Elbląg Atrakcje – 10 Najpopularniejszych rzeczy do zrobienia

elbląg
foto – Pixabay

1. Kanał Elbląski

Pierwszą z atrakcji, którą bezapelacyjnie warto zaliczyć, będąc na terenie Elbląga, jest niewątpliwie Kanał Elbląski. Zdecydowanie warto się tam wybrać, gdyż jest to najdłuższy kanał żeglowny na terenie całej Polski. Ale to nie tylko sprawia, że jest tak niesamowicie atrakcyjny. Turyści zachwycają się również faktem, iż istnieje tam możliwość jechać takim statkiem na wózkach po lądzie, co dla wielu osób wydaje się wręcz niewyobrażalne. Szczególnie Ci najmłodsi uczestnicy takiej wycieczki będą owym faktem wręcz zachwyceni.

2. Katedra

Innym miejscem, jakie niewątpliwie warto odwiedzić, jest znajdująca się na terenie tego miasta Katedra. Fenomenem w tym przypadku jest fakt, że ma ona 97 metrów wysokości i dzięki temu jest jednym z najwyższych budynków sakralnych na terenie całego kraju. Osoby zwiedzające będą pod wrażeniem nie tylko pod kątem wizualnym, bo rzecz jasna sam budynek prezentuje się wręcz magicznie, ale również pod kątem tego, co mogą zobaczyć w środku. Przede wszystkim warto swoją uwagę zwrócić na gotycką chrzcielnicę z brązu z 1387 roku, jak i również na niezwykle urokliwe drewniane figury apostołów.

3. Wieża Targowa

Będąc w Elblągu, warto również wybrać się na tutejszą Wieżę Targową. Nazywana jest najbardziej charakterystyczną budowlą na terenie całego miasta. W dawnych latach był to element murów obronnych miasta. Dzisiaj to miejsce stanowi idealny punkt widokowy, z którego doskonale można obserwować panoramę całego miasta. Na jej terenie znajduje się również sklepik z pamiątkami oraz muzealna ekspozycja, która dotyczy historii Elbląga.

4. Figurka Małego Piekarczyka

Kolejną z tych ciekawszych atrakcji, jest znajdująca się tuż pod Wieżą Targową figurka Małego Piekarczyka. Wiąże się z tym niezwykła legenda, która sięga aż czasów Krzyżackich. To właśnie wtedy Elbląg został zaatakowany przez około 2 tysiące wojsk Krzyżackich, a jednym z bohaterem obronnym był nieznany z nazwiska piekarczyk, który wziął swoją piekarską łopatę i zaczął ciąć grube liny, które przytrzymywały kratę bramy, aż w końcu runęła i zablokowała jednocześnie dostęp do miasta. Krzyżacy w końcu odpuścili najazd, a on sam stał się symbolem obronnym Elbląga.

5. Nowa Holandia

Inną atrakcją wartą odnotowania jest “Nowa Holandia”, czyli rodzinny park rozrywki. To idealne miejsce do spędzania czasu całą rodziną, gdyż zapewnia ono jednakowo rozrywkę, ale także edukację. Na szczególną uwagę zasługuje znajdująca się tam 28- metrowa zjeżdżalnia, która jest jednocześnie największą tego typu na całym świecie, przez co została nominowana do wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa.

6. Park Bażantarnia

Wszyscy pasjonaci tego spokojniejszego spędzania wolnego czasu wśród pięknej przyrody, bezapelacyjnie powinni wybrać się do Parku Bażantarnia. To cudowne miejsce pełne zieleni, roślin i zwierząt. Warto zauważyć, że przez owy park przepływa również niezwykle urokliwy Srebrny Potok. Można tu znaleźć również muszlę koncertową, stok narciarski, park linowy, oraz miejsce na ognisko. Chcąc uciec od hałasu codzienności, koniecznie powinno się odwiedzić właśnie to miejsce.

7. Centrum Sztuki Galeria EL

Jeśli ktoś interesuje się na poważnie sztuką, to koniecznie powinien zajrzeć do Centrum Sztuki Galeria EL. Jest to miejsce, które pełne jest licznych eksponatów prezentujących lokalną sztukę miasta Elbląg. Sam budynek tej galerii jest już przyciągający, gdyż jest niesamowicie piękny i klimatyczny, co sprawia, że aż chce się go zobaczyć z bliska. Fani sztuki na pewno nie będą zawiedzeni po wizycie w tym właśnie miejscu.

8. Park Pachnicowy

To kolejne piękne miejsce, które warto odwiedzić. Owy park znajduję się niedaleko Elbląga, ale przyciąga do siebie faktem, że znajdujące się tam drzewa stanowią ochronę dla populacji niezwykle rzadkiego owada, jakim jest pachnica dębowa. Atrakcją, jaką na terenie tego parku można znaleźć, niewątpliwie będzie fascynujący fakt, że będąc już na miejscu i poznając wcześniej zwyczaje takiej pachnicy, jest możliwość, by samemu takiego owada odnaleźć.

9. Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej obejmuje malowniczy obszar o powierzchni ponad 13 tysięcy hektarów. Ciekawostką jest, że tutejsza flora wykazuje cechy obszarów górskich – rosną tu takie gatunki, jak lilia złotogłów i żebrowiec górski, które najczęściej spotyka się na górzystych obszarach południowej Polski. Miejsce to, idealne do pieszych i rowerowych wycieczek, przyciąga również miłośników ornitologii. Na terenie parku zaobserwować można wiele gatunków ptaków m.in. bieliki, orliki, trzmielojady i żurawie.

10. Kryte Lodowisko Helena

To jedna z tych typowo zimowych atrakcji, ale jednocześnie jedna z ciekawszych, jaka znajduje się na terenie tego miasta. To fantastyczna zabawa dla całej rodziny na doskonale przystosowanym lodowisku. To także świetne miejsce do nauki jazdy, gdyż jest tu możliwość lekcji zarówno dla dzieci, jak i również samych dorosłych. Będąc w Elblągu zimą, koniecznie trzeba to miejsce odwiedzić.

4.2/5 - (13 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić