20 Najlepszych Parków Rozrywki w Polsce 🗺️

diabelski młyn
foto – Pixabay

Na terenie Polski znajduje się wiele parków rozrywki, które gwarantują doskonałą, wielogodzinną zabawę dla całej rodziny. W ogromnych, rozrywkowych kompleksach położone są atrakcje wodne, karuzele i kolejki górskie, obiekty gastronomiczne i miejsca do odpoczynku. Wiele z nich pełni także funkcję edukacyjną – na tematycznych obszarach podziwiać można wielkie modele dinozaurów, obcować ze zwierzętami oraz wziąć udział w licznych warsztatach i pokazach.

1. Inwałd Park

Inwałd Park to ogromny kompleks, położony niecałe 30 kilometrów od Bielska-Białej. Składa się on z pięciu tematycznych parków rozrywki: Dinolandii, Warowni, Parku Miniatur, Mini Zoo oraz Ogrodu Jana Pawła II. W rozrywkowym kompleksie zobaczyć można modele prehistorycznych gadów, wziąć udział w warsztatach paleontologicznych, spojrzeć z góry na największy w Polsce, kwiatowy portret papieża Jana Pawła II, podziwiać miniatury najważniejszych budowli świata oraz przejechać się dziesiątkami kolejek górskich i karuzeli. Dużą atrakcją Inwałd Parku jest Mini Zoo, do którego dostać się można niewielką kolejką, kursującą po okolicach Inwałdu. W kompleksie znajduje się także wiele miejsc do odpoczynku, kilka obiektów gastronomicznych oraz różne pola kempingowe, hotele i pensjonaty, gwarantujące miejsca noclegowe.

2. Park Wodny Suntago

Park Wodny Suntago jest jednym z największych parków rozrywki w Polsce. Kto lubi zabawy w wodzie lub relaks w saunie, ten z pewnością doceni wodne królestwo, leżące w niewielkiej odległości od Żyrardowa i Warszawy.
Suntago to kilka stref stworzonych z myślą o miłośnikach wodnych atrakcji. Na terenie największego w kraju aquaparku czeka 18 basenów oraz wiele dodatkowych atrakcji. Wielkim powodzeniem cieszy się strefa Jamango, czyli wodna dżungla z takimi atrakcjami, jak zjeżdżalnie czy dzika rzeka. Na spragnionych wypoczynku gości czeka z kolei strefa saun oraz strefa relaksu, w której można skorzystać z profesjonalnych zabiegów SPA.

3. Bałtowski Park Rozrywki

Pobyt w Jura Parku w Bałtowie to doskonała okazja do bliższego poznania życia dinozaurów – pradawnych, ogromnych gadów, które kroczyły po Ziemi miliony lat temu. To właśnie do nich nawiązuje większość atrakcji tego parku rozrywki. W kompleksie znajdują się m.in. Parki Dinozaurów z ogromnymi modelami tych zwierząt, Muzeum Dinozaurów, unikalne Oceanarium Prehistoryczne oraz Park Miniatur, w którym umieszczono makiety 50 różnych polskich zamków i pałaców. To nie koniec atrakcji tego miejsca! Na terenie Jura Parku funkcjonuje także park rozrywki z karuzelami, zjeżdżalniami i kolejkami górskimi, a goście mogą wziąć udział w spływach kajakowych po okolicznych stawach i jeziorkach. W parku rozrywki umiejscowione zostały także trzy zwierzyńce (Mini Zoo Safari, Wiejska Zagroda, Skansen Pszczeli), a zimą można tu zwiedzić malowniczą Wioskę św. Mikołaja.

4. Energylandia

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rodzinny Park Rozrywki (@energylandia)

Energylandia w Zatorze (województwo małopolskie) to jeden z największych parków rozrywki w Polsce. Na terenie ogromnego kompleksu umiejscowiono kolejki górskie, karuzele dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wodne atrakcje, park dinozaurów oraz rozległą strefę familijną. Strefa Ekstremalna z pewnością sprosta oczekiwaniom wszystkich miłośników adrenaliny, a w Bajkolandii najmłodsze dzieci będą mogły spędzić godziny na bezpiecznych, spokojnych karuzelach. Wśród największych atrakcji Energylandii warto wyróżnić roller coastery (m.in. Hyperion, Mayan, Apocalipto), wodny park rozrywki (z trzema basenami rekreacyjnymi i ponad 30 różnymi zjeżdżalniami) oraz tematyczną strefę Smoczy Ogród, która stylistyką nawiązuje do średniowiecznego grodziska.

5. Magiczne Ogrody

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Magiczne Ogrody (@magiczne_ogrody)


Magiczne Ogrody to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych na terenie województwa lubelskiego. Bliskość Puław i Kazimierza Dolnego sprawiają, że miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów, a liczne atrakcje zachęcają do rodzinnej wizyty w tym miejscu. Na terenie parku czeka m.in. Kwiatowa Dolina oraz Ogród Zmysłów. Kuszą też spacerowe alejki, dzięki którym można spacerować po bajkowej krainie. Te ogrody to liczne karuzele i place zabaw, liczne gatunki roślin oraz zaplecze gastronomiczne. Efekt? Cała rodzina może tu spędzić udany dzień na wspólnej zabawie.

6. Park Rozrywki “Mandoria”

Mandoria (województwo łódzkie) to największy kryty park rozrywki w Polsce. W środku znajduje się m.in. ogromna karuzela wenecka “Karawana”, roller coaster “Merkant”, zjeżdżalnie, karuzele, kilka domów i placów do zabaw, a nawet strzelnica i labirynt luster. W obiekcie nie brakuje atrakcji wodnych – goście parku mogą zabawić się zdalnie sterowanymi łódkami, wziąć udział w szalonym spływie rowerkami wodnymi i przemierzyć tor wodny pełen przeszkód i niespodzianek. W Mandorii funkcjonuje także kilka obiektów gastronomicznych, w których można odpocząć po wielu godzinach szaleństwa w parku rozrywki.

7. Majaland Kownaty

Majaland to duży, tematyczny park rozrywki, poświęcony słynnej Pszczółce Mai, który znajduje się w Kownatach – niewielkiej miejscowości położonej między Gorzowem Wielkopolskim i Zieloną Górą. Choć w parku najwięcej atrakcji przeznaczonych jest dla dzieci – w tym baseny kulkowe, platformy do tańczenia, place zabaw i dziecięce karuzele – mnóstwo rozrywki znajdą tu również starsi goście. Na terenie Majalandu znajduje się m.in. wodny tor przeszkód, armatki wodne, duże karuzele rodzinne, Jet Fly i kilka torów z małymi, elektrycznymi samochodzikami.

Ciekawostką jest, że Majaland w Kownatach to nie jedyny park rozrywki w Polsce, który sygnowany jest logiem ze słynną, bajkową pszczółką. Bliźniaczy kurort znajduje się na obrzeżach Warszawy (Majaland Warszawa), a w nim czeka równie dużo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Jego otwarcie miało miejsce 1 maja 2022.

8. Farma Iluzji

Farma Iluzji w Trojanowie jest jednym z popularniejszych punktów ma mapie województwa mazowieckiego. Bliskość Warszawy i Lublina sprawia, że chętnych na wizytę w tym parku rozrywki nie brakuje. Z jakich atrakcji można skorzystać w tym miejscu? Główną atrakcją są tu pokazy iluzjonistów, jednak nie tylko one przyciągają tu gości. Na terenie farmy czeka m.in. Tunel Zapomnienia oraz Studnia Nieskończoności, spore wrażenie robi też Zakręcony Domek oraz Ścieżka Złudzeń. Można tu również zwiedzić Muzeum Iluzji, odkryć tajemnice opuszczonej kopalni oraz spędzić czas w Latającej Chacie Tajemnic.

9. Twinpigs

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TWINPIGS (@park_rozrywki_twinpigs)

Amerykański Park Rozrywki “Twinpigs” w Żorach (województwo śląskie) to unikalny, tematyczny park rozrywki, który architekturą i atrakcjami nawiązuje do życia na Dzikim Zachodzie. Na terenie resortu znajdują się m.in. indiańskie wioski, ponad 50 różnych kolejek i karuzeli, kina 5D, parki linowe, place zabaw, strzelnice i mały ogród zoologiczny. Wśród kilku tematycznych stref warto wyróżnić tzw. Hawaje, gdzie położona jest niewielka, sztuczna plaża z kąpieliskiem, a także strefę Las Vegas, gdzie goście mogą doświadczyć odrobiny luksusu. Na terenie Twinpigs znajdują się również sklepy, miejsca do rodzinnego odpoczynku oraz obiekty gastronomiczne.

10. Rabkoland

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PARK ROZRYWKI🎢🎡🎠 (@rabkoland)

Rabka-Zdrój to górskie uzdrowisko, w którym dzieci są najważniejsze. Z myślą o małych kuracjuszach powstało tu wiele atrakcji, w tym Rabkoland – park rozrywki, w którym można spotkać się z Ciocią Marynią, Swenem Rudobrodym oraz Panem Trzmielem. Można tu również pobawić się w Góralskiej Dżungli lub w Wiosce Wikingów, zajrzeć do Strefy Cyrkowej oraz zwiedzić Muzeum Orderu Uśmiechu. Można tu zobaczyć ciekawe ekspozycje związane z wyróżnieniem, które dorośli otrzymują na wniosek dzieci.

11. Zatorland

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Park Zatorland (@zatorland)

Zatorland w Zatorze to jedno z popularniejszych miejsc rozrywki na terenie województwa małopolskiego. W tym miejscu można spędzić czas na karuzelach, można też wybrać się do kina 5D. Wielkie wrażenie robią też Park Owadów oraz  Park Mitologii, w którym można się spotkać z greckimi bogami lub spędzić czas na zabawie w antycznym miasteczku. Najważniejszą atrakcją na terenie kompleksu jest jednak Park Ruchomych Dinozaurów. Czeka tu aż 100 modeli, w tym Argentynozaur, największy na świecie ruchomy dinozaur. Dzięki Muzeum Szkieletów i Skamieniałości oraz ścieżce edukacyjnej można tu zdobywać cenne wiadomości o prehistorycznych gadach i poszerzać swoje naukowe pasje.

12. Deli Park

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Deli Park Natura (@delipark.natura)

Deli Park to jedno z ciekawszych miejsc w rejonie Poznania, które chętnie odwiedzają całe rodziny. Dla młodych podróżników wizyta w tym miejscu stanie się niezapomnianą przygodą, dla tych nieco starszych – szansą na oderwanie się od codziennych problemów. Kto odwiedzi park mieszczący się na terenie miejscowości Trzebaw, ten będzie mógł wybrać się na spacer po EkoŚcieżce lub zwiedzić Strefę Prehistorii, w której można spotkać się ze zwierzętami żyjącymi niegdyś na terenie Wielkopolski. Nie lada gratką jest też Mini ZOO oraz strefa, której główną atrakcją są wielkie owady. W parku tym czekają również place zabaw oraz bary, dzięki czemu cała rodzina może tu spędzić czas na dobrej zabawie.

13. Łeba Park

parki rozrywki w polsce - łeba park
źródło: fb.com/LebaPark

Łeba Park to idealne miejsce dla całej rodziny. Główna atrakcją są tu dinozaury oraz ścieżka edukacyjna, dzięki której można zdobyć wiele ciekawych widomości na temat życia na Ziemi. Czeka tu również kino 7D oraz kopalnia złota, kuszą też place zabaw i oczka wodne, po których można pływać rowerami wodnymi. Nie brak tu również zjeżdżalni oraz takich atrakcji, jak Diabelski Młyn, liczący sobie aż 27 metry wysokości. W parku tym można również odkrywać piękno latarni morskich, których miniatury są dodatkową atrakcją dla małych podróżników.

14. Mega Park Grudziądz

parki rozrywki w polsce - mega park grudziądz
źródło: mega-park.pl

Grudziądz jest miastem chętnie odwiedzanym przez miłośników historii, jednak i najmłodszym turystom nuda na jego terenie nie zagrozi. Dla nich nie lada gratką będzie Mega Park – miejsce, które przyciąga różnymi atrakcjami. Czeka tu m.in. Lunapark i ZOO, kusi też magiczna Kraina Bajek. W grudziądzkim Mega Parku można też odwiedzić Westernowe Miasteczko i nacieszyć się magią Dzikiego Zachodu. Można tu również skupić się dinozaurach lub wybrać na spacer do krainy Mega Owadów, w którym można połączyć zabawę z nauką.

15. Dream Park Ochaby

Dream Park w Ochabach Wielkich (województwo śląskie) to duży, nowoczesny park rozrywki, w którym nie brakuje atrakcji dla całych rodzin z dziećmi. Do największych z nich należą: Park Owadów z gigantycznymi modelami różnych stworzeń, Park Dinozaurów (oraz pobliskie Oceanarium Prehistoryczne), kina 5D i 6D, park miniatur oraz gabinet luster. Na najmłodszych czekają tu dmuchańce, place zabaw, atrakcje wodne, zjeżdżalnie i karuzele. Unikalną atrakcją tego miejsca jest Wieża Mocy, która umożliwia swobodne opadanie z wysokości około 18 metrów, które amortyzowane jest specjalnym systemem PoweFan.

16. Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia to miejsce niezwykłe – ogromny park rozrywki w Katowicach to wspaniała, bajkowa kraina, w której umiejscowione zostały liczne karuzele, kolejki górskie i atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wśród atrakcji tego miejsca warto wyróżnić kilka karuzeli weneckich (w tym wspaniałą Carousel of Love), gabinet krzywych luster, ogromny roller coaster Dream Hunters Society i strefa Fair Games, w której wszyscy chętni mogą sprawdzić swoje siły w różnych grach zręcznościowych.

Niezwykle ciekawe są również okolice Legendii. Park rozrywki znajduje się na terenie ogromnego Parku Śląskiego, na obszarze którego znaleźć można wiele atrakcji m.in. Śląski Ogród Zoologiczny, Górnośląski Park Etnograficzny, Stadion Śląski, Planetarium (najstarsze w kraju) oraz tereny rekreacyjne z kąpieliskami, boiskami i alejkami spacerowymi.

17. Lunapark Sowiński

lunapark słowiński
foto – lunapark-sowinski.com.pl

Lunapark Sowiński jest jedną z ważniejszych atrakcji na terenie Władysławowa. To wesołe miasteczko przyciąga całe rodziny. W jaki sposób można spędzić to czas? Na placu zabaw, na trampolinach lub na terenie parku wodnego. Czekaja tu również takie atrakcje, jak Gabinet Krzywych Luster, klasyczna kolejka Górska o nazwie „Tajfun”, karuzela wiedeńska, zamek strachów oraz autodrom – oto przykładowe propozycje dla tych, którzy chcą tu spędzić czas na dobrej zabawie.

18. Kolejowy Park Rozrywki Ogrodzieniec

parki rozrywki w polsce - kolejowy park rozrywki
źródło: park-kolejowy.com.pl/

W okolicach średniowiecznego Zamku Ogrodzieniec znajduje się Park Rozrywki, który zachwyci wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. Na jego obszarze umiejscowiono duży park miniatur, parki linowe i ścianki wspinaczkowe, place zabaw i dmuchańce dla najmłodszych, kilka karuzeli oraz huśtawki, zjeżdżalnie i atrakcje wodne dla dzieci. Dużą atrakcją tego miejsca jest Zamek Rycerski, w którym czeka ogrom zabawy, okraszonej odrobiną historii i średniowiecznej kultury.

19. Majaland Warszawa

Majaland Warszawa jest jednym z największych i najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce. Bliskość stolicy i dogodny dojazd to czynniki, które zachęcają turystów do wizyty w tym miejscu. Wielkim walorem parku jest też długa lista atrakcji, z jakich można skorzystać na jego terenie. Najmłodszych gości zachwycą karuzele z motylami i dinozaurami, zabawy w basenach wypełnionych kulkami oraz wędrówki po Lesie Zabaw. Nieco starsi mogą spędzić czas w Miasteczku Samochodowym oraz na przejażdżkach kolejkami górskimi. W parku można również spotkać Pszczółkę Maję oraz uczestniczyć w pokazach, których głównymi bohaterami są Maja, Gucio oraz Filip.

20. Leonardia

Park Edukacji i Rozrywki Leonardia to wyjątkowe miejsce na mapie Darłowa. Znajduje się tu około setka gier, przy których każdy, niezależnie od wieku, może się dobrze bawić. Prostota zasad sprawia, że nawet najmłodsi goście parku są w stanie sprawnie je opanować i szybko cieszyć się zdrową rywalizacją. Można znaleźć tu tak wyjątkowe gry jak rapido, arkus, fliper, balanser, ledo poczwórne, czy bilard holenderski. Większość gier stworzono w duchu ekologii z drewna i metalowych elementów, a każda z nich została wykonana ręcznie, dzięki czemu to miejsce jest tak wyjątkowe. Stanowiska z grami umieszczono na zewnątrz, więc wszyscy doskonale się bawią przebywając jednocześnie na świeżym powietrzu.

4.3/5 - (51 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić