Dinopark Malbork

foto – FB Dinopark Malbork

Przebywając na wycieczce w Malborku z pewnością nie można pominąć największej atrakcji czyli zamku krzyżackiego. Jednakże oprócz tej bez wątpienia wielkiej i wartej odwiedzenia atrakcji, warto rozejrzeć się również za innym typem atrakcji, zwłaszcza jeśli jedziemy w taką podróż całą rodziną, wraz z małymi dziećmi. W takim przypadku z pomocą może przyjść rozwiązanie, które zaoferować może na przykład Park Dinozaurów i Rozrywki DINO Park Malbork. Atrakcja ta umiejscowiona jest niedaleko słynnego zamku, dlatego to z pewnością dogodny punkt wycieczki do Malborka.

Dino Park Malbork to miejsce, które zaoferować może przede wszystkim to, że zobaczyć tam możemy na własne oczy ruchome dinozaury, które się poruszają, na przykład machają ogonem i robią inne rzeczy sprawiające wrażenie, że są to żywe stworzenia, a nie jedynie udawane makiety. Te dinozaury mogą również nawet wydawać z siebie dźwięki, co z pewnością potęguje wrażenie, jakiego doznać można w tego typu miejscu. W tym miejscu znajduje się również ścieżka edukacyjna, która liczy ponad 1 km. Pokazuje ona to, w jaki sposób wyglądały te wyginięte już stworzenia w wielu różnych okresach prehistorii. W tym miejscu można zobaczyć więc wiele fantazyjnych i działających na wyobraźnie rzeczy. Poza różnymi typami dinozaurów mamy okazję zobaczyć tam również m. in. pokazy tresury dinozaurów.

Poza dinozaurami w miejscu tym spotkać możemy się również z figurkami smoków. Smoki to stworzenia, które każde dziecko (i każdy dorosły) zna raczej z bajek. Są to więc postacie raczej fantastyczne i nierealne, jednak pojawiły się w tym miejscu, ponieważ uważa się, że smoki są swego rodzaju potomkami dinozaurów. Podobnie jak figurki dinozaurów, figurki smoków mogą wydobywać z siebie przeróżne dźwięki i ruszać się, by wywrzeć większe wrażenie na widzach.

Poza sztucznymi i stworzonymi przez człowieka figurami zwierząt, w parku tym znajdują się również żywe zwierzęta. Są to m. in. kangury, muflony czy alpaki i inne gatunki, które znajdują się w mini zoo.

Istotną atrakcją w tym miejscu jest również park linowy. Jest to znakomita atrakcja dla dzieci, zwłaszcza tych starszych, a znajduje się ona na terenie parku dinozaurów. Tego typu atrakcją okazać się może również np. laserowy tor przeszkód, w którym przebywać mogą nie tylko dzieci, ale również dorośli. Te dwie atrakcje z pewnością ucieszą wszystkich tych, którzy lubią spędzać czas w bardzo aktywny sposób i przebywać na świeżym powietrzu.

Innego typu atrakcja, która również może zyskać całą rzeszę fanów, jest również kino 5D. Do wyboru jest tam kilka seansów, takich jak np. przejażdżka górska i inne atrakcje, wpływające na świetne doznania w ciele. Na tym terenie znajdziemy również wspaniały plac zabaw z mnóstwem atrakcji i kilka innych miejsc, które z pewnością przypadną do gustu dużej grupie osób, zarówno rodziców, jak i ich dzieci.

Dino park Malbork to z pewnością świetna opcja podczas gdy wybieramy się na wycieczkę do Malborka, szczególnie z rodziną i małymi lub większymi dziećmi. Jest to miejsce, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Rozrywka, którą oferuje to miejsce, może być zarówno bardziej aktywna, jak i mieć charakter bardziej edukacyjny. Atrakcje, które oferuje to miejsce są bardzo przemyślane i różnorodne, co powoduje, że różne dzieci mogą się tam odnaleźć.

Adres:
Toruńska 61
82-200 Malbork

3.9/5 - (52 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić