Kraina Tysiąca Jezior znajduje się w północno-wschodniej części Polski i przez wielu uważana jest za jeden z piękniejszych region naszego kraju. W rzeczywistości jezior jest ponad dwa razy więcej, a na terenie województwa znajduje się aż jedenaście rezerwatów przyrody oraz kilka parków krajobrazowych. To idealna destynacja dla rodziców z dziećmi, którzy pragną zapewnić swoim pociechom moc wrażeń, a sobie idylliczną scenerię i wspaniały wypoczynek. Gdzie warto się wybrać?
1. Wystawa Lego
Wystawa Lego zlokalizowana na olsztyńskiej starówce zaprasza
Do obejrzenia wiele ciekawych budowli Lego począwszy od lat 70 do teraźniejszych -Budowla Ninjago,ogromny Hulkbuster, kolekcja Star Wars z największym Sokołem Millenium, potężna warownia-Helmowe Jar z Władcy Pierscieni, Bank Gringotta z Harrego Pottera, Stadion Camp Nou, niezwykle rzadka kolejka z lat 70 sterowana gwizdkiem, Domek Bellville, zamek Duplo i wiele innych ciekawych budowli. Perełką wystawy jest największa kolekcja Lego zwierząt-850 egzemplarzy, oraz najdroższa seryjna figurka świata – chromowanego złotem Mr. Golda.
Przy wystawie działa sklep w którym można kupić tysiące figurek Lego oraz kolekcjonerskie zestawy Lego, zwierzęta lego oraz inne zabawki. Ceny od 10 zł
Zapraszamy również grupy szkolne, przedszkolne itp. do rezerwacji telefonicznej lub email.
730 200 200 lub mailową : wystawa_prosta23@wp.pl
Zapraszamy od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00
adres : ul. Prosta 23, Olsztyn
2. Rejsy po Kanale Ostródzko-Elbląskim
Rejs po Kanale Ostródzko-Elbląskim do zdecydowanie jedna z najwspanialszych i najbardziej ekscytujących atrakcji w całym regionie. Taki sposób zwiedzania pozwala faktycznie odkrywać okolice z nieco innej perspektywy. Bilety na rejsy można zamawiać za pośrednictwem stron internetowych. Bez wątpienia jest to świetny pomysł na spędzenie wspaniałego dnia w przepięknej scenerii. Zwiedzając Mazury z dziećmi wręcz trzeba skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji.
3. Ełcka kolej wąskotorowa
Historia Ełckiej kolei wąskotorowej sięga początków XX wieku. Powstała przede wszystkim ze względu na mieszkańców pobliskich wsi, którzy w ten sposób mogli dostać się do Ełku. Ciekawostką jest, że przetrwała nawet burzliwy okres II Wojny Światowej. Obecnie cieszy się mianem zabytku. Dzisiaj należy w pełni do Muzeum Historycznego w Ełku, którego siedziba znajduje się w budynku dworca.
⇒ Zastanawiasz się gdzie nocować ? Zobacz najlepsze hotele Spa na Mazurach 💆
4. Stacja Badawcza w Popielnie
Stacja Badawcza w Popielnie to bez wątpienia miejsce, do którego warto się wybrać z dziećmi. Młodzi miłośnicy zwierząt będą mogli z bliska przyjrzeć się mieszkańcom stacji, której głównym celem jest zachowanie i ochrona różnorodności biologicznej. Na miejscu będziemy mieli do czynienia z wyjątkową hodowlą koników polskich, bydła polskiego czerwonego oraz bobrów. W lesie znajdują się dwie ścieżki przyrodnicze. To idealna miejsce na rodzinny spacer, podczas którego będziemy mogli uzyskać sporo informacji na temat okazów zamieszkujących te tereny.
5. Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo
Park Dzikich Zwierząt im. prof. Benedykta Dybowskiego w Kadzidłowie znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Można powiedzieć, że to dosyć nietypowy ogród zoologiczny, który zachwyci młodszych uczestników wyprawy, jak i dorosłych. Pierwotnie miejsce skupiało się przede wszystkim na jeleniach i, co miało zmieniać się na przestrzeni kolejnych lat. Jako że patron parku miał za sobą przeszłość związaną z zsyłką na Syberię, na miejscu można podziwiać również gatunki pochodzące z tego regionu świata.
6. Skansen w Olsztynku
Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku to miejsce, które powstało już w pierwszych latach XX wieku. Pierwotnie znajdowało się w Królewcu i dopiero w latach trzydziestych podjęto decyzję o przeniesieniu skansenu na tereny Olsztynka. Na jego terenie obecnie znajduje się niespełna 70 obiektów architektonicznych. To niezwykłe miejsce pozwala zanurzyć się w codzienności ówczesnych mieszkańców wsi, poznać ich zwyczaje oraz warunki życia. Dla dzieci spacer po obiekcie będzie wspaniałą przygodą pozwalającą na cofnięcie się w czasie.
7. Leśne Arboretum Warmii i Mazur
Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach powstało na początku lat dziewięćdziesiątych z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Leśnego, a w zasadzie dzięki kilku jednostkom należącym do tego grona. To doskonała lokalizacja na rodzinny spacer w zachwycającej leśnej scenerii. Na terenie arboretum znajduje się przeszło tysiąc gatunków drzew. Jest tutaj także fantastyczna kolekcja zagraniczna, która składa się z okazów obcego pochodzenia oraz dział flory polskiej.
8. Warmiński Zwierzyniec
Warmiński Zwierzyniec znajduje się właściwie na obrzeżach Olsztyna. Na terenie obiektu zajmującego ok. 18 ha znajdziemy sporo interesujących zwierząt, m.in. krowy szkockie, strusie emu, daniele oraz kangury. Wszyscy mieszkańcy zwierzyńca są oswojeni, dlatego nie ma najmniejszego problemu z tym, by podejść do zwierzaka i pogłaskać. Małe dzieci z pewnością ucieszą się z możliwości przejażdżki na pięknym kucu.
9. Planetarium i obserwatorium w Olsztynie
Planetarium i obserwatorium w Olsztynie to miejsce, które zachwyci młodych i ciekawych świata ludzi. Dzieci będą mogły sporo dowiedzieć się o zjawiskach zachodzących na niebie i w kosmosie. Obiekt jest jedną z ważniejszych atrakcji Olsztyna, ale przede wszystkim miejscem, które zostało stworzone hołdzie dla Mikołaja Kopernika. Prosperuje od czterech dekad, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem turystów z różnych stron Polski. Normalny bilet kosztuje raptem 18 PLN. Warto również wybrać się na fascynujące seanse dla dzieci.
10. Grunwald (w tym inscenizacja bitwy pod Grunwaldem)
Grunwald to niewielka wieś znajdująca się w województwie warmińsko-mazurskim. Na kartach historii zapisała się dużymi literami ze względu na słynną Bitwę pod Grunwaldem, która odbyła się nieopodal w lipcu 1410 roku. Była to jedna z największych bitew na terenie Europy w okresie średniowiecza. Bitwa zakończyła się spektakularnym zwycięstwem wojsk polsko-litewskich.
Do Grunwaldu warto wybrać się w okresie organizacji fantastycznych i słynnych w całej Europie inscenizacji wielkiej bitwy przypadających w Dniach Grunwaldu. Zwykle impreza odbywa się w drugiej połowie lipca i jest wielkim widowiskiem.