Planujesz wyjazd do Katowic? Zobacz, co oferuje śląska stolica!

hotel w katowicach

Na pierwszy rzut oka, Katowice mogą wydawać się mało atrakcyjne pod względem turystycznym. Okazuje się, że pozory mylą także i w tym przypadku. Śląska stolica ma do zaoferowania dużo więcej niż Ci się wydaje! Chcesz poznać Katowice z zupełnie nowej perspektywy? Sprawdź, co warto zobaczyć w mieście!

Znalezienie hotelu w Katowicach czy innego miejsca noclegowego nie powinno sprawić żadnego problemu. Jest to bowiem duże miasto, w którym nie brakuje atrakcji. Zastanawiasz się co stolica Śląska ma do zaoferowania? Czytaj dalej i przekonaj się sam, że warto poświęcić temu miastu trochę swojego wolnego czasu!

Odczaruj Śląsk i poznaj jego stolicę!

Górny Śląsk nie ma dobrej opinii wśród osób spoza regionu. Skojarzenia większości wędrują w stronę smogu, surowego industrializmu, tłoku i gwaru. Okazuje się, że już krótki spacer po Katowicach może całkowicie odczarować wszelkie uprzedzenia.

Katowice to prawdziwa gratka dla miłośników nietuzinkowej architektury. Spacerując po brukowanych uliczkach Nikiszowca – jednego z najbardziej charakterystycznych osiedli w kraju, można odnieść wrażenie cofnięcia się w czasie o jakieś sto lat. Wspomniane osiedle zostało wybudowane dla pracujących w kopalni górników i miało za zadanie stanowić pewnego rodzaju „miasto w mieście”.

Osoby spoza regionu są bardzo pozytywnie zaskoczone ilością terenów zielonych, których w Katowicach nie brakuje. Słynny Park Śląski to nie tylko lokalna oaza spokoju i zieleni, ale także miejsce pełne atrakcji dla każdego. Chcesz wiedzieć więcej na temat atrakcyjnych miejsc w Katowicach? Czytaj dalej!

Jesteś w Katowicach? Nie zapomnij odwiedzić tych miejsc!

Muzeum Śląskie to miejsce obok którego trudno przejść obojętnie. Ten nowoczesny kompleks powstał na terenie dawnej kopalni „Katowice”. Miejsce to stanowi połączenie unikatowej, industrialnej architektury i nowoczesnego designu. Wybudowany na wysokości 40 metrów taras widokowy pozwala przyjrzeć się zachwycającej panoramie miasta.

Będąc w Katowicach nie można pominąć ikonicznego obiektu miasta. Mowa oczywiście o Spodku, w którym odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalno-sportowych. Bez wątpienia jest to jeden z najciekawszych obiektów tego typu w skali całego kraju.

Na brak atrakcji nie mogą narzekać też miłośnicy aktywnej rozrywki. Dolina Trzech Stawów to doskonała lokalizacja dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Obecność trzech zbiorników wodnych, czyli tytułowych Trzech Stawów, daje poczucie błogiego relaksu i wyciszenia w samym centrum wielkiej aglomeracji.

Zwiedzając stolicę Śląska warto pamiętać także o lokalnych przysmakach i daniach, które stanowią symbol regionu. Śląskie rolady z mięsa wołowego, małe okrągłe kluski o nieco ciągnącej się strukturze i modra kapusta to typowe śląskie połączenie, które wzbudza entuzjazm wśród największych smakoszy! Mimo, że śląska kuchnia pełna jest różnego rodzaju mięs, wegetarianie mogą spróbować kilku regionalnych przysmaków w wersji bezmięsnej. Najciekawszym z nich jest śląska zapiekanka składająca się z pomidorów, kilku rodzajów papryk, zielonego groszku i natki pietruszki.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić