15 Ciekawostek o Minieuroland w Kłodzku

Minieuroland
foto – Pixabay

Minieuroland w Kłodzku to popularna atrakcja turystyczna dla rodzin z dziećmi. Znajdują się tutaj miniatury popularnych budowli z całego świata, szczegółowe makiety i piękne ogrody. Malownicza sceneria sprzyja spacerom, a szereg atrakcji sprawia, że wiele osób wraca w to miejsce, by ponownie nacieszyć się bajkową atmosferą.

Co warto wiedzieć o jednej z największych atrakcji w tych okolicach? Poniżej znajduje się kilka ciekawostek.

1. W Minieurolandzie znajduje się czterdzieści makiet najwspanialszych budowli Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy i reszty świata. Niemal wszystkie stworzone są w skali 1:25 i odwzorowują nawet najmniejsze szczegóły oryginałów. Jedynie Twierdza Kłodzko i Fontanna di Trevi zostały stworzone w większych rozmiarach, aby można było docenić ich charakterystyczne detale.

2. Wśród miniatur, które można tutaj podziwiać są między innymi rzymska Fontanna di Trevi, Wieża Eiffla, Kłodzka Twierdza, Łuk Triumfalny czy Statua Wolności. Budowle pozwalają na robienie zabawnych i artystycznych zdjęć z zaburzonymi proporcjami, dlatego cieszą się ogromną popularnością wśród zwiedzających.

3. Wszystkie makiety w Minieurolandzie wykonywane są przez zespół składający się z grafików, rzeźbiarzy i modelarzy. Każda z nich stanowi odrębne dzieło sztuki tworzone ręcznie i bez użycia powszechnej w tego typu projektach technologii 3D. Artyści muszą zadbać nie tylko o kształt, ale również odpowiedni kolor poszczególnych budowli.

4. Na terenie parku znajduje się specjalistyczna pracownia modelarska. Jest ona dostępna dla zwiedzających, którzy mają okazję poznać tajniki pracy artystów i zobaczyć, jak od podstaw powstają miniaturowe budowle oraz jakie materiały są w tym celu wykorzystywane.

5. Minieuroland można zwiedzać indywidualnie albo w grupie i w towarzystwie przewodnika. Do wyboru jest również zestaw pakietów edukacyjnych, podczas których można wziąć udział w wielu warsztatach tematycznych na przykład warsztaty modelarskie lub botaniczne.

6. Na terenie parku odbywają się również warsztaty teatralne, podczas których pracownicy z doświadczeniem aktorskim wdrażają dzieci w świat gry aktorskiej i sceny. Dużą popularnością cieszą się również warsztaty artystyczne pod tytułem “Apka zwana wyobraźnią”, które rozwijają umiejętność kreatywnego wykorzystania nowoczesnych technologii dostępnych w każdym smartfonie.

7. Na terenie Minieurolandu odbywa się popularny w całej Polsce Festiwal Kwiatów. Ma on miejsce cyklicznie od końca czerwca do października. Uroczyste otwarcie odbywa się regularnie w pierwszy weekend wakacji, kiedy kwiaty są w pełnym rozkwicie. Znajduje się tutaj ponad siedemdziesiąt tysięcy pięknych roślin.

8. Park jest idealnym miejscem na romantyczne spacery albo wyprawy rodzinne. Znajdują się tutaj piękne pergole w stylu japońskim i francuskim, a także sporo ustronnych i malowniczo położonych miejsc, w których można zapomnieć o całym świecie i cieszyć się piękną scenerią.

9. Poza makietami i szlakami edukacyjnymi, na terenie parku znajdują się również inne atrakcje, które skradną serca głodnych wrażeń dzieci. Jedną z nich jest na przykład przejazd linową tyrolką czy bogato urządzony plac zabaw z karuzelami, zjeżdżalniami i huśtawkami różnego rodzaju.

10. W Minieurolandzie znajdują się trzy różne punkty gastronomiczne. Można tutaj zjeść sycący obiad, słodkie przekąski w postaci lodów lub gofrów, a także napić się pysznej kawy. Starsze osoby z pewnością docenią w upalne dni altanki, w których znajdują się wiszące fotele zapraszające do odpoczynku na trasie.

11. Warto odwiedzić znajdującą się w pobliżu zabytkową Twierdzę Kłodzko, stanowiącą system obronny z XVII i XVIII wieku. Jej powierzchnia wynosi ponad 30 hektarów, a w skład wchodzą twierdza główna, obwarowania miejskie, umocnienia polowe oraz fort posiłkowy “Owcza Góra”, który uniemożliwiał ostrzelanie twierdzy głównej ze szczytu i pozwalał na obserwację.

12. Na terenie Minieurolandu znajdują się głośniki, dzięki którym cała powierzchnia wypełnia się niezbyt inwazyjną, ale kojącą muzyką relaksacyjną. Dzięki temu podczas wycieczki rzeczywiście można odpocząć, odprężyć się i zapomnieć o codziennych obowiązkach.

13. Znajdujące się na terenie Minieurolandu arboretum to obszar, na którym znajdują się tysiące gatunków kwitnących bylin, krzewów, miniaturowych krzewów i drzew. Poukładane w piękne kompozycje najlepiej prezentują się w okresie kwitnienia, kiedy zdaje się, że w całym parku nastąpiła eksplozja kolorów.

14. Cena biletu do Minieurolandu wynosi 35 złotych. Bilet ulgowy jest o 6 złotych tańszy i mogą z niego korzystać dzieci, młodzież, studenci, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne. Kłodzczanie zapłacą za pojedynczy bilet 25 złotych. Bilet rodzinny dla rodziców z dwójką dzieci kosztuje 120 złotych, rodzice z trójką dzieci zapłacą 145 złotych, a rodzice z czwórką dzieci 170 złotych. W grupach zorganizowanych każda osoba zapłaci 25 złotych za wstęp.

15. W kasie albo przez Internet można również kupić zaproszenie, które jest ważne przez trzy miesiące i może być świetnym prezentem dla bliskich osób.

4.7/5 - (7 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić