Golczewo turystycznie – Atrakcje i ciekawe miejsca w okolicy

fotografia – by Radosław Drożdżewski / Wikipedia

Golczewo znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w jego północno zachodniej części. Do miasta można dojechać drogą nr 108 oraz drogą 106. Miasto leży 20 km od drogi krajowej nr 6.

Golczewo – najważniejsze atrakcje

Najważniejszą atrakcją miejscowości jest wieża zamkowa w Golczewie, wzniesiona w XIII. Stanowi ona pozostałość po czasach panowania biskupów kamieńskich. Historia zamku sięga czasów średniowiecznych. Przy północnej części wzgórza pozostał skalny fragment, który oznacza, że obok wieży istniała tam ówcześnie brama z zabudowaniem i murem oraz budynek mieszkalny.

Wieża liczy sobie aż 24 metry wysokości, wchodzi się na nią na nią 6 metrów nad dziedzińcem i posiada aż 6 kondygnacji (w tym loch więzienny do którego spuszczani byli więźniowie).

Obecnie wieża jest punktem widokowym, z którego można obserwować piękną panoramę miasta i lokalne jeziora

Innym zabytkiem miasta jest kamienny kościół św. Andrzeja Boboli powstały w XV wieku. Miedziana chrzcielnica i drewniana ambona z epoki baroku zrobią wrażenie na każdym odwiedzającym to miejsce.

Golczewo – walory przyrodnicze

Golczewo słynne głównie przez walory przyrodnicze. Do dziś wielu turystów nie odkryło jeszcze magii tego miejsca. Lokalne parki, jeziora, drzewa uznawane za pomniki przyrody zachęcają do wypoczynku.

Warto przebyć szlak biegnący przez Las Golczewski i szlak Doliną Niemicy. Pięć drzew występujących tutaj uznano za Pomniki Przyrody. Osoby szukające cichego miejsca do kontemplowania powinny sprawdzić ofertę Golczewa, bo mogą zakochać się w tutejszych terenach. Można się tutaj kąpać, opalać, wędkować oraz podziwiać przyrodę.

To świetne miejsce dla osób chcących zaznać spokoju i oderwać się od pędu oraz smogu znanego z mieszkania w dużym mieście.

Atrakcje w okolicy Golczewa, które warto odwiedzić

Wolin – Na wielu mapach turystycznych, znajduje się wyjątkowa Wyspa Wolin. Choć jest niewielkim miejscem, posiada wspaniałe atrakcje, które powinien zobaczyć każdy turysta. Do jednej z nich, należy Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego. Znajdują się tu głównie eksponaty, związane z Plemieniem Wolinian, wykonywanej przez z nich pracy, stylu życia a nawet elementy obronne miasta.

Drugą, równie popularną atrakcją jest Wiatrak Holenderski. To jedyna tego typu atrakcja w rejonie, którą chętnie fotografują turyści. Obecnie, pełni on rolę młynu przemysłowego.
Na trzecim miejscu znajduje się Centrum Słowian i Wikingów. Do wspaniałe miejsce, które poprzez zabawę, uczy i rozwija wyobraźnie. Na turystów czekają tu wystawy eksponatów, które przedstawiają życie i zwyczaje mieszkających na wyspie Słowian, Główną atrakcją tego miejsca, jest wyjątkowy rejs, na pokładzie statku wikingów.

Gryfice –  Na turystów czeka tu sporo atrakcji, między innymi Park miejski, na terenie którego znajduje się zabytkowy młyn, który został poddany renowacji. Kolejną atrakcją jest spływ kajakowy rzeką Regą. Dzięki urokliwej trasie, można podziwiać niebanalne krajobrazy. rzeka, stanowi również miejsce wypoczynkowe dla wędkarzy, którzy chętnie wybierają to miejsce aby oddać się pasji i odpocząć na świeżym powietrzu.
Równie interesującą atrakcją jest Kolej Wąskotorowa. Można przejechać się wyjątkowym pociągiem, malowniczą trasą. Raj dla miłośników kolei.

Kamień Pomorski – Miejsce to, skupia wiele atrakcji, które z pewnością przypadną każdemu do gustu. Prócz organizowanych rejsów wycieczkowych, można odwiedzić Bałtycki Park Dinozaurów, gdzie na głodnych wiedzy dzieci, czekają atrapy, ogromnych dinozaurów, plac zabaw, trampoliny oraz zagroda ze zwierzętami, którym można przyjrzeć się z bliska. To miejsce z pewnością pokocha każde dziecko.

Zalew Kamieński, to chyba najbardziej popularna atrakcja Kamienia Pomorskiego. Prócz przystani jachtowej, znajduje się tu wiele miejsc przeznaczonych do odpoczynku. Na miejscu można można podziwiać cumujące jachty, udać się w rejs statkiem lub wypożyczyć sprzęt wodny, który dostarczy frajdy całej rodzinie.

Dziwnów – Jeśli chcecie spędzić czas aktywnie, to Dziwnów jest miejscem idealnym. Na turystów czeka tu między innymi Park miniatur i Kolejek, w którym zamieszkały postacie z lubianej bajki- Tomek i Przyjaciele. Prócz oglądania wyjątkowych budowli, dzieci mogą przejechać się kolejką, udając się w fascynującą podróż. Na terenie Parku znajduje się również plac zabaw, dlatego każde dziecko będzie zadowolone z wizyty w tym Parku.
Most zwodzony w Dziwnowie, to popularna atrakcja turystyczna. Aby mieszkańcy wyspy nie byli odcięci od reszty miasta, podjęto decyzję o budowie mostu zwodzonego. Pomysł szybko został zrealizowany, a jedyny taki most w okolicy, stał się atrakcją dla odwiedzających miasto turystów.

Po więcej informacji turystycznych o miejscowości Golczewo warto zajrzeć tutaj

3.5/5 - (33 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić