15 Atrakcji w Deli Park

Deli Park
foto – Autorstwa MOs810 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33823936

Rodzinny park atrakcji o charakterze rozrywkowo- edukacyjnym znajduje się w miejscowości Trzebaw, niespełna 30 km od centrum Poznania. Leży on na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Park znajduje się na terenie o wielkości 6 ha jest w nim więc dużo miejsca do zabawy i nauki poprzez rozrywkę. Park jest miejscem gdzie zarówno dzieci jak i dorośli będą się wspaniale bawić.

Atrakcje w Deli Park Trzebaw

1. Park miniatur

W Parku Miniatur można znaleźć największe zabytki Afryki, Europy i Ameryki w dużo mniejszej skali. Wśród figur można znaleźć Partenon, Katedrę Poznańską, Taj Machal, Statuę Wolności, Operę w Sydney, Wieżę Eiffla, Wyspę Alcatraz i wiele innych ciekawych obiektów z całego świata.

2. Prehistoryczne zwierzęta

W dziale z prehistorycznymi zwierzętami można spotkać wiele okazów znanych zwierząt, które zamieszkiwały ziemię w epoce lodowcowej i nie tylko. Są tu postacie tygrysa szablozębnego, jelenia olbrzymiego, tura, mamuta włochatego i nosorożca włochatego. Z każdym zwierzęciem można sobie zrobić zdjęcie, obok nich znajdują się tablice informacyjne o życiu tych zwierząt.

3. Mini zoo

Miłośnicy zwierząt chętnie odwiedzą niewielkie zoo znajdujące się na terenie Deli Parku. W zagrodach można spotkać alpaki, lemury, kozy, owce, konie i inne zwierzęta domowe. Zwierzęta chętnie dają się głaskać, można je też karmić specjalną karmą.

4. Podniebna ekowioska

Dużą atrakcją tego miejsca jest Podniebna ekowioska. Została ona otwarta w 2015 roku a jej trasa liczy sobie 250 metrów w koronach drzew. Na trasie znajdują się różne domki, tajemnicze miejsca, tarasy i wiszące mosty. Z tej atrakcji mogą już korzystać dzieci od 4 roku życia.

5. Dmuchańce

W żadnym parku rozrywki nie może zabraknąć dmuchańców. Atrakcja ta jest dostępna sezonowo przy sprzyjającej pogodzie. Dzieci mają do dyspozycji szereg dmuchańców w różnych kolorach i o różnych wielkościach. To zabawa na długie godziny.

6. Świąteczna kraina

Wraz z nadchodzącą zimą i Świętami Bożego Narodzenia Deli Park zamienia się w Świąteczną krainę. Na terenie obiektu stawiane są urocze domki z różnymi smakołykami i zabawkami, co więcej odbywają się tu warsztaty świąteczne podczas których pisze się list do Świętego Mikołaja oraz piecze się ciasteczka świąteczne.

7. Gigantyczne owady

Gigantyczne owady zainteresują dużych i małych. W tej ekspozycji przedstawiono zagrożone gatunki owadów w rozmiarze XXL. Te owady można spotkać w Wielkopolskim Parku Narodowym i są one zagrożone wyginięciem. Można się im przyjrzeć w najdrobniejszych szczegółach.

8. Interaktywne place zabaw

Interaktywne place zabaw to kompleks tablic edukacyjnych, za pomocą których można się wiele nauczyć i przy okazji dobrze się bawić. W grach występują prehistoryczne zwierzęta, co uatrakcyjnia tą rozrywkę. Dzieci mogą bawić się w łamigłówki, rozwiązywać krzyżówki i odkrywać tajniki natury.

9. Imprezy cykliczne

Co roku na terenie obiektu odbywa się wiele ciekawych imprez. Najpopularniejszą taką imprezą jest Zimowa Kraina, ale warto też odwiedzić to miejsce w Dzień Dziecka, w weekend majowy itp, bo wtedy odbywają się tu bardzo ciekawe imprezy dla dzieci i dorosłych.

10. Sklep z pamiątkami

Na terenie Deli Parku nie mogło zabraknąć sklepików z pamiątkami. Można w nich nabyć różne ciekawe pamiątki, maskotki, figurki, magnesy z nazwą parku itp. Ceny nie są tu wysokie a jest to doskonałe miejsce, by zaopatrzyć się w coś ciekawego na pamiątkę wycieczki do Deli Parku.

11. Kawiarnia Cafe&Bar

Turyści zmęczeni zwiedzaniem mogą odwiedzić Kawiarnię Cafe&Bar, W tym miejscu można się napić orzeźwiającej kawy, zjeść pyszne ciasto czy poczęstować dzieci lodami.

12. Noclegi w hotelu

Każdy kto chce spędzić w Deli Parku cały weekend może skorzystać z oferty hotelu i zostać na noc. Hotel oferuje noclegi dla całych rodzin za niewielką cenę.

13. Mini park linowy

W mini parku linowym dzieci mogą wspinać się wysoko w koronach drzew i przeżyć przy tym niezapomnianą przygodę.

14. Piaskownica

Maluchy docenią ogromną piaskownicę, z różnymi atrakcjami.

15. Krokodyl

Ogromny drewniany krokodyl to atrakcja dla dzieci rządnych przygód. Liczne trasy wspinaczkowe, siatki do wspinania, mosty linowe i zjeżdżalnie, to coś co doceni każdy maluch.

4.3/5 - (26 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić