Wicie – Atrakcje 2024 – 16 Pomysłów na spędzenie czasu

wicie
foto – Autorstwa Dom Bałtycki – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21657157

Wicie to wieś znajdująca się w województwie zachodniopomorskim, a dokładnie nad jeziorem Kopań. Miejscowość ta objęta jest obszarem chronionego krajobrazu “Koszaliński Park Nadmorski”, a liczba jej mieszkańców to zaledwie kilkadziesiąt osób. Ta niepozorna i malutka wieś jest jednak położona w strategicznym miejscu, a wokół niej znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć będąc w Wiciu? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

1. Park rozrywki Megalandia

megalandia ustka

“MegaLandia to Zaczarowana Kraina” – właśnie takim hasłem reklamuje się znany park rozrywki w Ustce, będący jedną z największych atrakcji dla najmłodszych nad polskim morzem. W MegaLandii można przejechać się zaczarowanym rowerem, pobawić klockami XXL, obejrzeć balonowe show, zgubić w wiklinowym labiryncie czy przespacerować ścieżką z zagadkami – a to jedynie mały wycinek tutejszych atrakcji. Latem w parku codziennie występują znani artyści, finaliści programu Mam Talent – iluzjoniści, klauni czy cyrkowcy, zapewniający niezapomniane wrażenia nie tylko najmłodszym gościom MegaLandii.

megalandia

Oprócz tego oglądać można zwierzątka takie jak kozy, kilka gatunków królików i ptaków.

Każdego roku powstają też nowe atrakcje więc odwiedzając park ponownie może czekać niespodzianka w postaci nowych atrakcji.

W parku jest ponad 30 różnych atrakcji, a jedną z wielu nowości w sezonie 2023r. jest między innymi gigantyczna poduszka do skakania o powierzchni ponad 100 m2 na której mogą skakać zarówno dzieci jak i dorośli.

2. Plaża w Wiciu

Plaża w Wiciu znajduje się około czterystu metrów od centrum wsi i stanowi największy atut tej miejscowości. Za pasem piasku znajdują się tutaj wydmy porośnięte sosnowym lasem, a całość tworzy tak malowniczy krajobraz, że miejsce to często jest wykorzystywane podczas sesji nowożeńców.

3. Jezioro Kopań

Jezioro Kopań ma powierzchnię niemal dziewięciuset hektarów i znajduje się między miejscowością Wicie oraz miejscowością Kopań. Jego maksymalna głębokość wynosi tylko cztery metry, a od Morza Bałtyckiego oddziela je tylko bardzo wąski pas lądu. Panują tutaj dobre warunki dla miłośników kitesurfingu, żeglarstwa i windsurfingu. Zachwyceni warunkami będą również zapaleni wędkarze.

4. Szlak Wiatraków

Szlak Wiatraków mierzy ponad trzynaście kilometrów i przebiega przez Wicie, Kopań, Cisowo oraz Darłowo. Drogi na trasie mają rozmaitą nawierzchnię, ale wszystkie świetnie sprawdzają się w przypadku jazdy na rowerze. Trasa rozpoczyna się przy plaży w Wiciu, a na dalszym odcinku pokrywa się ze Szlakiem Zabytków Średniowiecza oraz Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym R10.

5. Szlak Zabytków Średniowiecza

Szlak Zabytków Średniowiecza to trasa, która z pewnością skusi miłośników historii i średniowiecznej architektury. W całości trasa ma długość około stu kilometrów, a po drodze można podziwiać zamki, chałupy rybackie, kościoły oraz typową dla średniowiecza zabudowę.

6. Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu zostało założone w 2014 roku. Na miejscu znajduje się piękna wystawa obejmująca 1500 eksponatów i wiele opracowań naukowych na temat bursztynu. Turyści mają tutaj okazję dowiedzieć się, skąd pochodzi bursztyn bałtycki, jak się go pozyskuje oraz zobaczyć rośliny i owady zatopione w bursztynie.

7. Aquapark Panorama Morska

Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu to miejsce dla tych, którym dostęp do morza nie wystarcza. Na dużym obszarze umieszczono kilka basenów ze zjeżdżalniami, punkt wodnego masażu, basen z falą czy leżanki z masażem powietrznym. Miejsce świetnie nadaje się na wypad rodzinny lub w gronie przyjaciół.

8. Latarnia morska Darłówek

Latarnia morska w pobliskim Darłówku powstała jeszcze w XIX wieku. Jej wieża wznosi się na dwadzieścia dwa metry, a na szczycie jest obecnie zamontowany mechanizm nawigujący statki. Latarnia ta stanowi pamiątkę po czasach, kiedy bez tego typu budowli nie sposób było sobie wyobrazić podróży morskich, a przynajmniej docierania do celu po zmroku.

9. Tramwaj wodny

Tramwaj wodny płynący z Darłowa do Darłówka to jedna z popularniejszych atrakcji i ciekawszych opcji na zwiedzanie okolicy. Trasa tramwaju prowadzi przez rzekę Wieprzy aż do Morza Bałtyckiego. Sam rejs trwa niecałe pół godziny, a po drodze można zobaczyć wiele ciekawych miejsc z zupełnie innej perspektywy.

10. Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich znajdujący się w Darłowie został wybudowany w XIII wieku. Na przestrzeni dekad budowla była również wykorzystywana jako więzienie i szpital, a obecnie znajduje się tutaj muzeum z artefaktami nawiązującymi do książąt, starymi szafami gdańskimi i orientalną kolekcją.

11. Park Linowy Nad Bałtykiem

Park Linowy Nad Bałtykiem w Darłówie to miejsce idealne dla fanów ekstremalnych wrażeń. Na jego terenie znajdują się trasy treningowe dla małych dzieci, zjazd tyrolski oraz trasy średnia i trudna, która często stanowi wyzwania nawet dla zaawansowanych uczestników tego typu zabaw. Miejsce to z pewnością świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych wycieczek.

12. Leonardia

Leonardia w niedalekiej wsi Krupy to park, na terenie którego znajduje się ponad sto różnych gier dla różnej liczby graczy. Są to gry zręcznościowe i intelektualne, a poziom trudności jest bardzo urozmaicony, dlatego każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.

13. Stadniny koni

W okolicy Wicia znajduje się kilka stadnin koni, które oferują nie tylko treningowe jazdy dla małych dzieci i ludzi, którzy dopiero oswajają się z tymi zwierzętami. Jedną z popularniejszych atrakcji są tutaj konne wycieczki nad morze, które robią szczególne wrażenie podczas zachodu słońca.

14. Park Rozrywki “Od Neolitu Do Średniowiecza”

Historyczny Park Rozrywki “Od Neolitu Do Średniowiecza” w Darłowie, to spora atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na otwartej przestrzeni można tutaj w terenie zobaczyć, jak wyglądał świat i obyczaje ludzi na przestrzeni wielu lat. Na terenie parku znajdują się na przykład średniowieczna narzędzia tortur oraz chaty chłopów z polskich wsi.

15. Restauracja Altana w Darłówku

Restauracja Altana w Darłówku to klimatyczne miejsce, w którym serwowane są potrawy typowe dla miejscowości nadmorskich w Polsce i nie tylko. Poza znakomitymi smażonymi rybami, można tutaj również zamówić popularne dania polskie, a także napić się dobrej kawy.

16. Restauracja Stały Ląd

Za jedną z najlepszych restauracji w okolicy uznaje się restaurację Stały Ląd, w której poza pysznym jedzeniem na gości zajmujących zewnętrzne miejsca czekają również koncerty zdolnych artystów. Miejsce to jest przyjazne zwierzętom, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zjeść obiad w towarzystwie swojego psa. W karcie dań dominuje kuchnia polska, a także ryby serwowane na różne sposoby.

3.8/5 - (42 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić