12 Ciekawostek o Zaurolandia w Rogowie

zaurolandia rogów
foto – Autorstwa I, Joymaster, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2455057

Zaurolandia w Rogowie to park rozrywki usytuowany między Bydgoszczą a Gnieznem. To miejsce oczaruje nie tylko tych, którzy fascynują się dinozaurami, ale również rodziny z dziećmi, które chcą spędzić parę godzin w niezwykłych okolicznościach, a przy okazji sporo dowiedzieć się o wymarłych gadach. Oto kilka ciekawostek na temat Zaurolandii.

1. Zaurolandia leży dokładnie nad brzegiem Jeziora Rogowskiego. To malownicze położenie powoduje, że miejsce to doskonale nadaje się na rodzinne spacery w otoczeniu przyrody.

2. Park zajmuje dwadzieścia hektarów, a na jego terenie znajdują się figury przedstawiające różne gatunki dinozaurów.

3. Wielkie i szczegółowo wykonane figury zdają się spacerować wzdłuż brzegu jeziora. Amatorzy tych stworzeń mogą tutaj zobaczyć naturalnej wielkości centrozaury, mamenchizaury czy mastodonzaury.

4. Warto również odwiedzić pobliskie Muzeum Paleontologiczne. Znajdują się w nim skamieniałości i eksponaty, dzięki którym łatwiej można wyobrazić sobie, jak zmieniła się przyroda na przestrzeni milionów lat. W ten sposób zwiedzający mogą dowiedzieć się, jak wyglądał świat w czasach dinozaurów.

5. Na terenie Zaurolandii znajduje się również spory kompleks dla dzieci, który obejmuje plac zabaw ze zjeżdżalniami i huśtawkami, a także park linowy, labirynt i elektryczna kolejka.

6. W związku z położeniem Zaurolandii nad Jeziorem Rogowskim, na miejscu możliwe jest również wypożyczenie kajaków, łódek i rowerów wodnych. Jest to więc świetny cel podróży dla tych, którzy uwielbiają wodne sporty.

7. Zaurolandia to miejsce, które pozwala przenieść się w czasie, a taka wycieczka może być czasochłonna i wyczerpująca. Dlatego też na miejscu znajdują się bar, restauracja i lodziarnia.

8. Turyści, którzy odwiedzają okolice parku na dłużej, mogą zatrzymać się w Karczmie Nad Stawem, gdzie, poza restauracją, znajdują się również miejsca noclegowe.

9. Park Zaurolandia został otwarty w 2007 roku i natychmiast stał się hitem. W ciągu tygodnia odwiedziło go ponad dwadzieścia tysięcy gości.

10. Ścieżka dydaktyczna na terenie parku ma aż dwa kilometry długości i zawiera mnóstwo informacji na temat różnych epok geologicznych, a przede wszystkim na temat zwierząt, które wówczas żyły na Ziemi.

11. Park Zaurolandia jest świetnie skomunikowana. Położona jest przy trasie szybkiego ruchu S5, więc można tu szybko i sprawnie dotrzeć zarówno od strony Poznania jak i Bydgoszczy.

12. W pobliżu znajduje się Biskupin (gród i muzeum archeologiczne – prawdopodobnie najsłynniejsze w Polsce) oraz Silverado (miasteczko w stylu westernowym), któe mogą być dodatkowymi atrakcjami odwiedzonymi nawet tego samego dnia.

4.3/5 - (30 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić