Pałac w Rekowie Górnym

Na Kaszubach Północnych znajduje się kilkanaście zabytkowych pałaców i dworków. W niektórych z nich urządzono luksusowe hotele. Jednym z nich jest pałac w Rekowie Górnym, gdzie obecnie funkcjonuje 4-gwiazdkowy hotel Wieniawa, w którym warto się zatrzymać, kiedy przyjedzie się na wakacje.

POŁOŻENIE I HISTORIA REKOWA GÓRNEGO
Rekowo Górne jest wsią kaszubską zlokalizowaną w województwie pomorskim, powiecie puckim, gminie Puck. Liczy nieco ponad 1000 mieszkańców, a jej największą atrakcją jest pałac wzniesiony w końcówce XIX wieku.
Wieś była wymieniana na piśmie już w XIV wieku, prawdopodobnie był to dokument, który potwierdzał do niej prawa jednemu z rycerzy. Przez następne wieki Rekowo Górne było spokojną miejscowością, leżącą z dala od wielkich konfliktów. Obecny symbol tego miejsca powstał w 1871 roku, zbudowano go w stylu eklektycznym, nawiązującym też do włoskiej architektury.
W czasach PRL pałac oraz cały majątek zamieniono w państwowe gospodarstwo rolne (PGR). Jak w większości przypadków, nie przysłużyło się to konstrukcji i doprowadziło do jej ruiny. Dopiero w 2006 roku podjęto działania rewitalizacyjne mające przywrócić piękno pałacu. Rok później zaczął być czynny hotel Wieniawa, który działa do dzisiaj.

CO OFERUJE PAŁACOWY HOTEL?
Poza eleganckimi pokojami, hotel gwarantuje wiele atrakcji. Jedną z nich jest szereg zabiegów pielęgnacyjnych poprawiających urodę i samopoczucie, ciekawą propozycją jest też organizacja wieczoru panieńskiego lub urodzin w spa. W placówce działa restauracja, gdzie można zjeść różne potrawy.
Na terenie hotelu można również uprawiać sporty, wśród nich jest golf, tenis, aktywność na basenie albo squash. Istnieje możliwość wynajęcia pomieszczeń i urządzenia w nich konferencji czy szkoleń. W zabytkowym pałacu udostępnia się także sale na wesela.
Z wielu propozycji wyróżniają się specjalne oferty. Wśród nich można skorzystać z takich opcji jak „zakochani w pałacu”, „weekend w blasku świec”, „Boże Narodzenie 2020”, „sylwester 2020”, „kobieca metamorfoza”, „wczasy odchudzające” czy „refleksologiczny turnus zdrowia”.

REKOWSKI OBIEKT NA SZLAKU DWORÓW I PAŁACÓW PÓŁNOCNYCH KASZUB
Szlak dworów i pałaców Północnych Kaszub – jest to trasa, na której można zwiedzić wiele interesujących zabytków w regionie. Łączna ilość budowli zaliczonych do tej marszruty to 18. Znajdują się na niej budowle w Rzucewie, Kłaninie, Krokowej i w wielu innych kaszubskich miejscowościach. Zatem pobyt w hotelu może być też dobrym pretekstem do wyruszenia w pieszą lub rowerową podróż.

4.9/5 - (7 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić