Marzy ci się weekend w hotelu ze SPA na Śląsku? Wybierz się pod Częstochowę!

Dyskusja na temat tego, czy Częstochowa leży na Śląsku, toczy się od dłuższego czasu. Fakt, iż historycznie oraz kulturowo jest częścią Małopolski, jednak administracyjnie należy do województwa śląskiego, nie ułatwia wydania jednoznacznego werdyktu. Jednak nie zmienia to faktu, że w pobliżu Częstochowy znajduje się bajeczny hotel ze SPA, idealny na krótki lub długi weekend i nie tylko. Zakochasz się w tym miejscu!

Hotel pałac Czarny Las koło Częstochowy – wypoczywaj w magicznym miejscu

Położenie hotelu Czarny Las koło Częstochowy czyni go idealnym miejscem na weekendowy wypad we dwoje. Jest cicho, romantycznie, przytulnie i nieco magicznie. To swoista podróż w czasie, bo odrestaurowany pałac zachował styl charakterystyczny dla przełomu XIX i XX wieku. Białe ściany, drewniane meble, naturalna roślinność, kamień i szkło to podstawa aranżacji wnętrz. Nie znajdziemy tu plastiku i poliestru.

Hotel oferuje ponad sto miejsc noclegowych w pałacu lub dworkach położonych w obrębie obiektu. To stosunkowo nieduże, ale bardzo komfortowe budynki gwarantujące prywatność i spokój.

Nawiązanie do architektury i aranżacji wnętrz sprzed stu lat nie przeszkodziło w uczynieniu hotelu Czarny Las pod Częstochową miejscem nowoczesnym – luksusowe łazienki to tutaj standard, podobnie inne udogodnienia.

Czarny Las – hotel ze SPA koło Częstochowy

Twoja codzienność to dom, praca i brak czasu na przyjemności? Nie możesz sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz udało ci się naprawdę odpocząć? Najwyraźniej to ostatni dzwonek na wyjazd regeneracyjny do hotelu ze SPA.

Hotel koło Częstochowy to miejsce, w którym można się poczuć naprawdę dobrze zaopiekowanym. Strefy fitness i SPA to okazja do zrobienia czegoś dla siebie (kiedy ostatni raz ci się to przydarzyło?), a pałacowy ogród to idealne miejsce na przechadzkę.

Na miejscu działa restauracja serwująca przysmaki rozpieszczające podniebienie, w tym lokalne specjały. Pałacowe podziemia kryją coś wyjątkowego – fantastyczną, klimatyczną winiarnię. Daj się skusić na lampkę wina, nie pożałujesz!

Na terenie pałacu można znaleźć też ogród grillowy.

Hotel w pałacu ma ofertę dla klientów indywidualnych lub biznesowych. Można tu przyjechać na weekend z przyjaciółmi, zorganizować wesele lub konferencję biznesową.

Hotel SPA w okolicach Częstochowy – wyjątkowa strefa relaksu

Luksusowe wnętrza niewątpliwie pozwalają się odprężyć, ale bez wizyty w strefie SPA pobyt w hotelu Czarny Las koło Częstochowy nie będzie w pełni udany. Dopiero tu poczujesz całkowity relaks i ulgę po tygodniach ciężkiej pracy.

Hotel SPA Czarny Las (okolice Częstochowy) ma w swojej ofercie serię zabiegów i masaży, po których poczujesz się jak przysłowiowy młody bóg lub młoda bogini. Pozwól otulić się luksusem najwyższej jakości kosmetyków i poczuj, jak twoje ciało się odpręża, a skóra staje się doskonale nawilżona, gładka i jedwabista. Ukoronowaniem wizyty w strefie SPA będzie pobyt w saunie, w której możesz wziąć udział w seansie zapachowym i oczyścić ciało z toksyn.

Wolisz aktywnie spędzać czas i najlepiej odpręża cię wysiłek fizyczny? Hotel SPA Czarny Las jest przygotowany także na taką ewentualność. Nowoczesna sala fitness z różnego rodzaju urządzeniami i akcesoriami pozwoli ci efektywnie ćwiczyć pod okiem instruktora lub samodzielnie. A ponieważ jesteś w luksusowym hotelu, z okna sali roztacza się bajkowy widok na park.

Hotele koło Częstochowy to idealna baza wypadowa. Odpoczywaj i zwiedzaj!

Chcesz połączyć pobyt w hotelu ze zwiedzaniem okolicy? Świetny pomysł! Hotel Czarny Las pod Częstochową to idealne miejsce na bazę wypadową. Stąd łatwo dostaniesz się do Katowic i Chorzowa, gdzie nie brak atrakcji dla zwiedzających (koniecznie musisz zobaczyć zoo, planetarium, Muzeum Śląskie), a także do Częstochowy, która co prawda jest nieduża, ale ma kilka ciekawych miejsc, jak choćby Muzeum Zapałek lub Muzeum Historii Kolei. To także ważne miejsce kultu chrześcijan, którzy rokrocznie przybywają do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny.

Jeśli nie masz ochoty na zwiedzanie małych i dużych miast, wyrusz na wyprawę Szlakiem Orlich Gniazd. Czekają na Ciebie ruiny i zamki, które są w całkiem dobrym stanie. W Ogrodzieńcu znajduje się park rozrywki z atrakcjami dla małych i dużych. Znajdź chwilę na wizytę w Ojcowskim Parku Narodowym i wsłuchaj się w szum starych drzew. Odpocznij.

4.2/5 - (5 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić