11 Popularnych Atrakcji dla Dzieci – Lubelskie 2024 🗺️

lubelskie atrakcje dla dzieci
Zamek w Lublinie / foto – Pixabay

Województwo lubelskie znajduje się we wschodniej części Polski, a jego stolicą jest Lublin. Na jego terenie znajduje się 48 miast, a do największych rzek zalicza się Bug, Wieprz oraz Wisłę. To województwo, które wciąż jest odkrywane przez turystów, a w jego obrębie znajdują się dwa parki narodowe oraz siedemnaście parków krajobrazowych To idealny kierunek dla osób poszukujących wakacyjnej destynacji, a także idealny kierunek dla najmłodszych turystów. Na jakie atrakcje dla dzieci warto zwrócić uwagę?

1. KosmoPark

kosmopark

Cześć, czy już słyszeliście o naszej wystawie-przygodzie Kosmopark?

 

Czy znasz jaka jest grawitacja na innych planetach?

Czy podejmowałeś wcześniej szkolenie pilota?

Czy testowałeś wcześniej symulator dla prawdziwych astronautów?

Tak-Tak, to wszystko możesz spróbować na naszej wystawie i to tylko początek!

 

„Kosmopark” TO:

 – ogromna kosmiczna wystawa-przygoda o powierzchni ponad 1000m2.

 – tony sprzętu interaktywnego i multimedialnego

 – interakcja z eksponatami w formie interaktywnej i edukacyjnej.

 – pięć stref wirtualnej i dodatkowej rzeczywistości.

 – symulatory lotu, symulatory lotu i symulatory prawdziwych astronautów.

 – kombinezony astronautów, meteoryty, rzadkie gazety i inne artefakty kosmiczne.

 – badanie struktury układu słonecznego w strefie multimediów.

 – ekscytujące warsztaty kosmiczne.

 – Bilet nielimitowany na cały dzień.

 – planetarium z filmem kopułowym

atrakcje bydgoszcz

Przed wyjściem na naszą wystawę dostaniesz strój kosmonauty i możesz robić fantastyczne zdjęcia!

 

Już czekamy na ciebie!

od 14 września do 14 grudnia

Codziennie od 10:00 do 20:00

📍 Aleja Spółdzielczości Pracy 34 Poziom 0, Lublin, “Galeria Olimp”

Bilety można kupić na stronie internetowej lub na miejscu

https://kosmopark.pl  🚀

2. Regionalne Muzeum Cebularza

W Lublinie przy ulicy Szewskiej znajduje się Regionalne Muzeum Cebularza. Cebularz jest w rzeczywistości wypiekiem wywodzącym się z kuchni żydowskiej, aczkolwiek ten pszenny placek zyskał największe uznanie właśnie na Lubelszczyźnie. W muzeum będziemy mogli dowiedzieć się, jak wygląda proces tworzenia słynnego cebularza. To wspaniała atrakcja dla młodych miłośników gotowania. Na miejscu będzie można również spróbować swoich sił, a następnie skosztować, co z tych kulinarnych wybryków wyszło.

3. Ogród botaniczny UMCS

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej powstał w latach pięćdziesiątych w Sławinie, dzielnicy Lublina. Pierwsze wzmianki na temat powstania takowego ogrodu pochodzą jeszcze z lat czterdziestych. Obecnie ogród może pochwalić się imponującymi kolekcjami liczącymi sobie kilka tysięcy różnych roślin, które są dokładnie skategoryzowane i tematycznie rozmieszczone. Na terenie parku znajdują się również okazy drzew liczących sobie przeszło sto lat. To przede wszystkim niezwykle malownicze miejsce, do którego warto udać się na rodzinny spacer. Można mieć pewność, że wyjdziemy z ogrodu z porcją niezwykle ciekawej wiedzy.

4. Muzeum wsi lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej to fantastyczny skansen, w którym udało się zgromadzić niezwykłe zabytki architektury drewnianej oraz murowanej. Powstanie miejsca datuje się na rok 1960, choć dopiero dekadę później skansen otrzymał miano autonomicznego muzeum. Dosyć popularnym punktem jest funkcjonująca od 2013 roku rekonstrukcja żydowskiego miasteczka. To miejsce, które pozwala zrozumieć, jak funkcjonowali nasi przodkowie i w jakich warunkach żyli.

5. Roztoczański park narodowy

Roztoczański Park Narodowy powstał w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Co ciekawe, jego początki sięgają jeszcze XVI wieku, gdy na terenach powstał pierwszy zwierzyniec, który należał do rodziny Zamojskich. Wówczas na jego terenie znajdowały się rysie, wielki czy dziki. Likwidacja nie sprawiła, że miejsce przestało się cieszyć zainteresowaniem. Wręcz przeciwnie. Doceniano florę oraz faunę terenów, dlatego w późniejszych latach dołożono wszelkich starań, by tereny uzyskały status parku narodowego. To idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, które poszukują bliskości natury i chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku.

6. Zoo Zamość

Ogród Zoologiczny w Zamościu im. Stefana Millera powstał w 1918 roku. Obecnie jest zamieszkany przez ponad dwa tysiące zwierząt. Trzeba przyznać, że to jeden z piękniej urządzonych ogrodów zoologicznych w całej Polsce. Dla młodych miłośników zwierząt ogród będzie niezwykłą atrakcją, a także niepowtarzalną okazją do podglądania dzikich gatunków na fantastycznych wybiegach.

7. Chełmski Park Wodny

Chełmski Park Wodny mieście się przy ulicy Lubelskiej. Nowoczesny budynek to zaledwie namiastka tego, co czeka nas w środku. To istny raj dla dzieci i dorosłych, którzy gustują w wodnych atrakcjach i z chęcią oddają się wypoczynkowi w aktywnej formie. Na miejscu czeka nas sporo atrakcji, a także stuprocentowa gwarancja, że ani przez sekundę nie będziemy się nudzić. Warto dodać, że na terenie obiektu znajdują się strefy dla rodziców z małymi dziećmi.

8. Jankes Kids

Jankes Kids to nowoczesne miejsce położone 35 km od Lublina, gdzie można przyjechać z dziećmi na świetną zabawę. Główną atrakcją dla dzieci małych, dużych jak i dla rodziców jest Zjeżdżalnia pontonowa Tabbing system. Dostępne są również samochodziki i gokarty do jazdy po wyznaczonym torze, mała tyrolka dla najmłodszych pociech , trampoliny , domki dmuchane , mały zewnętrzny plac zabaw. W środku budynku znajduje się sala zabaw z małpim gajem i kulkami. Na miejscu można zamówić pyszną pizzę i wiele przekąsek i słodkości które uwielbiają dzieci, a w sezonie letnim pyszne lody i granittę . Co ciekawe można tu zorganizować niezapomniane urodziny dla swojego dziecka.

9. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa to aktualnie mobilny i prosperujący wciąż zabytek, którego historia sięga jeszcze XIX wieku. Wówczas po drewnianych torach kursowały wyłącznie konne zaprzęgi. Obecnie kolejka stanowi nie lada atrakcję dla turystów pragnących podziwiać piękne okolice z nieco innej perspektywy. Dla rodziców z małymi dziećmi taki rodzaj zwiedzania jest niezwykle wygodną forma.

10. Muzeum sił powietrznych

Dla małych miłośników lotnictwa Muzeum Sił Powietrznych w Lublinie będzie prawdziwym ziszczeniem marzeń. Obiekt prosperuje zaledwie od 2011 roku, a już cieszy się mianem jednej z największych atrakcji na Lubelszczyźnie. Bez wątpienia jest miejscem, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Będziemy mogli podziwiać zachwycające zabytki techniki lotniczej, a także dowiedzieć się sporo na temat lotnictwa polskiego. W hangarach można podziwiać niezwykłe silniki. Muzeum może poszczycić się unikatami, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu. Normalny bilet kosztuje 20 PLN, ulgowy raptem 10 PLN.

11. Muzeum torebek i misiów w Nałęczowie

Niestandardowe Muzeum Torebek i Misiów w Nałęczowie to miejsce, które powinno odwiedzić każde dziecko. Pluszaki wypełniają tutaj sporo przestrzeni, a najstarszy miś liczy sobie około stu lat. Co ciekawe, misie przybywają do muzeum z różnych zakątków świata, wzbogacając i tak już imponującą kolekcję. Każdy miś jest inny, podobnie jak jego historia. To miejsce, które pozwala zapomnieć o codziennych troskach i skupić się na pluszowych towarzyszach, które zawsze będą kojarzyć się z beztroskim okresem dzieciństwa. Warto dodać, że każdy mały uczestnik wycieczki będzie mógł zasilić piękną kolekcję, jeżeli taka będzie jego wola. Muzeum bardzo chętnie przyjmuje nowych lokatorów, a małe dzieci bardzo chętnie zostawiają swoich towarzyszy w tym zaszczytnym gronie. Normalny bilet kosztuje 10 PLN. Dzieci mogą liczyć na zniżki.

4.2/5 - (15 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić