Muzeum Figur Woskowych Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra jest jedną z tych nadmorskich miejscowości, która masowo przyciąga turystów. Jednym z w
fotografia – FB Muzeum figur woskowych

Jastrzębia Góra jest jedną z tych nadmorskich miejscowości, która masowo przyciąga turystów. Wiele atrakcji działa w tym miejscu jedynie w sezonie, ale są też takie, które funkcjonują przez cały rok, wśród nich znajduje się Muzeum Figur Woskowych, gdzie można zobaczyć m. in. Leo Messiego, Cristiano Ronaldo czy kapitana Jacka Sparrow’a.

JASTRZĘBIA GÓRA – CHARAKTERYSTYKA

Wieś zlokalizowana jest w powiecie puckim i administracyjnie należy do gminy Władysławowo. Położona jest nad Morzem Bałtyckim, na stałe mieszka w niej około 1000 osób.
Niedaleko Jastrzębiej Góry mieści się Rozewie posiadające zabytkową latarnię morską z 1822 roku. Obie miejscowości łączy Lisi Jar o długości 350 metrów.

Co ciekawe, wieś została założona i rozbudowana dopiero w XX wieku, wcześniej było to miejsce, gdzie pasano gęsi. Szybko stała się ośrodkiem turystycznym w okresie II Rzeczpospolitej. Zjeżdżali do niej ludzie z centralnej i wschodniej Polski.

Na terenie Jastrzębiej Góry jest także najdalej wysunięty na północ punkt Polski. Informuje o tym stojący pomnik „Gwiazda Północy”.

Przyjeżdżając do tego miejsca, warto również odwiedzić pobliskie wsie. Chociażby wspomniane Rozewie czy Chłapowo. Trzeba też wybrać się do Władysławowa i zwiedzić pierwszą w Polsce aleje gwiazd sportu. Uhonorowano tam ponad 130 zawodników oraz osoby zaangażowane w działalność sportową.

ZBIORY MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

Placówka zaczęła działalność w 2017 roku, zatem jest to stosunkowo nowa atrakcja w Jastrzębiej Górze.
Wśród wielu woskowych figur można spotkać postacie z większości dziedzin. Pojawiają się politycy i sportowcy, ale najwięcej miejsca zajmują znani i lubiani bohaterowie z produkcji filmowych. Pojawia się np. Jaś Fasola, wspomniany wyżej Jack Sparrow, Rambo albo Harry Potter.
Dla dzieci przygotowano dodatkowe atrakcje – figury woskowe z ulubionych bajek. W muzeum obecne są m. in. Smerfy.

JEDNA Z OPINII O MUZEUM
„Dałem się namówić żonie i naprawdę nie żałuję, polecam odwiedzić, fajne miejsce, można zrobić sobie zdjęcia ze znanymi postaciami z życia muzyki, filmu, sportu etc. Polecam!”.

Godziny otwarcia: muzeum poza sezonem działa przez cały tydzień od 10 do 17.
Cennik:
Bilet normalny – 18 zł
Bilet ulgowy – 15 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych + 1 dziecko do lat 16) – 45 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci do lat 16) – 50 zł
Dzieci do 3 lat – bezpłatnie

Muzeum Figur Woskowych
Promenada Światowida, 84-104 Jastrzębia Góra
Tel. 781 764 574

4.9/5 - (11 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić