Puck to malownicze kaszubskie miasto, które może się pochwalić ciekawymi zabytkami i malowniczą okolicą. Dla kogo wypoczynek w tym miejscu będzie idealnym rozwiązaniem? Dla każdego, kto chce spacerować nad Zatoką Pucką i odkrywać przyrodnicze walory położonego całkiem niedaleko, Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Puck może się też pochwalić licznymi ławeczkami tematycznymi, które przybliżają turystom dzieje miasta oraz rynkiem z piękną fontanną. Ważnym miejscem jest tu również port rybacki, do którego warto zajrzeć ze względu na niepozorny słupek. Przypomina on o zaślubinach z morzem oraz o roli, jaką Bałtyk odgrywa w życiu miasta. Atrakcji jest sporo. A co z gastronomią? Oto najciekawsze restauracje w Pucku.
1. Nordowi Mol
Dwór „Nordowi Mol” to miejsce chętnie wybierane na nocleg lub rodzinną imprezę. Każdy może zajrzeć do tutejszej restauracji, w której można zjeść i pyszne śniadania, i domowe obiady. Swojskie wędliny i kiełbasy, dania rybne oraz pierogi własnej produkcji to tylko wybrane propozycje, którymi kusi ten lokal. W stylowym dworku można zjeść Placek Kaszuba lub „mamucią” golonkę, można też postawić na wegetariańskie kaszotto z borowikami. W chłodniejsze dni można tu odpocząć przy kawie i gorącej szarlotce, latem skupić się na lodowych deserach. Wszystko to w pięknej scenerii i wnętrzach, które urzekają przytulnym charakterem.
2. Tawerna Strand
Na liście najpopularniejszych lokali nad Zatoką Pucką znajduje się m.in. Tawerna Strand. Piękne widoki na stary port rybacki i duży taras to czynniki, które skutecznie zachęcają turystów do odwiedzenia tego miejsca. Co można zjeść w miejscu, w którym w 1920 roku odbyły się uroczyste zaślubiny Polski z morzem? Dania rybne i mięsne, pyszne sałatki oraz desery, reprezentowane m.in. przez gruszkę pieczoną w winie.
→ Zwiedzasz okolicę ? Zobacz najlepsze atrakcje w Pucku
3. Mąka i Woda Pierogarnia
Choć turyści nad morzem zwykle koncentrują się na rybach, pucka pierogarnia ma się doskonale. Korzystna lokalizacja, przestronne wnętrze oraz bogaty wybór naleśników i dań z makaronem to czynniki, dzięki którym „Mąka i Woda Pierogarnia” jest lokalem chętnie odwiedzanym przez turystów. Dumą lokalu są jednak pierogi, dostępne w wersji „na słodko” i „na słono”. Pierogi z bananami i czekoladą, a może z masłem orzechowym? Francuskie pierogi z parmezanem czy z wędzonym łososiem? A może pierogi staropolskie z okrasą? Wybór nie jest łatwy, gdyż w menu nie brakuje oryginalnych propozycji.
4. Rynek 23
Rynek 23 to ważny adres dla tych, którzy chcą przenocować w centrum Pucka oraz dla tych, którzy lubią cukiernie z klimatem. Pod tym adresem czeka również restauracja, w której można zatrzymać się na obiad. Co warto zamówić? Dania z dorsza i łososia, które są podstawą w menu nadbałtyckich restauracji. Rynek 23 kusi też własnej roboty makaronem, z którego powstają pyszne dania. Tutejsze spaghetti doceni każdy miłośnik włoskiej kuchni – nawet ten najbardziej wybredny.
5. Restauracja „Pod Złotym Lwem”
„Pod Złotym Lwem” turyści mogą skorzystać z pokoi gościnnych, z okien których roztacza się piękny widok na Stary Rynek. W murach zabytkowej kamienicy czeka też restauracja, przyciągająca klimatycznym wnętrzem i bogatym menu. Nie brak w nim tradycyjnych dań z rym i owoców morza, nie brak też specjałów dla tych, którzy preferują nietypowe dania. Krem z pieczonego buraka, czarne tagliatelle z owocami morza lub gorące ciasto czekoladowe – oto wybrane propozycje, na które warto postawić.
6. U Ludmiły
Restauracja „U Ludmiły” jest jedną z najmłodszych restauracji na terenie miasta. Kto chce nacieszyć się wspaniałym klimatem i smakiem tradycyjnych potraw ukraińskich, ten poczuje się tu doskonale. Szefową kuchni jest Ukrainka, która zaraża mieszkańców Pucka miłością do pierogów, barszczu oraz kotletów po kijowsku. Pielmieni, benderyki i czebureki to kolejne rarytasy, na które można tu postawić. Co jeszcze można zjeść „U Ludmiły”? Dania rybne oraz wegetariańskie (m.in. tarta z cukinią oraz smażony bakłażan).
7. Maszoperia. Smażalnia Ryb
Kto lubi tradycyjne dania z ryb, ten z pewnością doceni smażalnię przy ulicy Morskiej 13. To Maszoperia, założona w latach 20. XX wieku przez Antoniego Budzisza. Piękne wnętrze i klimatyczne podwórze zachęcają do spędzenia tu czasu, a stare przedmioty i zdjęcia pozwalają poznać dzieje rybołówstwa. W tym miejscu przez cały rok można odpocząć przy świeżej rybie, można też skorzystać z oferty sklepiku i takich produktów, jak słoik opiekanych śledzi.