Egzotyczne wakacje, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci – poznaj 3 oryginalne kierunki podróży!

Podróże są jedną z najlepszych inwestycji, jakie można poczynić. Wspomnienia z nimi związane pozostają w pamięci już na zawsze, a nowe doświadczenia wzbogacają osobowość. Jeśli szukasz egzotycznych, nietypowych kierunków, które mogą stać się prawdziwą przygodą, koniecznie poznaj poniższe propozycje!

Polacy chętnie spędzają urlopy w Chorwacji, Grecji, Turcji, Egipcie czy Hiszpanii. Jednak jakie kierunki będą nieco bardziej oryginalne, a przy tym wyjątkowo egzotyczne? Biuro podróży Dreamtours.pl oferuje zarówno wyjazdy zarówno w te klasyczne i popularne miejsca, jak i te nietuzinkowe. Poznaj 3 wspaniałe kraje, które są idealnym miejscem wypoczynku!

1. Zanzibar

Zanzibar to niesamowity zakątek na Oceanie Indyjskim, wyróżniający się piękną, naturalną przyrodą. Malowniczy archipelag leży zaledwie 40 km od wybrzeży Afryki i należy administracyjnie do Tanzanii. Jeśli pragniesz mieć egzotyczne i niezapomniane wakacje, Zanzibar to strzał w 10! Oprócz opalania się na zachwycających plażach Oceanu Indyjskiego czy nurkowania na wspaniałej rafie koralowej zobaczysz też tajemnicze Stone Town (miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), rezerwat żółwi i miło spędzisz czas w uroczych knajpkach.

Co jeszcze warto zobaczyć na Zanzibarze? Koniecznie odwiedź muzeum Freddiego Mercurego, jaskinie w Mangapwani powiązane od setek lat z niewolnictwem oraz Park Narodowy Jozani wraz z jego wszystkimi atrakcjami, wśród których prym wiodą małpy gerezy wielobarwne.

2. Zielony Przylądek

Zielony Przylądek to zbiór malowniczych wysp leżących na Oceanie Atlantyckim, ponad 450 km na zachód od wybrzeży Afryki. Królują tu przede wszystkim windsurfing, kitesurfing i surfing ze względu na rozległe, niekończące się plaże. Wyspa Sal, Boa Vista i Sao Vicente w szczególności przyciągają miłośników tych sportów. Jeśli interesuje Cię aktywne spędzanie wolnego czasu na tle pięknych, egzotycznych krajobrazów, koniecznie rozważ Wyspy Zielonego Przylądka.

Tereny zielone znajdziesz w głębi wysp. Wyspa Fogo słynie z wulkanu Pico, wyspa Praia wyróżnia się kolonialnymi, urokliwymi budynkami, natomiast wyspa Maio będzie świetnym wyborem, jeśli zależy Ci na poznawaniu unikalnych gatunków fauny i flory.

3. Sri Lanka

Ostatnią niezwykle atrakcyjną propozycją jest Sri Lanka – państwo zlokalizowane w południowej części Azji, oblewane wodami Oceanu Indyjskiego. Wyróżnia się magicznym klimatem. Spotkasz tu urokliwe pozostałości po starożytnej cywilizacji, złote plaże, plantacje herbaty. Sri Lanka słynie z atrakcji takich jak: Lwia Skała (wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), nadmorskie miasteczka, ruiny starożytnych stolic Cejlonu.

Będziesz mógł wziąć udział w safari, podczas którego dostąpisz zaszczytu podziwiania słoni w ich naturalnym środowisku, a także zobaczysz, jak wygląda tradycyjny połów ryb. Kuchnia Lankijczyków to połączenie wielu smaków, w tym kuchni indyjskiej, chińskiej, tajskiej i duńskiej. Z pewnością docenisz jej walory!

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić