Kożuchów – Atrakcje i Ciekawostki 2024 🗺️

kożuchów
foto – Autorstwa Paweł Jagasek – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83232154

Kożuchów to miasto w województwie lubuskim, którego historia sięga XIII wieku, czyniąc je jednym z najstarszych miast w tym regionie. Znajduje się tutaj sporo atrakcji turystycznych, ale miasto to dzięki swojemu położeniu stanowi również świetną bazę wypadową do okolicznych miejscowości. Gdzie warto się wybrać podczas wycieczki w te strony? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

1. Średniowieczne mury obronne w Kożuchowie należą do najlepiej zachowanych w całej Polsce. Wybudowano je w XIII wieku na miejscu poprzednich obwarowań z drewna i ziemi. Stanowią więc ciekawostkę dla miłośników historii, a szczególnie okresu poprzedzającego renesans.

2. Pałac w Studzieńcu został wybudowany w XVI wieku. Cały kompleks składa sie z oficyn, spichlerze i malowniczego parku, na tle którego wyjątkowo pięknie prezentują się ruiny.

3. Park Krasnala w Nowej Soli to połączenie wielkiego placu zabaw i atrakcji dla dzieci z ogrodem zoologicznym. Miejsce to świetnie sprawdzi się podczas wycieczek rodzin z dziećmi, a na terenie parku można spędzić cały dzień.

4. Kolej na Rower to ścieżka rowerowa biegnąca przez powiat nowosolski i pozwalająca zobaczyć na trasie imponujące widoki oraz szereg tutejszych atrakcji turystycznych. Blisko 50 kilometrów trasy biegnie po dawnych torach kolejowych.

5. Solpark to park linowy znajdujący się w Nowej Soli. Na jego terenie znajdują się rozmaite trasy o różnym stopniu trudności, dzięki czemu uczestnicy zabawy w różnym wieku mogą tutaj znaleźć coś dla siebie.

6. Muzeum Miejskie w Nowej Soli to miejsce, w którym można dowiedzieć się ciekawostek na temat całego regionu. Znajdujące się tutaj eksponaty prezentują lokalną sztukę i historię w ciekawy i przystępny sposób.

7. Winnica Miłosz w Zielonej Górze to malowniczo położona winnica, którą odwiedzają przede wszystkim wielbiciele wina pinot noir. Na miejscu można zobaczyć, jak przebiega proces produkcji wina, a także załapać się na degustację.

8. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego zajmuje ponad 2 hektary, a na obszarze tym zgromadzono wiele rzadkich gatunków krzewów, drzew i bylin, które szczególnie pięknie prezentują się wiosną, czyli w okresie kwitnienia.

9. Pałac w Zatoniu został wybudowany pod koniec XVII wieku, a w wieku XIX odwiedził go król Prus, Fryderyk Wilhelm IV. Na przestrzeni stuleci był miejscem, w którym bywało wiele ważnych postaci historycznych. Obecnie jest udostępniony zwiedzającym.

10. Palmiarnia i Park Winny w Zielonej Górze to imponująca szklana konstrukcja, w której znajduje się najwyższa palma w całe Polsce. Na jej terenie znajduje się nietuzinkowa kawiarnia, a z najwyższej kondygnacji można podziwiać panoramę miasta.

11. Szlak Bachusikowy w Zielonej Górze to atrakcyjne szlak turystyczny dla tych, którzy uwielbiają długie spacery w miejskim klimacie. Zadaniem turystów jest w tym wypadku podążanie za figurkami przedstawiającymi Bachusa, których jest tutaj aż pięćdziesiąt.

12. Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus to jeden z kilku obiektów tego typu na świecie, gdzie w trakcie projekcji kopuła zmienia swoją pozycję. Spektakularny efekt sprawia, że miejsce to robi wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych.

3.7/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić