest biletowany, bezpłatnie mogą wejść dzieci do 3 roku życia.

10. Fontanna Multimedialna

Fontanna Multimedialna znajdująca się nieopodal Hali Stulecia jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Zajmuje niemal hektar powierzchni. Zamontowano w niej 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe, a oświetla ją 800 punktów świetnych. Połączenie wody wznoszącej się nawet na 40 m ze światłem i towarzyszącą widowiskom różnorodną muzyką wywiera na widzach ogromne wrażenie.

Pokazy odbywają się od kwietnia/maja do października i trwają od kilku do kilkunastu minut. Dzienne rozpoczynają się o pełnych godzinach od 10:00 do 17:00, natomiast wieczorne od 18:00 do 21:40. W harmonogramie dziennym można sprawdzić dokładny czas trwania pokazu oraz jaka muzyka będzie mu towarzyszyć.

4.6/5 - (5 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić