Park Rozrywki Zatorland to jeden z największych i najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w południowej części Polski. To wyjątkowe miejsce dla osób w każdym wieku: znajdują się w nim dobrze zagospodarowane place zabaw, karuzele i roller coastery dla miłośników adrenaliny, a także punkty gastronomiczne i miejsca do odpoczynku.
1. Jedną z największych atrakcji Zatorlandu jest Park Ruchomych Dinozaurów. Znajduje się tu ponad 100 ruchomych modeli dinozaurów, w tym największy na świecie model przedstawiający Argentynozaura o długości ponad 35 metrów. Pradawny gad mógł w rzeczywistości osiągać jeszcze bardziej monumentalne rozmiary – był roślinożercą żyjącym w epoce kredy, któremu monstrualna szyja umożliwiała dosięganie liści na najwyższych drzewach.
2. Wyjątkowym miejscem w Zatorlandzie jest Park Mitologiczny. To jedyne miejsce w kraju, gdzie można poczuć się jak w starożytnym świecie Rzymian i Greków! Na malowniczym, sztucznym jeziorku umiejscowiono liczne figury i odwzorowania dawnych świątyń. Magiczny kompleks można zwiedzać podczas wycieczki tramwajem wodnym.
3. W Parku Owadów w Zatorlandzie możemy zobaczyć ogromne, ruchome podobizny różnych owadów, takich jak mrówka, konik polny, karaluch i modliszka. Dodatkowo przy ekspozycji znajduje się również galeria preparowanych owadów z najdalszych krańców świata.
4. W sezonie świątecznym w Zatorlandzie otwierany jest Park Świętego Mikołaja – magiczne miejsce, które przenosi gości do lapońskiej wioski. Bajkowa kraina rozświetlona jest milionami światełek, a pomiędzy nimi zobaczyć można lodowe figury, domki i konstrukcje lapońskie oraz tajemnicze postaci z legend i baśni.
5. Największą atrakcją kompleksu jest ogromny Lunapark, w którym znajdują się liczne atrakcje dla całej rodziny. Karuzele, autodromy i roller coastery to tylko początek doskonałej zabawy! W Zatorlandzie działa także strefa dmuchańców, salon gier, ogromny basen z łódkami, wysoki diabelski młyn, a także kilka atrakcji wodnych, które funkcjonują w sezonie letnim.
6. Zatorland to nie tylko miejsce doskonałej zabawy. W parku funkcjonuje Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie obejrzeć można prawdziwe skamieliny i kości dinozaurów. Dodatkowo w obiekcie odbywają się lekcje i warsztaty dla dzieci i młodzieży, które w ciekawy i prosty sposób przybliżają historię życia na Ziemi.
7. Na terenie całego Zatorlandu znajdują się specjalne sale, które wynajmowane są nauczycielom i wychowawcom klas szkolnych. Odbywają się tu przede wszystkim lekcje historii, języka polskiego (w pobliżu Parku Mitologicznego) oraz biologii i geografii (w Parku Ruchomych Dinozaurów).
8. W Zatorlandzie istnieje możliwość urządzenia dziecięcych urodzeń w stylu „Parku Jurajskiego”. Cała impreza odbywa się pod czujnym okiem Frania – maskotki parku i animatora dziecięcego w jednym. Dodatkowo w obiekcie można liczyć na poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy, na pamiątkowe zdjęcia, a także na krótką lekcję paleontologii, historii lub biologii podczas warsztatów z ekspertami.
9. Dużą atrakcją tego miejsca jest kino 5D, w którym wyświetlane są krótkie filmy i animacje. Podczas spektaklu widzowie doświadczyć mogą różnych efektów zjawisk atmosferycznych (np. deszczu i wiatru), stanu przypominającego nieważkość oraz efektów dotykowych.
10. Miłośnicy gier komputerowych z pewnością będą zachwyceni możliwością skorzystania z profesjonalnego symulatora lotów Bonanza 3D, dzięki któremu możemy spróbować swoich sił w lataniu samolotem.
11. Na terenie Zatorlandu znajduje się kilka punktów gastronomicznych serwujących ciepłe posiłki, kioski z przekąskami, niewielki sklep z pamiątkami, a także wiele wiat, ławek oraz miejsc do odpoczynku i urządzenia rodzinnego pikniku na świeżym powietrzu.
12. Zatorland jest miejscem świetnie przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokie alejki umożliwiają łatwe poruszanie się na wózkach inwalidzkich, a dodatkowo na terenie parku rozrywki znajduje się wiele miejsc do odpoczynku, dostosowana infrastruktura higieniczna oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
13. Podczas pobytu w Zatorze warto spróbować karpia zatorskiego – hodowanej w tym regionie odmiany karpia, która cechuje się miękki, wyjątkowo smacznym i lekko słodkawym mięsem. Historia hodowli karpia w okolicach Zatoru sięga już średniowiecza, kiedy to hodowlą tych ryb zajmowali się cystersi zamieszkujący małopolskie klasztory. Odmiana ta w 2007 roku została wpisana na oficjalną listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Wsi i Rolnictwa jako jeden z największych przysmaków województwa małopolskiego.
14. Tuż przy Zatorlandzie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy River Park, w którym znajdują się niewielkie, rodzinne domki. W pobliżu kompleksu umiejscowione są również pensjonaty, pola namiotowe i budynki lokalnej agroturystyki, a także tradycyjna karczma serwująca lokalne przysmaki.
15. Całodniowe bilety wstępu do Zatorlandu kosztują 80zł (bilety normalne) i 70zł (bilety ulgowe). Za wejściówki zapłacić można także przy pomocy bonu turystycznego, a dzieci, które mają mniej niż 90cm wzrostu, mogą wejść na teren parku za symboliczną złotówkę.