Majaland Kownaty – Informacje i Ciekawostki

fotografia – FB Majaland

Majaland Kownaty to duży park rozrywki, który obfituje w atrakcje dla całej rodzinny. Znajduje się we wsi Kownaty, która leży w województwie lubuskim, 55 km od stolicy województwa – Gorzowa Wielkopolskiego.

Park otwarty został w 2018 roku i od tego czasu corocznie przyciąga tysiące osób z całej Polski. Główną tematyką tego parku rozrywki jest znana i lubiana bajka o Pszczółce Mai, a większość atrakcji poświęcona jest sławnym bohaterom kreskówki.

Atrakcje wodne

Majaland Kownaty to miejsce, które zapewni wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny. Znajduje się tu kilka atrakcji wodnych, które szczególnie chętnie odwiedzane są w upalnych miesiącach. Możemy wziąć udział w Wodnej Bitwie oraz popływać łódkami po dużym wodnym torze. Na odważnych czeka Tratwa czyli przejście linami nad wodą. Dużą atrakcją są strefy związane z wikingami m.in karuzela Wielka Fala w kształcie wielkiego, wikińskiego statku. Zabawą dla całej rodziny jest kolejna atrakcja – Mali Strażacy, gdzie staniemy przez ważnym zadaniem ugaszenia pożaru przy użyciu wodnych sikawek.

Karuzele i kolejki

Na terenie parku umieszczonych jest mnóstwo zjeżdżalni, karuzel i kolejek. Na najmłodszych czekają kolejki: Żabki, Zakręcona Farma i Karuzela Kwiatów. Ciekawą atrakcją jest Szkoła Latania – rodzaj karuzeli, która wznosi się dzięki szybkiemu pedałowaniu. Na terenie parku znajdują się również tory samochodzikowe, liczne zjeżdżalnie {m.in. Super Ślizg), place zabaw (Las Zabaw, Plac Zabaw Mai oraz Gucia) i basen kulkowy.

Starsza młodzież może spędzić czas na kolejkach – przejażdżkę oferuje mroczny tor Wilkołak oraz szybki i wysoki Rollercoaster Wikingów. Miłośnicy adrenaliny chętnie korzystają również z krzesełkowej Karuzeli Motylów oraz Totemu Wikingów czyli wieży, która unosi wszystkich ochotników w górę z bardzo dużą prędkością.

Zaplecze gastronomiczne

W Majalandzie funkcjonuje kilka obiektów gastronomicznych, które oferują różnorodną kuchnię. Znajdziemy tu stanowisko grillowe, bary z szybkimi przekąskami (zapiekankami, hot dogami), stanowisko słodkości oraz dużą restaurację, która serwuje posiłki obiadowe, sałatki i zupy. W parku znajdują się również dwa sklepy z pamiątkami i akcesoriami dla fanów Pszczółki Mai i Wikinga Wickie. Przy strefie gastronomicznej znajduje się również specjalnie wydzielony obszar ze stolikami i krzesłami, na którym możemy urządzić piknik z przyniesionym przez siebie jedzeniem.

Informacje praktyczne

Majaland Kownaty otwarty jest przez cały rok, w miesiącach letnich (od kwietnia do końca października) w godzinach 10:00- 18:00 oraz w pozostałych miesiącach od 10:30 do 17:00.

Najłatwiej dostać się tutaj autem. W pobliżu przebiega autostrada A2.

W pobliżu parku znajduje się płatny parking, na który można również zakupić roczny abonament. Przy kasach znajdują się specjalne szafki dla gości, w których można pozostawić zbędne bagaże i przedmioty.

Bilety wstępu można zakupić w kasie biletowej przy wejściu do Majalandu oraz przez stronę internetową.

Ceny wejściówek dziennych to 49zł (dla seniorów oraz dzieci o wzroście od 85 do 100cm) oraz 79zł (dla pozostałych odwiedzających). Specjalna promocja obejmuje osoby obchodzące urodziny w dniu zwiedzania parku oraz trzy dni przed i trzy dni po pobycie, które mogą spędzić wspaniały dzień płacąc zaledwie 1zł.

Majaland oferuje możliwość zorganizowania urodzin dziecięcych, na których odbywają się zajęcia z animatorem, poczęstunek oraz możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji parku.

Obiekt ten jest doskonale przystosowany do wózków dziecięcych oraz do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na jego terenie wypożyczyć można również wózek inwalidzki poprzez wcześniejszą rezerwację telefoniczną.

Na terenie parku istnieje całkowity zakaz wprowadzania zwierząt.

Czasami na Groupon.pl można znaleźć całoroczny bilet wstępu w niższej cenie. Ostatnia taka promocja tutaj

Adres:

Kownaty 17
66-235 Tokrzym

3.9/5 - (15 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić