Rabkoland 🗺️ Informacje i Ciekawostki

rabkoland
foto – SzuSzu27 / Wikipedia

Rabka-Zdrój to popularne uzdrowisko, w którym leczone są głównie dzieci. Miejscowość ta jest również doskonałym miejscem dla tych, którzy chcą spędzić rodzinne wczasy w górach i korzystać z licznych atrakcji. Wśród tych, które powstały z myślą o najmłodszych gościach, pojawia się Rabkoland. Co warto wiedzieć o słynnym parku rozrywki?

1. Rabkoland w liczbach

Rabkoland zajmuje powierzchnię 2 ha. Na jego terenie czekają 34 atrakcje, 2 teatry oraz 7 lokali gastronomicznych.

2. Dostępność dla turystów

Rabkoland jest atrakcją sezonową. Z lunaparku można korzystać codziennie od kwietnia do września, od 10:00 do 17:00 (18:00 w okresie letnim).

3. Dojazd do Rabkolandu

Rabkoland leży w miejscu, gdzie trasa Kraków — Zakopane przecina się z trasą Nowy Sącz — Bielsko-Biała. Można tu dotrzeć pociągiem (z dworca PKP w Rabce można tu dotrzeć w 15 minut) lub autobusem. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą z kolei skorzystać z trzech bezpłatnych parkingów znajdujących się tuż przy lunaparku.


⇒ Odpoczywasz w okolicy ? Zobacz najlepsze atrakcje w Rabce-Zdrój


4. Historia wesołego miasteczka

Rabkoland został udostępniony gościom w maju 1988 roku. Powstanie lunaparku jest zasługą wielu osób, m.in. Waldemara Sybilskiego (kierownika pracowni psychologicznej z Instytutu Matki i Dziecka w Rabce) oraz Eugeniusza Wiechy, którego rodzina była mocno związana z Wesołym Miasteczkiem działającym w Parku Śląskim w Chorzowie. Obecnie właścicielami parku w Rabce jest Piotr Wiecha (syn Eugeniusza) i jego żona, Wanda.

Rabkoland zaliczany jest do największych parków rozrywki w Polsce

5. Muzeum Orderu Uśmiechu

Muzeum Orderu Uśmiechu to jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych na terenie Rabki. Początkowo muzeum mieściło się w budynku Górnośląskiego Ośrodka Rehabilitacji przy ulicy Dietla, jednak wiosną 2003 roku ekspozycję przeniesiono na teren Rabkolandu. Kto zajrzy do muzeum, ten zobaczy sporo informacji o osobach wyróżnionych tym orderem oraz o kanclerzach kapituły.

6. Muzeum Rekordów i Osobliwości

Miłośnicy rekordów powinni zajrzeć do muzeum, w którym można ujrzeć m.in.

– największe polskie jajo wielkanocne;

– największy damski but na wysokim obcasie;

– kulę bilardową z połowy XIX wieku;

-n ajdłuższy list do wydawcy;

– największą kolekcję lalek, składającą się z 1591 eksponatów.

7. Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych

Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych powstało w Rabkolandzie w 2000 roku, a jego celem jest zbieranie informacji o pobijanych przez Polaków rekordach – szczególnie tych nietypowych. Towarzystwo organizuje też liczne imprezy, w gronie których wyróżniają się:

-Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy;

-Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balonu z gumy do żucia;

-Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych.

8. Wakacyjne wtorki z TikTokiem

W okresie wakacji młodzi użytkownicy mediów społecznościowych mogą korzystać z warsztatów, podczas których zdobędą wiele nowych umiejętności. Jak? Poprzez wspólne nagrywanie filmików na TikToka. W kręceniu ciekawych scenek pomagają miejscowi animatorzy (m.in. klaun Mareczek), a dobra zabawa łączona jest tu z lekcją na temat bezpieczeństwa w sieci i odpowiedniego korzystania z mediów społecznościowych.

9. Machinarium

Wśród atrakcji Rabkolandu znajduje się Machinarium – teren zdominowany przez karuzele (m.in. Latający Autobus). Nie brak tu urządzeń dla nieco większych dzieci, jak i dla maluchów, które mogą skorzystać z karuzeli „Kucyki”, przejechać się „Autostopem” lub przeżyć wyjątkową przygodę w „Kredkowy Lesie”.

10. Farma cioci Maryni

Na farmie cioci Maryni można spędzić czas w otoczeniu zwierząt domowych, można bawić się na warzywnej zjeżdżalni. Wielkim powodzeniem cieszy się też kabaret, w którym główne role odgrywają warzywa.

11. Góralsko Dżungla

W tej części parku czeka moc atrakcji dla miłośników mocniejszych wrażeń (m.in. Wieża Duch Duch), choć i najmłodsi goście nie będą tu narzekać na nudę. Przejażdżka „Kamiennym Pociągiem”, spacer wśród „Pofyrtanych Drzew” – oto przykładowe atrakcje, z jakich można tu skorzystać.

12. Wioska Wikingów

Czy w polskich górach można się spotkać z Wikingami? Tak! Rabkoland to wyjątkowe miejsce, w którym można popracować w Kuźni Wikinga oraz spotkać się ze Svenem Rudobrodym. Można tu również poszaleć na placu zabaw urządzonym w stylu wioski wikingów oraz wybrać się w pełną wrażeń podróż łodzią Wikingów.

13. Strefa Cyrkowa

W strefie cyrkowej można poszaleć na pontonach, uczestniczyć w Paradzie Aut lub zajrzeć do cyrku Luna. Wielkim powodzeniem cieszy się też Dom Klauna Mareczka, w którym mali goście są zawsze mile widziani.

14. Pizzeria pod Palmami

Co mogą zrobić goście, którzy podczas zabawy zgłodnieją? Wybrać się do jednego z kilku punktów gastronomicznych. Wśród tych najbardziej popularnych znajduje się Pizzeria pod Palmami, kusząca włoską pizzą z kamiennego pieca opalanego drewnem. Można tu również sięgnąć po pyszne makarony

15. Pasibrzuch

Na głodnych i zmęczonych poszukiwaczy przygód czeka Pasibrzuch – lokal, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Tu każdy może skompletować własny posiłek, nakładając na talerz to, na co ma ochotę. Czekają tu również burgery, hot-dogi i zapiekanki, pyszne sałatki i orzeźwiające napoje.

4/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić