Który tablet jest dla Ciebie odpowiedni: Android czy Windows

Wybierając tablet, większość użytkowników zwraca uwagę na takie kryteria, jak konstrukcja, rozmiar ekranu, pamięć RAM i wbudowana, pojemność baterii. Jednak o wiele ważniejszym parametrem wpływającym na wygodę pracy z konkretnym urządzeniem jest jego system operacyjny. Jeśli nie planujesz zakupu drogiego iPada Apple, będziesz musiał wybierać pomiędzy platformą Android i Windows. Eksperci z e-katalogu pomogą Ci wybrać, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Zalety tabletów z Androidem

Tablety z Androidem to najbardziej zróżnicowana i najbardziej pożądana kategoria na rynku. Według porównywarki cenowej E Katalog, spośród 280 modeli tabletów dostępnych w polskich sklepach internetowych, ponad 200 bazuje na systemie Android. Istnieją proste wyjaśnienia popularności tej platformy.

Głównym powodem jest cena. Spośród dwóch tabletów o identycznych parametrach, działających na Androidzie i Windowsie, pierwsza opcja będzie miała niższą cenę. Faktem jest, że ten system jest open source: mówiąc najprościej, każdy Chińczyk składający tablety za 50 dolarów może je flashować tą samą wersją Androida, która jest zainstalowana na flagowych tabletach za 500 dolarów. Jest to powód, dla którego na rynku tabletów istnieją setki marek, o nazwach 90% z nich prawie nigdy nie słyszałeś.

Tablety z Androidem pozwalają na instalowanie aplikacji z Google Play, największego sklepu internetowego z milionami gier i aplikacji na każdy gust. Dzięki nim możesz zmienić swoje urządzenie w prawdziwe multimedialne centrum rozrywki, odpowiednie do gier, oglądania filmów online, korzystania z sieci społecznościowych, obróbki wideo/zdjęć itp.

Zalety tabletów z systemem Windows

Tablety z systemem Windows lepiej nadają się do nauki i pracy, ponieważ umożliwiają uruchamianie tych samych programów, co na komputerze PC. Dzięki nim można pracować w starym dobrym Microsoft Word i Microsoft Excel, edytować zdjęcia w pełnoprawnym Photoshopie, drukować niezbędne dokumenty na drukarce lub instalować specjalne oprogramowanie dla biznesu.

Kolejnym plusem urządzeń z systemem Windows jest ich zdolność do zarządzania pamięcią RAM. Nie sposób nie zauważyć różnicy między, powiedzmy, 6 GB RAM w systemie Windows i Android: pamięć tabletów z Androidem jest szybko przeciążona niepotrzebnymi aplikacjami i procesami, co prowadzi do spowolnienia. Z drugiej strony, w przypadku systemu Windows nie ma takich problemów.

Który wybrać?

Jeśli planujesz używać tabletu jako dużego smartfona (grać w gry, przeglądać Instagram, obrabiać zdjęcia, oglądać filmy lub IPTV, czytać wiadomości itp.), ale nie zamierzasz na nim pracować, wybierz model z systemem Android. Jeśli urządzenie będzie wykorzystywane do nauki lub biznesu, lepiej wybrać modele z systemem operacyjnym Windows.4.

4/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić