Prom do Szwecji — ile km?

Przeprawa promowa typu cargo to jedna z najbardziej opłacalnych form transportu z perspektywy firmy przewozowej. Jest ona znacznie tańsza od transportu lotniczego, a także szybsza niż tradycyjny transport lądowy. W Polsce przeprawy typu cargo realizowane są z kilku miejsc — w tym m.in. do Szwecji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak dużo czasu jest w stanie zaoszczędzić, decydując się na wybór promu, bo wbrew pozorom dystans z Polski do Szwecji jest dość spory.

Z Polski do Szwecji — ile trwa podróż promem?

Wszystko zależy od wyboru trasy. Przeprawa promem typu cargo trwa około 8 godzin. Bilety należy kupić jednak z wyprzedzeniem po uprzedniej weryfikacji czy nie kupujemy biletów pasażerskich (wbrew pozorom dość łatwo się pomylić). Każdego dnia z kilku polskich realizowane są nawet cztery kursy do Szwecji. Ofertę poszczególnych przewoźników, a także garść innych cennych informacji na temat przewozów cargo, możesz sprawdzić na stronie promy24.com.

Warto wiedzieć, że rejsy cargo do Szwecji realizowane są z Gdyni, Gdańska i Świnoujścia przez kilku różnych przewoźników. Szacowany czas podróży to do 6 godzin (w przypadku trasy do Trelleborga) do nawet 8 godzin (w przypadku pozostałych tras), choć w niektórych przypadkach mowa o nawet kilkunastu godzinach rejsu. Na trasie Świnoujście-Trelleborg prom ma do pokonania „zaledwie” 177 km – w tym wypadku armatorem jest TT-lIne. Niestety, jeśli planujesz płynąć z Gdańska lub Gdyni do Trelleborga, to czas wydłuży się do nawet 18 godzin!

Dlaczego warto wybrać przeprawę cargo?

Cóż, przede wszystkim ze względu na ogromną oszczędność czasu oraz pieniędzy. Ponadto poszczególni armatorzy w swojej ofercie posiadają liczne udogodnienia dla kierowców, takie jak osobne kabiny czy wliczony w cenę posiłek. Dzięki temu kierowca może szybciej dotrzeć do punktu docelowego, będąc jednocześnie w pełni wypoczętym i zrelaksowanym. Wybór promu to również bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Bardzo popularną trasą w ostatnich latach jest połączenie między Świnoujściem a Ystad, które obsługuje armator Unity Line, oferujący do nawet czterech przepraw dziennie (rejs trwa ok. 8 godzin) oraz operator Polferries (dwie przeprawy każdego dnia). Kierowcy płynący z Gdyni do Karlskrony będą musieli wykupić bilety na Stena Line. Ze Świnoujścia popłyniemy też do wspomnianego Trelleborga.

Przewozy cargo to korzystne rozwiązanie dla firm przewozowych, które chcą przewieźć duże ładunki wraz z pojazdem oraz kierowcą. Podczas zakupu biletu należy sprawdzić harmonogram rejsu i dostosować trasę tak, aby punkt rozładunku znajdował się możliwie jak najbliższej portu. 

Podsumowanie

Odległość z Polski do Szwecji, którą pokonuje się promem, jest znacznie mniejsza niż w przypadku transportu lądowego. Jest to również rozwiązanie opłacalne z perspektywy firmy, która oszczędza czas i pieniądze, oferując swojemu kierowcy wygodny przejazd (własna kabina, posiłki). Cena biletu różni się w zależności od długości rejsu, typu pojazdu, wielkości ładunku czy liczby kierowców, dlatego wszystko należy zawczasu odpowiednio zaplanować i przeliczyć.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić