Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Muzeum Bursztynu Gdańsk
foto – Autorstwa Dariusz.Biegacz – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4517658

Wśród turystów wyróżnić możemy wielu fanów muzeów. Odwiedzanie takich miejsc pozwala nam poszerzyć naszą wiedzę z różnych dziedzin, dlatego warto wybierać się tam całą rodziną. Wiele muzeów tworzy interaktywne ekspozycje, które jeszcze bardziej angażują odwiedzające je osoby.

Zobacz więcej atrakcji w Gdańsku

Przykładem miejsc, które warto odwiedzić w Gdańsku – jednym z najpopularniejszych wśród turystów miast – jest Muzeum Bursztynu. Jest to jedno z najmłodszych Gdańskich Muzeów, które posiada wyjątkową kolekcję bursztynów, a także ekspozycję, które pozwala nam dowiedzieć się więcej na temat ich wydobywania, obróbki oraz właściwości poszczególnych ich rodzajów. Muzeum Bursztynu zlokalizowane jest w zabytkowym, unikatowym gotycko-renasansowym Zespole Przedbramia ulicy Długiej. Również ze względu na lokalizację miejsce to jest warto odwiedzenia.

Jeśli chodzi o samą wystawę to w muzeum możemy znaleźć między innymi informacje na temat bursztynów, ich wydobywania oraz obrabiania. W jednej z sal muzealnych dostępna jest ogromna kolekcja bursztynów, w której eksponaty różnią się od siebie wyglądem oraz wielkością. Będzie to naprawdę niesamowite przeżycie dla osób, które fascynują się minerałami. W kolejnych salach mamy szansę zobaczyć wyroby dawne, w których wykorzystywano bursztyny przykładem tego są między innymi szkatułki, medaliony, biżuteria i ołtarzyki. Są to zatem elementy wykorzystywane na co dzień przez naszych przodków. Oprócz tematu związanego z bursztynami możemy również poznać więcej informacji na temat kary śmierci. W Zespole Przerbamia zlokalizowana jest bowiem katownia, w której zaaranżowane zostały trzy sale na rzecz turystów. Znaleźć można tam salę, w której dawniej przygotowywano skazanych na egzekucję, kolejna sala przedstawia miejsce odosobnienia więźniów, zaś w ostatniej dostępne dla turystów są narzędzia wykorzystywane do zdobywania zeznań. Miejsce to posiada wyjątkowy klimat, który kojarzy nam się z grozą i niebezpieczeństwem. Osoby, które zainteresują się tematem kary śmierci mogą zapoznać się również z rekonstrukcją faktów z procesu jednego z osadzonych tu więźniów.

Cena biletu normalnego za wejście na teren Muzeum Bursztynu wynosi 16 zł, bilet ulgowy 8 zł. Warto pamiętać, że ostatnie bilety można zakupić w kasie biletowej na 45 min przed zamknięciem muzeum. Jak widzimy z opisu miejsce to jest bardzo ciekawe i może wzbudzić zainteresowanie zarówno tematem bursztynów, jak i wyroku śmierci. Warto wybrać się do tego muzeum w trakcie wyjazdu do miasta Gdańsk.

4.8/5 - (6 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić