10 Ciekawostek o Piotrkowska 217

piotrkowska 217
foto – lodz.travel

Kulturalno-rozrywkowa Piotrkowska 217 to miejsce zdecydowanie rozrywkowe, które przyciąga nie tylko okolicznych mieszkańców Łodzi, ale i również setki turystów zwiedzających atrakcje Łodzi. Nazywane jest terenem pozytywnej energii, której powinien doświadczyć każdy. Dlatego bezsprzecznie warto zapoznać się z najciekawszymi informacjami i ciekawostkami na temat owego miejsca, by w pełni zrozumieć jego fenomen.

1. Pierwsza ciekawostka dotyczy samej lokalizacji owego miejsca. Otóż znajduje się na przestrzeni dawnej odlewni żelaza Józefa Johna, która zlokalizowana jest w samym centrum miasta.

2. Ciekawostką jest również niewątpliwie znajdująca się na tym terenie restauracja King-Kong, która znana jest z tego, że serwuje niesamowicie aromatyczne dania tajskie, które stworzone są z najwyższej klasy.

3. Pasjonaci roślinnej kuchni zdecydowanie powinni zajrzeć do obiektu Falla. To kuchnia, która pełna jest świeżych lokalnych produktów, które zostały wzbogacone o zarówno orientalne przyprawy, jak i również o autorskie kompozycje smaków, które robią na klientach ogromne wrażenie.

4. Podczas zwiedzania tego miejsca zdecydowanie warto zrobić przerwę i odwiedzić Hot Air Cafe. To miejsce, gdzie można na spokojnie napić się pysznej kawy, ale i również spróbować wielu różnorakich przepysznych ciast, które codziennie przyciągają setki klientów.

5. Idealnym miejscem na rodzinny obiad, jest znajdująca się na terenie Piotrkowskiej 217 Szwalnia smaków. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Makarony, burgery, zupy, to jedynie cząstka tego, czego można się po owym miejscu spodziewać.

6. Każdy pasjonat jedzenia sałatkowego koniecznie powinien na Piotrkowskiej 217 zajrzeć do All- Star Klubokawiarnia. To miejsce, gdzie można spróbować różnorakich sałatek, zasmakować pysznych napojów, ale także znajdzie się tu miejsce dla pasjonatów pizz, gdyż i one znajdują się w ofercie tego miejsca.

7. Piotrkowska 217 jest znana również z tego, że bardzo często wykorzystywana jest do kręcenia różnorakich teledysków, bądź mniejszych klipów.

8. Jest to także miejsce, gdzie wiele osób bardzo chętnie organizuje różnorakie szkolenia dla swoich pracowników.

9. Sama odlewnia jest również niezwykle interesująca i imponująca, gdyż jego wielkość wynosi prawie 500 metrów kwadratowych powierzchni, jak i również ponad 4 metry wysokości.

10. Piotrkowska 217 bardzo często jest również wykorzystywana jako miejsce do wydarzeń, które towarzyszą różnorakim festiwalom.

4/5 - (29 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić