Atrakcje Brenna 2022 – Co Warto Tutaj Zobaczyć ?

foto by Adrian Tync / Wikipedia

Ta niewielka miejscowość znajduje się w powiecie cieszyńskim na terenie Śląska i do lat przyciąga turystów z różnych zakątków Polski, którzy poszukują miejsca na odpoczynek idealny. Miejsce świetnie się do tego nadaje i to pod wieloma względami. Nazwa miejscowości najprawdopodobniej wywodzi się z języka celtyckiego, a badania wykazały, że najprawdopodobniej znaczeniem zbliżone było najbardziej do słowa określającego “błotnisty”. Nazwa pozostała, choć obecnie nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym, ponieważ Brenna to wyjątkowo malownicze miejsce, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Znajduje się w górach Beskidu Śląskiego, a precyzując – w dolinie rzeki Brennicy.

Ciekawostką jest, że ze względu na ukształtowanie terenu w czasach Drugiej Wojny Światowej Brenna stanowiła idealne miejsce dla działalności partyzanckiej. Niestety do czasu, ponieważ Niemcy bardzo szybko postanowili rozprawić się z niepokornymi Polakami.

Obecnie miejsce jest jednak lokalizacją stricte wypoczynkową i trzeba również dodać, że turystyka jest dosyć istotnym źródłem dochodu miejscowości. W związku z tym inwestycje zawsze uwzględniają usprawnienie i ulepszenie Brennej, by nadal cieszyła się tak dużym uznaniem turystów. Entuzjaści aktywnego wypoczynku znajdą na miejscu przystanie kajakowe oraz dobrze przygotowane trasy rowerowe. Ponadto, można również skorzystać ze szlaków górskich i wybrać się na całodzienny spacer w cudownych okolicznościach przyrody. Wielu fotografów właśnie to miejsce wybiera na sesje narzeczeńskie czy plenery ślubne. Nic w tym dziwnego. Malowniczość Brennej to fenomen nawet w sezonie zimowym, kiedy wszystko przyprószone jest grubą warstwą śniegu. Brennica to jeden z wielu atutów Brennej. To właśnie nad rzeką gromadzą się latem mieszkańcy oraz przyjezdni, aby w pełni wykorzystać piękną pogodę, poopalać się, popływać kajakiem lub po prostu odpocząć w towarzystwie szumu wody. Warto udać się do Parku Turystycznego, w którym znajdziemy całe mnóstwo mniejszych i większych atrakcji. W tym miejscu będziemy mogli usiąść w jednej z restauracji i delektować się pysznym jedzeniem, ale także podziwiać zadbane skalniaki, obejrzeć kramiki z regionalnymi wyrobami i przechadzać się niedawno wyremontowanymi ścieżkami. Park zaopatrzony jest również w boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej oraz przestrzeń do grania w mini-golfa. W tym miejscu jedynie zimą nie zagramy w mini-golfa, ale za to będziemy mogli sprawdzić swoich sił na lodowisku. Jeżeli wybieramy się na wyjazd rodzinny, to nie musimy się obawiać braku atrakcji dla naszych latorośli. W parku znajduje się bowiem obszerny plac zabaw, a także amfiteatr. Jest na tyle obszerny, że często można natknąć się tutaj na imprezy plenerowe, które zrzeszają wielu młodych ludzi. Będąc w Brennej warto również udać się do Koziej Zagrody znajdującej się nieopodal parku. To właściwie rekonstrukcja dawnej zagrody wołoskiej, w której można obejrzeć gospodarcze zabudowania oraz żywe zwierzęta, które z pewnością zachwycą najmłodszych turystów. Dzieci uwielbiają również zachodzić do Chlebowej Chaty, w której samodzielnie można upiec chleb, a nawet stworzyć własnoręcznie biały ser na podstawie starodawnych przepisów. Niedaleko Brennej znajdują się Górki Wielkie, niewielka wioska, do której mimo wszystko warto zawitać. Plener jest fantastyczny, ale ciekawe jest również muzeum dedykowane Zofii Kossak-Szatkowskiej. Ta niebywale utalentowana pisarka w okresie wojennym zasłynęła z niecodziennej wręcz odwagi, będąc współzałożycielką aż dwóch tajnych organizacji – Rady Pomocy Żydom Żegota oraz Frontu Odrodzenia Polski. Brenna zasługuje na uwagę każdego, kto jest spragniony solidnego wypoczynku w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Po więcej informacji turystycznych warto zajrzeć tutaj

4.5/5 - (12 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić