Jak wybrać przyczepę kempingową na urlop?

Lato to dla wielu z nas czas urlopu. Okres urlopowy można spędzać na różne sposoby – na pewno dużo zależy od możliwości finansowych. Warto jednak pamiętać, że tak naprawdę niewiele potrzeba, aby przeżyć niezapomnianą przygodę. Tak naprawdę wystarczy dobra przyczepa kempingowa.

Co jest niezwykłego w przyczepach kempingowych?

Gdziekolwiek byśmy się nie wybierali, istotne jest, aby mieć trochę prywatności. W przypadku przyczepy kempingowej nie trzeba się o to obawiać – jest to swego rodzaju domek na kółkach. Taka przyczepa może dać ogromne możliwości. To rozwiązanie, dzięki któremu można zwiedzać nie tylko kraj czy kontynent. Dobra przyczepa kempingowa sprawia, że świat staje otworem!

Ważne jest również to, aby wybierać propozycje zaufanych producentów. Świetnym przykładem jest Fendt – z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Fendt zalicza się do najbardziej rozpoznawalnych marek. Marka ta uważana jest za prekursora umieszczania butli gazowej w przedniej części kampera. Jeśli chodzi o znanych producentów, na pewno warto też zainteresować się ofertą, jaką ma Hobby czy Knaus. Hobby to producent, który od lat znany jest z pojazdów, które są wygodne i niezwykle trwałe. Klienci mogą liczyć na elegancję, smukłość i piękny wygląd. Knaus to z kolei firma, dla której największe znaczenie ma połączenie funkcjonalności i wyglądu. Do tego wypada też dodać doskonałe wzornictwo – firmę tworzą ludzie, dla których najważniejsza jest troska o detale.

Poszukiwanie przyczepy kempingowej – na co zwracać uwagę?

W trakcie poszukiwań przyczepy nie sposób nie spojrzeć na ceny. Przyczepy w dobrym stanie to koszt minimum kilkanaście tysięcy złotych, ale nie oznacza to tego, że nie ma modeli, których koszt jest znacznie większy. Istotne jest też to, aby po prostu zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze. Ogromne znaczenie ma choćby liczba podróżujących. W tym wszystkim nie można też zapomnieć o samochodzie – jaki ciężar może holować auto? Oczywiście jest to kwestia, w przypadku której bezwzględnie należy stosować się do ustalonych ograniczeń. Warto też mieć świadomość tego, że waga większej przyczepy powinna wynosić około 1300 kg. Ponadto moc samochodu powinna wynosić minimum 130 KM. Jeżeli moc będzie mniejsza, podróż stanie się nieprzyjemna.

Podczas zakupu przyczepy kempingowej koniecznie trzeba patrzeć nie tylko na najbliższą przyszłość. W końcu jest to pojazd, który często wykorzystuje się w trakcie dalekich podróży. Konieczna jest troska o bezpieczeństwo i to nie tylko swoje czy swojej rodziny – chodzi także o bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu drogowego. Wszystko musi zostać więc dokładnie sprawdzone. Oczywiście znaczenie ma też wspomniana cena, ale kiedy celem jest bezpieczeństwo, to nie ma nic ważniejszego. Poza tym kupno przyczepy kempingowej nie należy odbierać jako inwestycji na jeden sezon.

Jeżeli szukasz konkretnych przykładów sprawdzonych ofert, na pewno warto zainteresować się przyczepami, które dostępne są pod tym adresem https://www.truck1-pl.com/kampery/przyczepy-kempingowe. Warte podkreślenia jest też to, że Truck 1 oferuje nowe, jak i używane przyczepy kempingowe.

Prawo jazdy na przyczepę kempingową

Osoby zainteresowane zakupem przyczepy kempingowej powinny też zdawać sobie sprawę z wymaganych uprawnień. Prawo jazdy kategorii B nie zawsze jest wystarczające – dokument ten pozwala poruszać się przyczepami, których waga wynosi nie więcej niż 750 kg. Od tej zasady są jednak dwa wyjątki:

  • łączna waga zespołu pojazdów nie przekracza 3 500 kg,
  • łączna waga zespołu pojazdów nie przekracza 4 250 kg.

Drugi przypadek dla wielu może wydawać się niezrozumiały – chodzi o sytuacje, kiedy konieczny jest tzw. kod 96. Uzyskanie takiego kodu nie wiąże się z uczestniczeniem w kursie. Po prostu trzeba zdać egzamin praktyczny.

Rodzaje przyczep kempingowych

Podczas poszukiwań przyczep kempingowych łatwo zauważyć, że mamy różne rodzaje pojazdów. Na co warto się zdecydować?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, gdyż każda opcja ma zalety, ale i wady. Na początek podział według osi. W ten sposób przyczepy kempingowe mogą zostać podzielone na:

  • jednoosiowe,
  • dwuosiowe.

Przyczepy jednoosiowe mają mniej przyczepności niż te dwuosiowe, ale za to podczas podróży zużycie paliwa jest mniejsze. Przyczepy jednoosiowe to także prostsze ustawianie i manewrowanie, ale za to mniejsza solidność.

Przyczepy dzielą się także na:

  • składane,
  • stałe.

Składane przyczepy powinny przypaść do gustu tym, którzy są zwolennikami caravaningu. Konstrukcja przypomina zwykłą przyczepę bagażową. Składane przyczepa to stosunkowo proste poruszanie się po drogach i mniejszy opór powietrza (przez co pojazd mniej pali). Stałe przyczepy charakteryzują się sztywną konstrukcją. Można znaleźć wielkie modele, jak i naprawdę nieduże.

Odpowiednia przyczepa kempingowa

Podróż przyczepą kempingową to ogromna szansa na przeżycie niezapomnianej przygody. Człowiek ma szansę naprawdę poczuć, czym jest obcowanie z przyrodą. Nie ma mowy o żadnych ograniczeniach – można zwiedzać kraj, kontynent, jak i cały świat. Oczywiście trzeba jednak pamiętać, że nie każda przyczepa jest dobrym wyborem. Wybór pojazdu należy odpowiednio przemyśleć! Tyczy się to szeroko rozumianej jakości, jak i własnych oczekiwań. Bardzo ważne jest też to, że prawo jazdy kategorii B nie zawsze uprawnia do kierowania pojazdem.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić