Arkonka Szczecin

Arkonka Szczecin
foto – Autorstwa Kapitel – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=107202680

Arkonka jest to kąpielisko w Szczecinie. Dawniej było to jezioro w tym mieście. Obecnie kąpielisko to znajduje się w północno-zachodniej części tego miasta i stanowi dość istotną atrakcję turystyczną Szczecinie. Miejsce to jest w szczególności przyjazne dla dzieci, a także do wybrania się tam wraz z całą rodziną. W pobliżu znajduje się również Park Leśny Arkoński, który również może stanowić dla wielu dużą atrakcje na tym obszarze. W pobliżu biegnie też żółty szlak turystyczny, a także ścieżka rowerowa.

Kąpielisko, które znajduje się w tym miejscu obecnie, powstało w okresie na początku XX w. Jest to więc sztuczne kąpielisko, które stworzone zostało przez człowieka, jednak zostało one utworzone na miejscu jeziora, które w tym czasie było już w fazie wysychania. Zanim jezioro to zostało przerobione na sztuczny zbiornik wodny i kąpielisko, w tym miejscu znajdował się młyn wodny, który z czasem został jednak rozebrany. Następnie, na początku XXI w. nastąpiła gruntowna modernizacja w tym kąpielisku, która ostatecznie zakończona została w roku 2014. Od tego czasu kąpielisko to zaczęło być uważane za jeden z największych kompleksów wodnych na terenie Europy, które znajdują się na świeżym powietrzu i na otwartej przestrzeni.

Zobacz więcej atrakcji w Szczecinie

Oficjalna nazwa tego kąpieliska to Kompleks Rekreacyjny „Arkonka”, a jego powierzchnia wynosi 7 ha. Miejsce to zostało podzielone na 4 baseny, które różnią się między sobą stopniem głębokości, a także zajmowaną powierzchnią. W tym miejscu, poza kąpielami w jednym z tych basenów, znaleźć można też wiele innych atrakcji. Zaliczyć do nich można m. in. punkty masażu stóp, różnego rodzaju zjeżdżalnie, których jest tam trzy, a także sztuczną skałę, sztuczną rzekę, gejzery, czy też fontannę, która ma wysokość ok. 15 m. W tym miejscu skorzystać można również z innych atrakcji poza tymi, które związane są z kąpielami w wodzie. Należą do nich m. in. plac zabaw, skatepark, który zimą zamienia się w lodowisko. Jest tu również sztuczna plaża, boiska przeznaczone do różnych gier, czy też kort tenisowy.

Kąpielisko Arkonka w Szczecinie to z pewnością świetna opcja do tego, aby wybrać się tam wraz z całą rodziną, zwłaszcza z dziećmi. Wiele różnych atrakcji, które tam są, sprawia, że z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

3.5/5 - (51 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić