10 Popularnych Atrakcji dla Dzieci w Zachodniopomorskim

zachodniopomorskie atrakcje dla dzieci
foto – Pixabay

Województwo zachodniopomorskie znajduje się w północno-zachodniej części Polski. Jego stolicą jest Szczecin, trzecie pod względem wielkości miasto w Polsce i przy okazji niepisana stolica żeglarzy oraz miejsce organizacji zlotów żaglowców. To również region o wspaniałej historii, a także destynacja dla wielu turystów, którzy pragną cieszyć się urlopem wypoczynku w pięknej zielonej scenerii lub nadmorskimi krajobrazami. Z całą pewnością warto się tutaj wybrać z dziećmi, które nie będą mogły narzekać na nudę. Oto kilka wybranych propozycji dla rodziców, którzy wybierają się w te rejony i pragną zapewnić swoim pociechom wyjazd wypełniony po brzegi atrakcjami.

1. Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin

Centrum Słowian i Wikingów w miejscowości Wolin to wyjątkowe miejsce prosperuje zaledwie od 2003 roku, a już zyskało miano jednej z ważniejszych atrakcji w regionie ze względu na walory historyczne. Ideą powstania tego miejsca była troska o historyczne strony tego regiony. W efekcie powstał skansen prezentujący osadę wczesnośredniowieczną, dzięki której będziemy mogli co nieco dowiedzieć się na temat codzienności ówczesnych mieszkańców, poznać ich zwyczaje, warunki życia, wykonywane zawody. To miejsce, które zachwyci dzieci i sprawi, że z łatwością wczują się w rolę osadników sprzed lat.

2. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Przy ulicy Armii Krajowej w Kołobrzegu znajduje się Muzeum Oręża Polskiego. Miejsce nietypowe i niezwykle interesujące. Muzeum funkcjonuje od pierwszej połowy lat sześćdziesiątych. Pierwotnym założeniem było stworzenie miejsca, które będzie gromadziło zbiory dotyczące przede wszystkim historii Kołobrzegu. Z czasem idea została przekształcona i w związku z tym zmienił się również charakter ekspozycji. Dzisiaj śmiało można powiedzieć, że to miejsce, w którym wojskowy aspekt ma główne znaczenie. Dla małych dzieci możliwość oglądania militarnych artefaktów będzie nie lada atrakcją.

3. Muzeum Przyrodnicze WPN

Muzeum Przyrodnicze WPN znajduje się w Międzyzdrojach przy ulicy Niepodległości. To właśnie tutaj znajduje się największa kolekcja batalionów, których liczba przekracza setkę. Można podziwiać foki oraz żubry z prywatnej kolekcji. Co więcej, będziemy mogli również zobaczyć wspaniałą wystawę geologiczną. To wspaniałe miejsce dla dorosłych i dzieci. Zwłaszcza dzieci doskonale odnajdują się w tym miejscu i zaspokajają ciekawość na temat ukochanych zwierząt.

4. Arkonka Szczecin

Arkonka to niezwykły kompleks basenowo-rekreacyjny, który obecnie jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w sezonie letnim w Szczecinie. Ciekawostką jest, że sztuczne kąpielisko powstało tak naprawdę w miejscu, w którym kiedyś znajdowało się prawdziwe jezioro. Na terenie obiektu znajdują się trzy zjeżdżalnie, które dla dzieci są prawdziwą atrakcją i źródłem wielkiej radości. Stworzono również sztuczną rzekę, gejzery, specjalne strefy masażu stóp. Warto również wspomnieć o wspaniałym placu zabaw, sztucznej plaży oraz korcie tenisowym czy boisku do gry w siatkówkę.

5. Muzeum wody w Koszalinie

Przy ulicy Żwirowej w Koszalinie znajduje się Muzeum Wody. Choć nazwa pobudza wyobraźnię, to w rzeczywistości mamy do czynienia z miejscem, w którym postanowiono zgromadzić kilkusetletnią historię koszalińskich wodociągów. Wbrew pozorom jest to miejsce fascynujące. Najciekawszym eksponatem jest z całą pewnością element rury wodociągowej pochodzący jeszcze z pierwszej połowy XVIII wieku. W zbiorach znajdziemy również unikatowe hydranty z XIX wieku.

6. Latarnia Morska w Świnoujściu

Latarnia Morska w Świnoujściu to budowla, która zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających i wybrednych dzieciach. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że to jedna z najwyższych budowli tego typu na całym świecie. Jest zbudowana z czerwonej cegły niemal w całości, co również sprawia, że dosyć mocno wyróżnia się na tle innych obiektów. Trzeba pokonać nieco ponad trzysta schodów, by dostać się na szczyt i trzeba przyznać, że warto się zmobilizować. Widok ze szczytu jest zapierający. Dzieci z pewnością odczują mnóstwo satysfakcji po takiej wspinaczce.

7. Podziemne Miasto na wyspie Wolin

Podziemne Miasto na wyspie Wolin to w rzeczywistości jest to kompleks baterii artylerii nabrzeżnej, którego historia sięga jeszcze lat trzydziestych XX wieku. Stworzenie podziemnych schronów miało tak naprawdę na celu wzmocnienie obrony miasta, czego dokonali Niemcy wbrew postanowieniom traktatu wersalskiego. W efekcie powstało siedem schronów, których budowę ukończono tak naprawdę w przededniu wybuchu II Wojny Światowej, w 1938 roku. To fantastyczne świadectwo historii i zabytek, który warto zobaczyć na własne oczy. Dla małych dzieci zwiedzanie tego kompleksu również będzie atrakcyjnym przeżyciem oraz możliwością poznania nie tak odległej historii z bliska.

8. Warsztaty – Ogród Dendrologiczny Przelewice

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach to wyjątkowo kolorowe i malownicze arboretum, które obecnie może poszczycić się ponad tysiącem różnych gatunków drzew, krzewów i roślinności. To miejsce z długoletnią historią. Dzisiaj możemy podziwiać część przedwojenną oraz powojenną. Oficjalne otwarcie miało miejsce w 1933 roku. Natomiast park przypałacowy powstał ponad wiek wcześniej. Miejsce jak najbardziej idealne na rodzinny spacer w przepięknej roślinnej scenerii. Warto wybrać się w okresie organizowania warsztatów dla dzieci. Sporym zainteresowaniem cieszą się warsztaty ceramiczne w pracowni Gliniany Kogucik.

9. Nadmorska Kolej Wąskotorowa w Rewalu

Obecnie niezwykła atrakcja turystyczna, która pozwala zwiedzać piękne okolice w sposób niezwykle przyjemny i wygodny. Historia nadmorskiej kolei wąskotorowej sięga jednak jeszcze XIX wieku. Dzisiaj czynna jest jedna linia, której długość wynosi niespełna 40 kilometrów. Trasa przebiega przez takie miejscowości jak Trzęsacz, Rewel, Śliwin, Niechorze czy Pogorzelicę.

10. Krzywy Las koło Gryfina

To unikatowa atrakcja i z całą pewnością niezwykły pomnik przyrody. Na dosyć niewielkim obszarze znajduje się kilkadziesiąt zniekształconych sosen. Drzewa wyginają się pod różnymi kątami i w różnych kierunkach. Wyglądają nienaturalnie i po prostu pięknie. Z całą pewnością są największą atrakcję tego miejsca i nie bez powodu jego nazwa nawiązuje do ich kształtu. To idealna destynacja dla rodzin z dziećmi, które chcą nieco odpocząć od miejskiego zgiełku i przy okazji zobaczyć najdziwniejsze drzewa w całym kraju.

4.2/5 - (5 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić