10 najlepszych parków rozrywki w Polsce

diabelski młyn
foto – Pixabay

Na terenie Polski znajduje się wiele parków rozrywki, które gwarantują doskonałą, wielogodzinną zabawę dla całej rodziny. W ogromnych, rozrywkowych kompleksach położone są atrakcje wodne, karuzele i kolejki górskie, obiekty gastronomiczne i miejsca do odpoczynku. Wiele z nich pełni także funkcję edukacyjną – na tematycznych obszarach podziwiać można wielkie modele dinozaurów, obcować ze zwierzętami oraz wziąć udział w licznych warsztatach i pokazach.

1. Inwałd Park

Inwałd Park to ogromny kompleks, położony niecałe 30 kilometrów od Bielska-Białej. Składa się on z pięciu tematycznych parków rozrywki: Dinolandii, Warowni, Parku Miniatur, Mini Zoo oraz Ogrodu Jana Pawła II. W rozrywkowym kompleksie zobaczyć można modele prehistorycznych gadów, wziąć udział w warsztatach paleontologicznych, spojrzeć z góry na największy w Polsce, kwiatowy portret papieża Jana Pawła II, podziwiać miniatury najważniejszych budowli świata oraz przejechać się dziesiątkami kolejek górskich i karuzeli. Dużą atrakcją Inwałd Parku jest Mini Zoo, do którego dostać się można niewielką kolejką, kursującą po okolicach Inwałdu. W kompleksie znajduje się także wiele miejsc do odpoczynku, kilka obiektów gastronomicznych oraz różne pola kempingowe, hotele i pensjonaty, gwarantujące miejsca noclegowe.

strona www parku

2. Dream Park Ochaby

Dream Park w Ochabach Wielkich (województwo śląskie) to duży, nowoczesny park rozrywki, w którym nie brakuje atrakcji dla całych rodzin z dziećmi. Do największych z nich należą: Park Owadów z gigantycznymi modelami różnych stworzeń, Park Dinozaurów (oraz pobliskie Oceanarium Prehistoryczne), kina 5D i 6D, park miniatur oraz gabinet luster. Na najmłodszych czekają tu dmuchańce, place zabaw, atrakcje wodne, zjeżdżalnie i karuzele. Unikalną atrakcją tego miejsca jest Wieża Mocy, która umożliwia swobodne opadanie z wysokości około 18 metrów, które amortyzowane jest specjalnym systemem PoweFan.

strona www parku

3. Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia to miejsce niezwykłe – ogromny park rozrywki w Katowicach to wspaniała, bajkowa kraina, w której umiejscowione zostały liczne karuzele, kolejki górskie i atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wśród atrakcji tego miejsca warto wyróżnić kilka karuzeli weneckich (w tym wspaniałą Carousel of Love), gabinet krzywych luster, ogromny roller coaster Dream Hunters Society i strefa Fair Games, w której wszyscy chętni mogą sprawdzić swoje siły w różnych grach zręcznościowych.

Niezwykle ciekawe są również okolice Legendii. Park rozrywki znajduje się na terenie ogromnego Parku Śląskiego, na obszarze którego znaleźć można wiele atrakcji m.in. Śląski Ogród Zoologiczny, Górnośląski Park Etnograficzny, Stadion Śląski, Planetarium (najstarsze w kraju) oraz tereny rekreacyjne z kąpieliskami, boiskami i alejkami spacerowymi.

strona www parku

4. Energylandia

Energylandia w Zatorze (województwo małopolskie) to jeden z największych parków rozrywki w Polsce. Na terenie ogromnego kompleksu umiejscowiono kolejki górskie, karuzele dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wodne atrakcje, park dinozaurów oraz rozległą strefę familijną. Strefa Ekstremalna z pewnością sprosta oczekiwaniom wszystkich miłośników adrenaliny, a w Bajkolandii najmłodsze dzieci będą mogły spędzić godziny na bezpiecznych, spokojnych karuzelach. Wśród największych atrakcji Energylandii warto wyróżnić roller coastery (m.in. Hyperion, Mayan, Apocalipto), wodny park rozrywki (z trzema basenami rekreacyjnymi i ponad 30 różnymi zjeżdżalniami) oraz tematyczną strefę Smoczy Ogród, która stylistyką nawiązuje do średniowiecznego grodziska.

strona www parku

5. Bałtowski Park Rozrywki

Pobyt w Jura Parku w Bałtowie to doskonała okazja do bliższego poznania życia dinozaurów – pradawnych, ogromnych gadów, które kroczyły po Ziemi miliony lat temu. To właśnie do nich nawiązuje większość atrakcji tego parku rozrywki. W kompleksie znajdują się m.in. Parki Dinozaurów z ogromnymi modelami tych zwierząt, Muzeum Dinozaurów, unikalne Oceanarium Prehistoryczne oraz Park Miniatur, w którym umieszczono makiety 50 różnych polskich zamków i pałaców. To nie koniec atrakcji tego miejsca! Na terenie Jura Parku funkcjonuje także park rozrywki z karuzelami, zjeżdżalniami i kolejkami górskimi, a goście mogą wziąć udział w spływach kajakowych po okolicznych stawach i jeziorkach. W parku rozrywki umiejscowione zostały także trzy zwierzyńce (Mini Zoo Safari, Wiejska Zagroda, Skansen Pszczeli), a zimą można tu zwiedzić malowniczą Wioskę św. Mikołaja.

strona www parku

6. Park Rozrywki “Mandoria”

Mandoria (województwo łódzkie) to największy kryty park rozrywki w Polsce. W środku znajduje się m.in. ogromna karuzela wenecka “Karawana”, roller coaster “Merkant”, zjeżdżalnie, karuzele, kilka domów i placów do zabaw, a nawet strzelnica i labirynt luster. W obiekcie nie brakuje atrakcji wodnych – goście parku mogą zabawić się zdalnie sterowanymi łódkami, wziąć udział w szalonym spływie rowerkami wodnymi i przemierzyć tor wodny pełen przeszkód i niespodzianek. W Mandorii funkcjonuje także kilka obiektów gastronomicznych, w których można odpocząć po wielu godzinach szaleństwa w parku rozrywki.

strona www parku

7. Majaland

Majaland to duży, tematyczny park rozrywki, poświęcony słynnej Pszczółce Mai, który znajduje się w Kownatach – niewielkiej miejscowości położonej między Gorzowem Wielkopolskim i Zieloną Górą. Choć w parku najwięcej atrakcji przeznaczonych jest dla dzieci – w tym baseny kulkowe, platformy do tańczenia, place zabaw i dziecięce karuzele – mnóstwo rozrywki znajdą tu również starsi goście. Na terenie Majalandu znajduje się m.in. wodny tor przeszkód, armatki wodne, duże karuzele rodzinne, Jet Fly i kilka torów z małymi, elektrycznymi samochodzikami.

Ciekawostką jest, że Majaland w Kownatach to nie jedyny park rozrywki w Polsce, który sygnowany jest logiem ze słynną, bajkową pszczółką. Bliźniaczy kurort znajduje się na obrzeżach Warszawy (Majaland Warszawa), a w nim czeka równie dużo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Jego otwarcie miało miejsce 1 maja 2022.

strona www parku

8. Twinpigs

Amerykański Park Rozrywki “Twinpigs” w Żorach (województwo śląskie) to unikalny, tematyczny park rozrywki, który architekturą i atrakcjami nawiązuje do życia na Dzikim Zachodzie. Na terenie resortu znajdują się m.in. indiańskie wioski, ponad 50 różnych kolejek i karuzeli, kina 5D, parki linowe, place zabaw, strzelnice i mały ogród zoologiczny. Wśród kilku tematycznych stref warto wyróżnić tzw. Hawaje, gdzie położona jest niewielka, sztuczna plaża z kąpieliskiem, a także strefę Las Vegas, gdzie goście mogą doświadczyć odrobiny luksusu. Na terenie Twinpigs znajdują się również sklepy, miejsca do rodzinnego odpoczynku oraz obiekty gastronomiczne.

strona www parku

9. Dolina Charlotty

Dolina Charlotty to duży resort, w którym znajdują się m.in. sale koncertowe i amfiteatr, prywatny ogród zoologiczny, park rozrywki oraz baseny dla gości hotelu i turystów odwiedzających to miejsce. W kompleksie przygotowano wiele atrakcji dla dzieci – Mini Zoo, zamieszkiwane przez prawie 50 gatunków zwierząt, Krainę Bajek, rozległy plac zabaw, czytelnię dla najmłodszych oraz fokarium. W Dolinie Charlotty organizowane są wycieczki konne i rowerowe, koncerty muzyczne i spektakle, a dużą atrakcją tego miejsca jest możliwość zorganizowania spływu po okolicznych jeziorach, gdzie znajduje się kilkanaście urokliwych wysepek. Ten luksusowy resort i park rozrywki w jednym to także świetne miejsce na spędzenie wakacyjnego pobytu – w obiekcie znajdują się baseny i gabinety odnowy biologicznej dla dorosłych.

strona www zoo charlotta

10. Kolejowy Park Rozrywki Ogrodzieniec

W okolicach średniowiecznego Zamku Ogrodzieniec znajduje się Park Rozrywki, który zachwyci wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. Na jego obszarze umiejscowiono duży park miniatur, parki linowe i ścianki wspinaczkowe, place zabaw i dmuchańce dla najmłodszych, kilka karuzeli oraz huśtawki, zjeżdżalnie i atrakcje wodne dla dzieci. Dużą atrakcją tego miejsca jest Zamek Rycerski, w którym czeka ogrom zabawy, okraszonej odrobiną historii i średniowiecznej kultury.

strona www parku

11. Leonardia

Park Edukacji i Rozrywki Leonardia to wyjątkowe miejsce na mapie Darłowa. Znajduje się tu około setka gier, przy których każdy, niezależnie od wieku, może się dobrze bawić. Prostota zasad sprawia, że nawet najmłodsi goście parku są w stanie sprawnie je opanować i szybko cieszyć się zdrową rywalizacją. Można znaleźć tu tak wyjątkowe gry jak rapido, arkus, fliper, balanser, ledo poczwórne, czy bilard holenderski. Większość gier stworzono w duchu ekologii z drewna i metalowych elementów, a każda z nich została wykonana ręcznie, dzięki czemu to miejsce jest tak wyjątkowe. Stanowiska z grami umieszczono na zewnątrz, więc wszyscy doskonale się bawią przebywając jednocześnie na świeżym powietrzu.

4.3/5 - (22 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić