Łeba Park Dinozaurów

foto – Pixabay

Park Dinozaurów w Łebie stwarza idealną okazję do przeniesienia się w czasy prehistoryczne i obejrzenia wielu przeróżnych gatunków stworzeń żyjących w tych czasach, które zostały odtworzone w skali 1:1. Jest to doskonałe miejsce na rodzinne wycieczki, gdyż park obfituje w wiele atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych podróżników.

Atrakcje znajdujące się w ofercie parku

1. Zamek Strachu– jest to idealny punkt zwiedzania parku dla osób lubiących poczuć dreszczyk grozy. Zamek zawiera wiele zakamarków, gdzie czają się przeróżne potwory, czarownice, zombie, olbrzymie pająki itp.
2. Bajlandia– to atrakcja przeznaczona głównie dla najmłodszych, choć mogą z niej skorzystać także dorośli, którzy uwielbiają kolorowy świat kreskówek. Specjalnie dla nich obiekt oferuje oglądanie bajek w 3D, dzięki czemu odwiedzający będą mogli poczuć, że ich ulubione postacie są na wyciągnięcie ręki.
3. Kino 7D max– obiekt, oprócz możliwości obejrzenia kreskówek w efekcie trójwymiarowym, mogą także poczuć na własnej skórze doskonale dobrane efekty specjalne odbierane wszelkimi zmysłami. Oglądając seans w kinie 7D, widz odczuwa zapach, dotyk, powiew wiatru, wilgoć, zmieniającą się temperaturę oraz zmianę pozycji. Zapewne dostarczy mu to wielu niezapomnianych wrażeń.
4. Minigolf– jest to wspaniała forma spędzenie wolnego czasu aktywnie, przeznaczona dla całej rodziny. Świeże powietrze, wysiłek fizyczny oraz zacięta rywalizacja dostarczą wielu pozytywnych emocji. Na pole golfowe w Parku Dinozaurów przeznaczono aż 10 tysięcy m2, a w jego skład wchodzi 18 torów do gry.
5. Ścieżka edukacyjna dla dzieci– atrakcja powstała z myślą o najmłodszych tropicielach przygód dinozaurów. Dzięki niej dzieci mogą dowiedzieć się wielu ciekawostek o dawnym życiu na ziemi oraz poznać gatunki roślin i zwierząt, które królowały w tym czasie w różnych częściach globu. Ścieżka posiada specjalne tablice edukacyjne, mające na celu poszerzanie wiedzy najmłodszych.
6. Pojazdy Flinstonów– miłośnicy tej prehistorycznej, bajkowej rodziny mają okazję obejrzeć z bliska zasadę działania nożnie napędzanych aut z przeszłości.
7. Kopalnia złota
8. Rekreacyjne łowisko ryb– jest to kolejna okazja do aktywności fizycznej, choć wymagającej nieco mniejszej sprawności. Wystarczy zabrać własny sprzęt oraz zanętę dla ryb i wyruszyć na wielki połów.
9. Rowery wodne– całe rodziny mogą wybrać się w rejs wśród pradawnych stworzeń na specjalnie przeznaczonych do tego celu rowerach wodnych. To okazja zarówno do zabawy, jak i poznawania z bliska różnych gatunków dinozaurów.
10. Labirynt magicznych luster– atrakcja została uruchomiona w 2018 roku. Jest to pomieszczenie, które powoduje złudzenie niekończącego się lustra.
11. Zjeżdżalnie wodne
12. Zjeżdżalnie Boomerang– jest to nowość wprowadzona jako atrakcja do parku w 2020 roku. Zjazd z wysokości odbywa się na na pontonach, dlatego też posiadanie stroju kąpielowego nie jest wymagane. Wysokość zjeżdżalni wynosi 10 m i odbywa się na jednoosobowych pontonach lub pod opieką jednej osoby dorosłej.
13. Koło młyńskie– diabelski młyn o wysokości 20 m to możliwość obejrzenia całego Parku Dinozaurów oraz jego okolicy z góry.
14. Plac zabaw– najmłodsi odwiedzający mogą na jego terenie wykopać szkielety pradawnych stworzeń i tym samym stać się prawdziwymi odkrywcami.
15. Dinusiowa kolejka– bajkowy pociąg dla dzieci.
16. Kolejka Czerwonego Kapturka
17. Szlak latarni morskich– obiekt posiada 16 miniatur latarni morskich znajdujących się na polskim wybrzeżu. Można je obejrzeć zarówno z lądowej ścieżki wytyczonej w parku, jak i pływając na rowerach wodnych.

Oprócz powyższych atrakcji, Park Dinozaurów w Łebie wyposażony jest także w wiele obiektów gastronomicznych. Można zatem umilić sobie czas potrawami z Baru Hobbitów, Gospody, lodami, naleśnikami lub lubianymi przez wszystkich fast-foodami.

Adres:
Kolonijna 24
84-360 Łukęcin k. Łeby

4.4/5 - (23 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić