Stadion Gdańsk

Chociaż emocje związane z Euro 2012 już dawno opadły, to większych miastach naszego kraju po tym wydarzeniu pozostało wiele nowoczesnych stadionów piłkarskich, z których możemy teraz dowolnie korzystać. Jedne z nich znajduje się w Gdańsku. Wybudowany w tym mieście stadion Energa Arena to miejsce w którym możemy korzystać tu z bardzo szerokiej oferty rozrywkowej, gastronomicznej i kulturalnej. Warto przybliżyć sobie kilka faktów na jego temat, zanim wybierzemy się tam na wycieczkę.
Stadion ten oprócz oficjalnej nazwy nazywa się też „bursztynowym”. Jest tak ze względu na kolor elewacji. Posiada również niezwykłą architekturę, która została doceniona w wielu prestiżowych konkursach. Nie brak również głosów, że to najpiękniejszy stadion w Europie. Podziwiać urodę tego obiektu można nie tyko w czasie meczów piłkarskich, ale również podczas zorganizowanego zwiedzania z przewodnikiem. Jeżeli wybierzemy się na taka wycieczkę, to zostaną nam udostępnione miejsca, których nie sposób zobaczyć w czasie meczu, a więc szatnie zawodników, loże VIP, tunele prowadzące na murawę oraz Muzeum Lechii Gdańsk. Czas trwania zwiedzania z przewodnikiem to około godziny. Jedna grupa może liczyć maksymalnie 45 osób, natomiast każda z wycieczek rozpoczyna się co pół godziny, z wyłączeniem godziny 13.30.

Warto również wiedzieć, ze koszt tego rodzaju wycieczki to koszt kilkudziesięciu złotych za osobę (bilet normalny) jednak pamiętajmy, ze atrakcja jest warta swojej ceny. Ale przybliżmy sobie szczegóły. W cenie biletu jest również wejście do Muzeum Lechii Gdańsk. Miejsce to dba również o najmłodszych, ponieważ dla dzieci poniżej 10-go roku życia przygotowano specjalną formułę zwiedzania. Dzięki niej będą mogły poczuć się jak największe gwiazdy piłki nożnej. Polega ona na tym, że nasze pociechy zobaczą, jak wygląda przedmeczowa rozgrzewka w sali treningowej, a także będą miały szansę udzielenia wywiadu w sali konferencyjnej, a nawet oddania strzału do bramki treningowej Lechii Gdańsk.
A teraz kilka słów o godzinach otwarcia i zwiedzania, ponieważ w okresie od 1 Października do 30 kwietnia zwiedzanie odbywa się od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 16:00 co pół godziny, poza godziną 13:30, jak już wspominaliśmy. W sezonie letnim, a więc w okresie od 1 maja do 30 września wycieczki odbywają się już przez cały tydzień. To oznacza, że od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 18:00 co pół godziny, poza godziną 13:30 oczywiście.

Zastanówmy się jednak jakie atrakcje czekają na nas jeśli zdecydujemy się na tego rodzaju wycieczkę. W końcu wyżej wskazaliśmy tylko cześć atrakcji, które czekają na maluchy i ich rodziców na Energa Arenie. Warto wiedzieć, ze twórcy stadionu stworzyli tutaj specjalną strefę Fun Arena, która oferuje całym rodzinom aktywne spędzanie czasu. Przede wszystkim tu jeden z najnowocześniejszych w Polsce torów wrotkarskich, zajmujący powierzchnię aż 300 m2, a ponadto Park Trampolin NoGravity, największa w Trójmieście arena paintballa Zoltar Apokalipsa, czy Kolej Tyrolska. Jeżeli chodzi o te ostatnią, to została ona rozpięta na wysokości 30 m pomiędzy trybunami stadionu, na linie długości 200 m.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami takiego sportu, to możemy również pojeździć na gokartach spalinowych lub elektrycznych na torach wewnętrznych i zewnętrznych, lub zagrać w wyjątkowo popularną w ostatnim czasie grę tupu escaperoom. Polega ona na wydostaniu się z zamkniętego pokoju, korzystając jedynie ze wskazówek. Do wyboru mamy 4 rodzaje pokojów. Znajdziemy tam nie tylko atrakcje dla dzieci, ponieważ dla dla dorosłych miłośników adrenaliny przygotowano Bungee z wspaniałym widokiem z dźwigu stojącego przy stadionie o wysokości aż 90 m. A jeśli zgłodniejemy lub nabierzemy ochoty na kawę to na pewno odwiedzimy kawiarnie Race Cafe i największy w Polsce sportowy pub T29. Co ciekawe Muzeum Lechii Gdańsk można zwiedzać także niezależnie od wycieczek po Energa Arenie. Dlatego też jeżeli zabraknie nam czasu w trakcie wycieczki zawsze możemy tam wrócić i zwiedzić to miejsce jeszcze raz.

Pamiętajmy jednak, ze ta różnorodność wiąże się z koniecznością kupowania biletów na poszczególne atrakcje, jednak doskonałym ułatwieniem jest tutaj wyszukiwarka internetowa, dzięki której możemy poznać ceny każdego z biletów. W ten sposób możemy dokładnie zaplanować nasz wyjazd do Energa Arena w trakcie naszego pobytu w Gdańsku. W ten sposób uda nam się podjąć decyzję, z jakich atrakcji tak naprawdę chcemy skorzystać. W końcu Gdańsk jest miastem pełnym atrakcji, które każdy z nas powinien poznać w trakcie kolejnego wyjazdu nad polskie morze. A jeśli jesteśmy fanami piłki nożnej lub gdańskiego klubu piłkarskiego, to na pewno ten obiekt stanie się pozycją obowiązkową na naszej liście miejsc do obejrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like