Farma Iluzji 🗺️ Atrakcje i Ciekawostki

Farma Iluzji
zdjęcie poglądowe / foto – Pixabay

W województwie mazowieckim w miejscowości Trojanów znajduje się popularny park edukacji i rozrywki dla całych rodzin o nazwie Park Iluzji.

Park mieści się na terenie 6 ha i zapewnia wiele atrakcji dla dużych i małych. Obiekt jest otwarty od wiosny do późnej jesieni, bilet wstępu zapewnia dostęp do wszystkich atrakcji na terenie parku. Jest jednym z największych i najlepszych parków rozrywki w Polsce.

Atrakcje na Farmie Iluzji

1. Latająca chata tajemnic

Latająca chata tajemnic to jedyna taka budowla na całym świecie. Budynek jest skonstruowany w taki sposób, że przebywając w nim można się poczuć jakby się lewitowało w powietrzu, a nawet unosiło się w kosmos. Odczucia są wyjątkowe i niepowtarzalne.

2. Tunel zapomnienia

Tunel zapomnienia to niezwykłe miejsce, w którym można o wszystkim zapomnieć. Tunel jest wielobarwny i dostarcza wielu ciekawych doznać wzrokowych.

3. Tajemnica opuszczonej kopalni

Historia tego obiektu sięga lat 60 XX wieku. Do kopalni zjeżdża się prawdziwą górniczą windą i zwiedza się tajemnicze zakamarki jej wnętrza. Na dole jest wiele tajemnic do rozwikłania, zarówno dzieci jak i dorośli będą mieć z tego wiele radości.

4. Zakręcony domek

Jak sama nazwa wskazuje, w tym domku można doznać zawrotu głowy. W tym domku można się zorientować co to iluzja ruchu pozornego.

5. Muzeum iluzji

Jeden z głównych obiektów na terenie Farmy Iluzji. W muzeum tym można znaleźć wiele ciekawych iluzji optycznych, w tym szklane hologramy, iluzje anomorficzne, pokój hollow-face i wiele innych niezwykłych obiektów, które fascynują i zaskakują.

6. Lasek doświadczeń

Lasek doświadczeń to atrakcja dla dorosłych i dla dzieci. W miejscu tym można znaleźć mnóstwo interaktywnych eksponatów, które zachęcają do zgłębiania tajemnic fizyki.

7. Sala Amesa

Sala Amesa to niezwykłe miejsce, gdzie nic nie wygląda tak jak powinno. W tym pokoju większe osoby wydają się o wiele mniejsze, co jest bardzo zabawne szczególnie w przypadku rodziców i dzieci.

8. Bajkowy pałac cieni

Ta atrakcja każdego zachwyci. W Bajkowym pałacu cieni można obejrzeć swój cień ze wszystkich stron, pobawić się w ruchome cienie a także zapoznać się z wspaniałymi cieniowymi diorami. Każdy z nich przedstawia jakąś popularną bajkę, zabawa polega na tym by odgadnąć co to za historia bajkowa.

9. Niemożliwy trójkąt i lewitujące piłeczki

Różne niezwykłe złudzenia optyczne. Trójkąt, który nie jest trójkątem i piłeczki latające w powietrzu bez żadnego zawieszenia. Każdy z chęcią spróbuje odgadnąć działanie tych niezwykłych iluzji.

10. Głowa na talerzu

To idealne miejsce by zrobić sobie nietuzinkowe zdjęcie. Chociaż widok trochę makabryczny, to z pewnością znajdzie się wielu śmiałków, którzy zechcą podać swoją głowę na talerzu.

11. Meble olbrzyma

Jak się można domyślić po nazwie, meble olbrzyma to meble wykonane w skali 4:1, które zostały stworzone z myślą o wielkoludach. Można tu znaleźć stoły, krzesła czy kanapę, czyli normalne wyposażenie domu. Każdy człowiek poczuje się wśród nich jak mały krasnoludek.

12. Ścieżka złudzeń

W tym miejscu świetnie się będzie bawić cała rodzina. Na ścieżce złudzeń, która zajmuje spory kawałek parku, rozmieszczono wiele popularnych tablic z reprodukcjami słynnych iluzji, warto przejść całą ścieżkę i poznać jej tajemnice.

13. Zatoka piratów

W tym miejscu odnajdą się wszyscy miłośnicy pirackich klimatów. Znajduje się tu ogromna plaża, na której można wypocząć przy sprzyjającej pogodzie. Na plaży spotkać można piratów mniej lub bardziej prawdziwych i zrobić sobie z nimi fajne zdjęcia.

14. Przeprawa tratwami

Dla miłośników silnych wrażeń stworzono atrakcję przeprawa tratwami. W środku parku stworzono małą dżunglę, tratwami trzeba się przebić z jednego brzegu na drugi i nie wpaść przy tym do wody.

15. Grobowiec faraona

To jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Farmie Iluzji. Jak się można domyślić po nazwie, w grobowcu można spotkać mumię egipskiego władcy. Miejsce to jest bardzo tajemnicze i trochę straszne. Z pewnością przypadnie do gustu młodszym i starszym miłośnikom historii.

Farma Iluzji – Informacje praktyczne

Farma Iluzji oddalona jest od Warszawy o 100 km, od Lublina o 90 km a od Radomia o 85 km.

Cena biletu ulgowego – 69 zł. Bilet normalny kosztuje 79 zł. Dostępny jest też bilet rodzinny w cenie 209 zł dla 3 osób. Każda kolejna osoba 69 zł.

Obiekt czynny jest od końca kwietnia do końca września. Jednak poza ścisłym sezonem letnim może być tylko dostępny tylko dla grup zorganizowanych. Warto sprawdzić na stronie farmailuzji.pl jak wygląda dostępność obiektu w danym dniu.

Pod Farmą Iluzji dostępny jest darmowy parking.

4.3/5 - (27 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić