Dąbkowice Atrakcje 2024 🗺️ Co można tutaj zrobić ?

dąbkowice atrakcje
foto – Autorstwa Fajna asia – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37579301

Dąbkowice to osada, która kiedyś była wsią rybacką położona w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Dąbek i Darłowa. Znajduje się na mierzei między jeziorem Bukowo a Morzem Bałtyckim. Osada posiada niewielu stałych mieszkańców, którzy głównie trudnią się prowadzeniem agroturystyki, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych.

Atrakcje w miejscowości Dąbkowice:

1. Plaża – na tutejszej plaży nigdy nie jest tłoczono, nawet w szczycie sezonu. Każdy turysta znajdzie na tej pięknej piaszczystej i szerokiej plaży nad Bałtykiem wystarczającą ilość miejsca dla siebie i rodziny. Często przyjeżdżają tutaj również turyści i miejscowi z okolicznych miejscowości, np. Dąbek.

2. Mierzeja Dąbkowice – idealne miejsce dla turystów, którzy pragną odpocząć od zgiełku nadmorskich miejscowości. Dąbkowice są położne na wąskim pasie mierzei, która jest porośnięta lasem sosnowym, między morzem, a jeziorem co stwarza idealny mikroklimat.

3. Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach– to oprócz możliwości wypożyczenia łódki, czy rowerów wodnych, oferuje także rejsy statkiem wycieczkowym “Milka” po jeziorze Bukowo. Jest tu także wypożyczalnia rowerów, dzięki którym możemy wybrać się na przejażdżkę po okolicy.

4. Lunapark Mirolandia – park rozrywki zlokalizowany jest w samym centrum Dąbek, przy głównej ulicy prowadzącej do Dąbkowic. Wesołe miasteczko to niesamowita atrakcja dla dzieci: liczne atrakcje, kolorowe wystroje, a także muzyka zapraszają do sprawdzenia własnej odwagi, a często także odwagi rodziców. Teren lunaparku jest ogrodzony, znajduje się w nim wiele atrakcji takich jak strzelnica, gry losowe, piłki wodne, kolejka dla dzieci do lat 5 oraz punkty gastronomiczne.

5. Jezioro Bukowo – Dąbkowice, za sprawą położenia nad jeziorem Bukowo, to doskonałe miejsce dla wędkarzy. Złowić można można tutaj sandacza, sieję, okonia lub węgorza. To również idealne miejsce dla fanów sportów wodnych. Zadowoleni z pobytu nad Jeziorem Bukowo będą zapaleńcy takich sportów jak: kitesurferzy, windsurferzy, kajakarze oraz żeglarze.

6. Rezerwat Przyrody Łazy to rezerwat torfowiskowy zlokalizowany 1 km od Morza Bałtyckiego, pomiędzy jeziorami Jamno oraz Bukowo. Został utworzony w 2007 roku. Głównym celem ochrony jest zachowanie ekosystemów torfowiskowych, a także leśnych ze stanowiskami rzadkich roślin chronionych. Obszar rezerwatu objęty jest ochroną ścisłą oraz czynną.

7. Historyczny Park Rozrywki „Od Neolitu do Średniowiecza” to dość nowa atrakcja w Darłowie, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Park rozrywki umożliwia nam „przeniesienie się w czasie”, abyśmy mogli zobaczyć jak żyło się przed tysiącami lat. Turyści i okoliczni mieszkańcy mogą liczyć na wspaniałą i niezwykłą przygodę, tutaj zabawa łączy się z nauką. Odwiedzając Historyczny Park Rozrywki w ofercie mamy do zobaczenia: Obozowisko Neolitowe, Budowę Megalitu, Malarstwo Naskalne, Szałas Rybaka, Uzbrojenie Wojów i Rycerzy, a także Eksponaty muzealne, repliki broni, uzbrojenia. Dodatkowo organizatorzy oferują nam możliwość uczestnictwa w średniowiecznych grach i zabawach: rzut oszczepem, łowienie rybek, budowanie z drewnianych klocków, rzut obręczą, narty, a w obozie rycerskim udostępnione są rekwizyty do przebrania, istnieje tam możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia.

8. Kładka spacerowo- przyrodnicza Darłowo – przejście tą ażurową kładką to idealny sposób na odpoczynek i podziwianie pięknych widoków. Kładka umiejscowiona jest na palach i ma długość około 600 metrów. Przebiega po wydmie od przejścia na plażę przy ulicy Sosnowej, aż do terenu dawanej Hydrogeobudowy. Na kładce znajdziemy dwie platformy widokowe, dwa miejsca do podziwiania i utrwalania widoków na morze. Całość kładki to konstrukcja z drewna syntetycznego, a jej szerokość to około 2,25 m. Kładka jest podświetlona punktowo, a na niej rozmieszczone są ławki, kosze i lunety.

9. Zamek Książąt Pomorskich- Muzeum w Darłowie – historia muzealnictwa na zamku w Darłowie sięga czasów dwudziestolecia międzywojennego, a dokładnie roku 1930. Wtedy to jeszcze władze niemieckie postanowiły otworzyć w zamku muzeum. W czasie wojny zamek nie ucierpiał, dlatego też, zaraz po zakończeniu działań wojennych w 1945 roku możliwe było otworzenie pierwszego polskiego muzeum na Pomorzu Środkowym. Placówka działa do dziś. W muzeum znajdują się jedne z ciekawszych eksponatów, które warto zobaczyć, a wyremontowane wnętrza zapierają dech w piersiach.

Dąbkowice to idealne miejsce dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i odosobnienie. W sezonie letnim nie ma tam tłoku, a bliskość morza i jeziora idealnie wpływa na komfort wypoczynku.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić