Magiczne Ogrody w Trzciance – Informacje i Ciekawostki

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody / foto – Autorstwa Miszel Szymczak – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=104003054

W województwie lubelskim w małej miejscowości Trzcianki (około 6 km od miejscowości Janowiec) znajduje się park tematyczny o nazwie Magiczne Ogrody. To pierwszy tego typu park w Polsce, powstał on w 2014 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem. Pokazuje on różne baśniowe historie, które zachwycą nie tylko dzieci ale i dorosłych.

Zajmuje on powierzchnię aż 16 ha, w całości jest zagospodarowany pięknymi roślinami, tunelami, dekoracjami i innymi ciekawymi atrakcjami. Należy do największych parków rozrywki w Polsce.

Park ten zdobył wiele cennych nagród między innymi Nagrodę portalu Okiemmamy.pl, który zachęca do zwiedzenia tego miejsca wraz z dziećmi. Park Magiczne Ogrody jest otwarty dla zwiedzających w całym sezonie wiosennym, letnim i jesiennym.

Najłatwiej dostać się tutaj autem. Do Lublina jest stąd mniej niż 70 km, a z Warszawy 160 km.

Największe atrakcje Magicznych ogrodów

1. Zamek wróżek

To jedna z najnowszych atrakcji tego miejsca i zarazem najbardziej znana. Z wieży zamku można podziwiać panoramę Magicznych Ogrodów i przy okazji pozjeżdżać na kolorowej zjeżdżalni.

2. Tratwy

Na jeziorku przy Różance można popływać na dużych tratwach, co jest nie lada atrakcją. Głębokość jeziorka to zaledwie 50cm, dlatego nie trzeba się martwić gdy ktoś z tratwy spadnie. Tratwy są na tyle duże, że spokojnie pomieszczą rodzica z dzieckiem.

3. Krasnoludzki Gród

W tym miejscu można znaleźć wiele ciekawych drewnianych konstrukcji i mostów linowych a także tajemniczych tuneli, które można zwiedzać. Z wnętrza konstrukcji wydobywają się tajemnicze dźwięki, bębny i inne hałasy, które każdego zaciekawią. Największą atrakcją tego miejsca jest Ratusz, gdzie są świetne karuzele napędzane siłą rodziców, ciekawe zjeżdżalnie, tron na którym można sobie zrobić zdjęcie.

4. Smocze gniazdo

Jak sama nazwa wskazuje to miejsce zainspirowane zostało gniazdem smoka. Można do niego wejść do środka i zrobić sobie ciekawe zdjęcie na wysokości.

5. Mroczysko

Do Mroczyska mogą wejść starsze dzieci w wieku powyżej 6 lat. Do środka wchodzi się z przewodnikiem, który mrocznym i tajemniczym głosem opowiada o historii Strażnika Mroku, czarodziejki Tuuli i innych baśniowych postaci.

6. Ogród wóżek

To piękny ogród kwiatowy, gdzie jest kolorowo i wesoło. Znajdują się tu także place zabaw dla najmłodszych, które na pewno przypadną im do gustu.

7. Pole turniejowe

Jak się można domyślić po nazwie, na terenie pola turniejowego odbywają się pokazy animatorów i można pobawić się w rycerzy.

8. Marchewkowe pole

To duże pole na którym ‘rosną’ gigantyczne marchewki. Można sobie przy nich zrobić zdjęcia lub pobawić się w berka. Nie dawno dostawiono do nich gigantyczne króliki, które prezentują się nad wyraz uroczo.

9. Krasnoludzka wieża prób

10. Dom czarodzieja

Dom czarodzieja znajduje się tuż za bramą wejściową do Magicznych Ogrodów. W tym miejscu można spotkać sympatycznego włochacza Mordola, z którym każdy chętnie sobie zrobi zdjęcie. To miejsce gdzie można kupić kawę, pamiątki, zjeść lody czy wypożyczyć wózek dla dziecka. Tutaj także każde dziecko może otrzymać świadectwo Wakacyjnej Szkoły Radości, wystarczy że zatańczy.

11. Drzewa

W koronach drzew na terenie Magicznym ogrodów stworzono mosty o łącznej długości 400 metrów. To atrakcja dla dzieci rządnych przygód, lubiących wspinaczki.

12. Wodny świat

Na terenie Wodnego świata każdy może sam przeprowadzać różne eksperymenty z wodą. Są tu różne fontanny, którymi można samemu sterować, konstrukcje wodne, zjeżdżalnie wodne i inne atrakcje, któremu każdemu przypadną do gustu zwłaszcza przy upalnej pogodzie.

13. Ciuchcia

Wokół atrakcji Bulwiaki kursuje bajowa ciuchcia. Jej początkowy przystanek znajduje się w okolicach Różanki. Ta niewielka ciuchcia kursuje przez cały dzień, każdy więc ma okazję się nią przejechać.

14. Robanki

To atrakcja dla ciekawskich maluchów. Na sporym kawałku terenu rozlokowano przesympatyczne, ogromnych rozmiarów zielone ślimaki, które leżą na plecach. Mają one ruchome oczy, do których dzieciaki chętnie wkładają palce.

15. Czerwona karczma

W tym miejscu można odpocząć po całodniowym zwiedzaniu, zjeść smaczny posiłek i nacieszyć oczy widokiem na całe Magiczne Ogrody, w których dominują kwiaty i inne ciekawe rośliny. Cały ogród jest utrzymany w czystości i jest bardzo efektowny.

3.7/5 - (35 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić