Oceanarium Międzyzdroje

Oceanarium Międzyzdroje
foto – Pixabay

Oceanarium w Międzyzdrojach to miejsce, do którego można przyjechać i odwiedzić je w wielu różnych okolicznościach. Jest to na pewno bardzo dobra opcja do tego, aby wybrać się z rodziną na wycieczkę, kiedy przebywamy nad morzem. Jest to tego rodzaju rozrywka, która łączy ze sobą wiele różnych korzyści. Jest to więc świetna opcja do tego, aby zapewnić ją dzieciom w różnym wieku i o różnych temperamentach i upodobaniach. Jednak jest to miejsce, które spodobać się może nie tylko i wyłącznie najmłodszym, ale również ich rodzicom, czy też starszemu rodzeństwu. Oceanarium w Międzyzdrojach to świetna okazja do tego, by zdobyć wiele nowych, ekscytujących wrażeń, a jednocześnie zdobyć nowe spojrzenie na świat i poszerzyć swoją wiedzę w obszarze życia wielu gatunków zwierząt, które żyją pod wodą. Jest to z pewnością dobry pomysł na ciekawe, pomysłowe i wartościowe spędzanie dnia, na przykład wtedy, kiedy pogoda nie jest aż tak dobra, by spędzać cały dzień na przykład na plaży.

Oceanarium w Międzyzdrojach to stosunkowo nowy budynek, który zajmuje powierzchnię 3 tys. m kwadratowych. W tym budynku mieszczą się ogromne akwaria, które mają pojemność od 3 tys. litrów do nawet 80 tys. litrów. W miejscu tym znajdziemy oczywiście wiele gatunków zwierząt, które żyją pod wodą. Są to m. in. płaszczki, rekiny, ośmiornice, węgorze, krewetki i wiele, wiele innych wspaniałych i robiących wrażenie gatunków. Za atrakcję, która robi ogromne wrażenie na wielu ludziach, uznaje się półtunel który mierzy 16 m. Atrakcja ta jest bardzo przyciągająca wizualnie. Znajdują się tam nie tylko ciekawe, rzadkie i piękne gatunki ryb, ale także m. in. wiele raf koralowych. W miejscu tym znajdziemy również pomieszczenia, które przeznaczone są specjalnie dla najmłodszych dzieci. Jest to więc sala edukacyjna i sala multimedialna, w której dzieci uczyć się mogą w dużej mierze przez zabawę, a także bawialnia, czy też wystawa makiet rekinów, w której znajdują się rekwizyty tych zwierząt w skali 1:1. Poza tym znajdują się tam również projekcje laserowe, różnego rodzaju monitory i inne nowoczesne technologie.

Wycieczka do Oceanarium w Międzyzdrojach to z pewnością świetny pomysł, niezależnie od tego, z kim się tam wybieramy. Jest to miejsce świetnie dostosowane dla dzieci, dla których przeznaczone są specjalne pomieszczenia, ale i dorośli mogą znaleźć tam coś dla siebie.

4/5 - (25 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić