Kolonie letnie w górach – świetna forma spędzania czasu nie tylko dla lubiących sport!

Kolonie w górach nie polegają wyłącznie na wielogodzinnych wędrówkach. Biura podróży oferują różne programy dostosowane do wieku i kondycji uczestników. Na pierwszy raz najlepszym pomysłem będą spokojne obozy łączące różne aktywności. Podpowiadamy, jak dopasować wyjazd do swojej kondycji.

Leżenie plackiem na plaży nudzi Cię po jednym dniu? W nadchodzące wakacje postaw na aktywny wypoczynek w górach. Nie musisz od razu zdobywać najwyższych szczytów – górskie obozy wędrowne mają różne stopnie zaawansowania. Bez problemu znajdziesz też wyjazdy skupione są wokół zajęć sportowych lub artystycznych. Jedynym wspólnym mianownikiem pozostaje świeże powietrze i malownicze, górskie krajobrazy.    

Kolonie w górach – co zabrać na wyjazd?

Obozy dla zapalonych fanów górskich wędrówek można porównać do survivalu. Uczestnicy przemierzają szlaki z plecakiem śpiąc w schroniskach lub namiotach. Zwieńczeniem wyjazdu jest najczęściej zdobycie konkretnego szczytu. 

Tego typu obóz wymaga ograniczenia bagażu do minimum, a jednocześnie spakowania ubrań na każdą pogodę, śpiwora i akcesoriów do przygotowywania prostych posiłków. Koniecznym dodatkiem są wygodne trapery. Latem nie można zapomnieć o kremie z filtrem i nakryciu głowy chroniącym twarz przed słońcem.

Jeśli program kolonii nie przewiduje zmian zakwaterowania, można spakować więcej rzeczy. Niezmiennie warto pamiętać o kurtce przeciwdeszczowej, ciepłej bluzie czy bieliźnie termoaktywnej. Wieczory na wysokościach bywają chłodne. Program obozów w górach najczęściej oparty jest na sportowych zajęciach, dlatego warto zabrać wygodny strój i obuwie do ćwiczeń. 

Kolonie letnie w górach – dobierz poziom zaawansowania do swojej kondycji

Na obóz w górach mogą pojechać nawet kilkuletnie dzieci, chociaż nikt nie zabierze ich na najtrudniejsze szlaki. Wyjazdy wędrowne przeznaczone są dla nastolatków o różnym poziomie zaznajomienia z górskimi wędrówkami. Kolonie w górach można podzielić na łatwe, średnie i trudne – tak działa biuro podróży KochamWakacje.pl.

Główną różnicę stanowią obierane trasy – nie wszystkie nadadzą się dla osób bez doświadczenia.

Obozy dla najbardziej zaawansowanych polegają na wspinaczce od schroniska do schroniska. Niektóre noce uczestnicy spędzają w namiotach. Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w górskich wędrówkach, takie warunki mogą Cię do nich skutecznie zniechęcić. 

Co więcej, po wielu godzinach na szlaku następnego dnia możesz nie być w stanie pokonać kolejnego etapu podróży. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej wybierz obóz dostosowany poziomem do Twojej kondycji.

Kiedy najlepiej rezerwować tanie kolonie w górach?

Ceny wyjazdów wakacyjnych zmieniają się w zależności od sezonu. Nie zawsze warto czekać do ostatniej chwili. W popularnych biurach podróży tuż przed wakacjami wszystkie miejsca bywają zarezerwowane. Jednak właśnie wtedy możesz trafić na najniższą cenę.

Drugim okresem promocyjnych ofert jest początek roku. Większość osób myśli wtedy jeszcze o feriach zimowych. Tymczasem warto zajrzeć do zakładki z obozami wakacyjnymi, gdzie obowiązują ceny first minute. Zaplanowanie wyjazdu z dużym wyprzedzeniem pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Oferta obozów w górach jest bardzo zróżnicowana. Na początek najlepszym pomysłem będzie wyjazd obejmujący łatwe szlaki, dzięki któremu sprawdzisz, czy górskie wędrówki są dla Ciebie. Dla osób preferujących podziwianie gór z daleka dobrym wyborem będą obozy taneczne, gimnastyczne i artystyczne. Możesz też postawić na czysty relaks i odpoczynek na łonie natury.  

Materiał zewnętrzny

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić